Hokej.net Logo
MAJ
7

NHL: Finaliści nagród indywidualnych (część II)

2019-06-06 14:22 NHL
NHL: Finaliści nagród indywidualnych (część II)

Sukces St.Louis Blues, którym jest dotarcie po raz pierwszy od 49 lat do finału ligi poskutkował nominacjami dla dyrektora generalnego Douga Armstronga oraz trenera Craiga Berube w corocznej edycji nagród indywidualnych, których wręczenie odbędzie się 19 czerwca w Las Vegas.

Poniżej prezentujemy nominacje dla najlepszych dyrektorów generalnych, trenerów oraz zawodników, którzy wywarli największy wpływ na swoje drużyny.

Nagroda dla najlepszego dyrektora generalnego

 

W gronie trzech nominowanych znalazł się Don Waddell zarządzający Carolina Hurricanes oraz przedstawiciele finalistów tegorocznych zmagań o Puchar Stanleya, czyli Doug Armstrong z St.Louis Blues i Don Sweeney z Boston Bruins.

 

To był pracowity sezon dla Armstronga patrząc na ruchy kadrowe w zespole „Nutek”, w tym na decyzję z 19 listopada o powierzeniu zespołu dotychczasowego trenerowi współpracującemu, którym był Craig Berube. Blues rozpoczęli heroiczny marsz w górę tabeli. W chwili przekazywania zespołu 53-letniemu Kanadyjczykowi, ekipa z St.Louis była na przedostatnim miejscu w lidze z zaledwie 7 wygranymi. Berube dołożył jeszcze 38 zwycięstw i zespół wszedł do play-offów, w których obecnie bije się o pierwszy w dziejach klubu Puchar Stanleya.

 

Oprócz doskonałej postawy całej drużyny, Blues mogą poszczycić się indywidualnościami. Bramkarz Jordan Binnington draftowany w 2011 roku został nominowany do Trofeum Caldera, czyli nagrody dla najlepszego pierwszoroczniaka. Ryan O’Reilly, który dołączył do zespołu przed sezonem, jest finalistą wyścigu po Trofea Franka J.Selkego i Lady Byng. Do sukcesów Armstronga w prowadzeniu ekipy z St.Louis trzeba zaliczyć również podpisanie w lipcu ubiegłego roku kontraktów z Patem Maroonem i Tylerem Bozakiem, a także pierwszoroczniakiem Robertem Thomasem.

 

 

 

„Niedźwiadki” Sweeneya zakończyły sezon zasadniczy na 3. miejscu z 49 zwycięstwami i 107 punktami. Do ligowego finału awansowały po raz pierwszy od 2013 roku. Bostończyków nie omijały kontuzje przez co zespół wypróbował aż 37 graczy. Żadna inna drużyna z rozgrywek postsezonowych nie miała tak szerokiego składu.
Trzech „draftowiczów” ery Sweeneya jako dyrektora generalnego Bruins odgrywało w tej kampanii kluczowe role. Jake DeBrusk (numer 14 w 2015) zdobył 27 goli, Charlie McAvoy (numer 14 w 2016) został liderem zespołu pod względem średniego czasu gry w meczu (22 minuty i 10 sekund), a obrońca Brandon Carlo (numer 37 w 2015) popisał się w rankingu +/- wynikiem +22.

 

Sweeney doprowadził do wzmocnienia składu na krótko przed zamknięciem okienka transferowego, pozyskując Charliego Coyle’a z Minnesota Wild i Marcusa Johanssona z New Jersey Devils.

Waddell w swoim debiucie w roli dyrektora generalnego Carolina Hurricanes doprowadził zespół do 46 zwycięstw i zdobycia 99 punktów. To najlepszy wynik zespołu od 2006 roku, kiedy „Huragany” skończyły z Pucharem Stanleya w rękach. W finale Konferencji Wschodniej znaleźli się po raz pierwszy od 2009.

 

Waddell zanim wcielił się w rolę zarządcy, to przez cztery lata sprawował funkcję prezydenta klubu. Zatrudnienie trenera Roda Brind’Amoura okazało się bardzo dobrym krokiem, czego potwierdzeniem jest liczba 31 wygranych w 45 ostatnich spotkaniach fazy zasadniczej. To drugi najlepszy wynik w lidze w tym okresie.

 

W tym roku Waddell doprowadził do pozyskania lub pozostania w klubie kilku ważnych zawodników. Są to bramkarze Petr Mrázek i Curtis McElhinney, obrońcy Calvin deHaan i Dougie Hamilton oraz napastnicy Michael Ferland i Nino Niederreiter.

 

Trofeum imienia Harta

 

Jest to bardzo ceniona kategoria, bowiem dotyczy zawodników, którzy okazali się najbardziej wartościowi dla swojej drużyny. W gronie trzech finalistów znaleźli się: Sidney Crosby z Pittsburgh Penguins, Nikita Kuczerow z Tampa Bay Lightning oraz Connor McDavid z Edmonton Oilers.

 

Crosby zakończył rozgrywki z liczbą stu punktów, które uzbierał w trakcie 79 gier. Strzelił 35 gol i zaliczył 65 asyst. To już 6. raz kiedy kończy sezon z trzycyfrową zdobyczą. W lidze występuje 14 lat. Jego „Pingwiny” 13. raz z rzędu awansowały do play-offów, co jest najdłuższą obecnie serią w NHL.

 

Crosby uplasował się na 6. miejscu w rankingu najskuteczniejszych. Dziewiąty raz strzelił co najmniej 30 bramek, a szósty uzyskał przynajmniej 60 asyst. 5 marca w meczu przeciwko Florida Panthers zaliczył swój punkt numer 1200. Potrzebował do tego niespełna tysiąca gier (927).

 

Żaden inny zawodnik ekipy z Pittsburgha nie spędził na lodzie w tym sezonie tyle czasu co Kanadyjczyk (1658 minut i 21 sekund) i nie był lepszy w klasyfikacji +/- (+18). Crosby już dwukrotnie odebrał Trofeum Harta, a w finałowej trójce znalazł się 7. raz.

 

 

 

Najskuteczniejszym zawodnikiem tego sezonu, czyli zwycięzcą Trofeum Arta Rossa został Kuczerow. Jego dorobek to 128 punktów za 41 goli i 87 asyst. To najlepszy wynik punktowy od 1996 roku, a jeżeli chodzi o asysty, to nikt nie zgromadził ich więcej od 2007.

 

Kuczerow swoją doskonałą formą dopomógł Tampa Bay Lightning zdobyć Puchar Prezydentów oraz wyrównać rekord ilości zwycięstw w jednej kampanii (62). Rosjanin okazał się najskuteczniejszym ligowcem w przewagach (48). Punktował w ponad trzech czwartych spotkań. Dokładnie w 62 z 82 meczów. Żaden inny zawodnik nie zaliczył tylu spotkań z dorobkiem co najmniej dwóch „oczek” (38 gier), w tym znalazły się dwa spotkania z 5-punktową zdobyczą.

 

Kuczerow ustanowił klubowe rekordy skuteczności i asyst w odniesieniu do jednego sezonu. Zdetronizował również Aleksandra Mogilnego jako najskuteczniejszego dotąd rosyjskiego zawodnika sezonu. Wyprzedził go o jeden punkt.

 

McDavid to zawodnik o największym wpływie na wyniki swojej drużyny. Brał udział w ponad połowie akcji bramkowych Edmonton Oilers. „Nafciarze” strzelili 229 goli, a ich lider uzbierał 116 punktów, z czego 41 trafień padło jego łupem. Kanadyjczyk w rankingu najskuteczniejszych ustąpił tylko Kuczerowowi. Nie zdarzyło się w tej kampanii, aby McDavid zanotował dwa następujące po sobie mecze bez zdobyczy punktowej.

 

Żaden inny napastnik w lidze nie może poszczycić się dłuższym od niego średnim czasem gry w meczu (22 minuty i 50 sekund). Dziewięciokrotnie zdobywał zwycięskie bramki, co było drugim najlepszym tego typu osiągnięciem w tym sezonie. Trzy z nich strzelił w dogrywkach.

 

Mc David zdobył już Trofeum Harta dwa lata temu. Stoi przed szansą dołączenia do Wayne’a Gretzky’ego jako drugi zawodnik w historii ligi, który wywalczył tę nagrodę co najmniej dwa razy przed ukończeniem 23. roku życia.

 

Nagroda Jacka Adamsa

 

W szranki o miano najlepszego trenera NHL stanęli Berube z St.Louis Blues, Jon Cooper z Tampa Bay Lightning oraz Barry Trotz z New York Islanders.

 

Berube wyciągnął Blues z ligowego dna, o czym była mowa przy prezentacji dyrektora generalnego tego klubu, Armstronga. Kanadyjczyk objął zespół dopiero 19 listopada. W 2019 jego drużyna zdobyła 65 punktów, wygrywając 30 spotkań. To najlepszy zespół bieżącego roku. „Nutki” ustanowiły rekordową w dziejach klubu 11-meczową serię wygranych. W lutym wyrównały najlepsze osiągnięcie w ujęciu danego miesiąca. Z 14 pojedynków hokeiści z St.Louis na swoją korzyść rozstrzygnęli 12, a tylko w jednym nie zdobyli żadnego „oczka”. Berube debiutuje w finałowej stawce Nagrody Jacka Adamsa. Jeśli wygra będzie piątym trenerem Blues, który tego dokonał.

 

 

 

Cooper poprowadził Tampa Bay Lightning do 62 wygranych, dzięki czemu wyrównany został ligowy rekord Detroit Red Wings z sezonu 1995/96. Na koncie „Błyskawicy” pojawiło się 128 „oczek”, a w klubowej gablocie stanął Puchar Prezydentów dla najlepszej ekipy fazy zasadniczej. To czwarta najwyższa w dziejach ligi zdobycz punktowa. Jeszcze nigdy żaden zespół w jednym sezonie nie zanotował co najmniej 30 wygranych u siebie i na wyjeździe.

 

Dorobek strzelecki ekipy z Tampy (325 goli) jest najwyższy od 23 lat biorąc pod uwagę wszystkie rywalizujące w lidze zespoły. Bilans bramkowy +103 to najwyższy rezultat od rozgrywek 2005/06. Lightning wygrali klasyfikację skuteczności podczas gier w przewagach (28,2%) i obron w czasie osłabień (85%).

 

Cooper już raz stał przed szansą wywalczenia Nagrody Jacka Adamsa, ale w 2014 roku musiał zadowolić się trzecim miejscem. W dziejach klubu tylko John Tortorella wywalczył to trofeum, a było to 15 lat temu.

 

Trotz dołączył do Islanders po tym jak w ubiegłym roku zapewnił Washington Capitals pierwszy w historii klubu Puchar Stanleya. „Wyspiarze” pod wodzą nowej „miotły” poprawili się o 23 punkty w stosunku do ostatniej kampanii. Szczególnie dobrze zafunkcjonowała ich defensywa. Zespół z Nowego Jorku stracił najmniej goli ze wszystkich ekip (196). Sezon wcześniej do ich siatki wpadło równo sto trafień więcej. To pierwszy zespół w tym stuleciu, który rok po roku zanotował taki awans z drużyny o największej ilości straconych goli do ekipy z najszczelniejszą defensywą.

 

Trotz zakończył sezon na 4. miejscu listy trenerów z najwyższą liczbą ligowych wygranych (810). W finałowej stawce Nagrody Jacka Adamsa jest już po raz czwarty. Zajął w tym wyścigu każde z możliwych miejsc, włącznie z triumfem trzy lata temu, gdy prowadził „Stołecznych”.

 

 

 

Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
  • Hokejowy1964: PanFan i wzajemnie zaszczyt i wielka radość spotkać się na Elicie. Przeżycie na całe życie.
  • Luque: Francja-Kazachstan, wynik tego meczu mocno zdefiniuje z kim gramy o utrzymanie
  • KubaKSU: Z obrońców jeszcze ktoś zostanie ? :)
  • danielos8: Mam do odstąpienia niedrogo 2 bilety na mecz USA-GER, dziś na 20.20 do odbioru w Ostravie jakby co.
  • wiemswoje: Heja mam do sprzedania dwa bilety na dzisiejszy mecz z Łotwa gdyby ktoś był zainteresowany 576254997
  • Oilers: Strzelą conajmniej 2 bramki łotrzykom?, dobry kurs jest 2
  • narut: nie nazywamy tak Łotyszy - są nam bardzo życzliwi, ich kibice i zresztą nie tylko...
  • burgund: A Wanacki już pasiakiem!
  • narut: Rokicki jest po prostu fachowcem w swojej dziedzinie, żyje hokejem, natomiast polsatowcy są jak zaciężni żołnierze...
  • narut: zlecenie i je realizują ale nie siedzą tak w hokeju, nie żyją nim tak szczerze, stąd np. próbują nadrabiać emocjonalnym przekazem..
  • Arma: Bzdura. Po prostu są różne rodzaje komentowania, są Ci którzy skupiają się na meczu i są odpowiedzialni za różnego rodzaju ciekawostki, całe opakowanie meczów, są Ci którzy mają emocjonalnie komentować i budować napięcie, są też typowe dwójki które skupiają się na odciążaniu pierwszego komentatora.
  • Beta: KTÓRY MECZ OGLĄDACIE ?
  • Arma: M.in do Szpaka czy Borka zawsze masz dwójkę która jest bardziej stonowana i odciąża jedynkę biorąc na siebie komentarz kiedy w meczu niewiele się dzieje lub jest okienko na odejście od wydarzeń w meczu
  • narut: Bzdura, wystarczy sobie posłuchać komentarza kanadyjskiej telewizji tns.. tam jest wszystko tak jak powinno być, i emocje zrównoważone i fachowy komentarz z różnymi informacjami.. trzeba mieć dobry wzorzec punkt odniesienie.. ja tych polsatowców nie mogę strawić.. i tyle
  • Młodziutki: Lepiej niż polskihokej.tv
  • narut: no tak, estetycznie jakoś na pewno ale polskihokej tv jest swojski i za to go lubię i szanuje..
  • narut: Beta - ja patrzę teraz na dzielnych Brytów ze słowackim komentarzem, w tym pięknym języku...
  • hubal: GBR-CAN 1-6 obstawiliście ?
  • Beta: narut ja też tylko że na Polsacie
  • narut: Beta -ok, fajnie grają Bryci, dzielnie, dobrzy póty co kondycyjnie, świetnie na łyżwach jeżdżą ..
  • Oilers: Jedzie ktoś jutro na polska szwecja?
  • J_Ruutu: Lubię komentarz na luzie, ale pomagający mi dostrzec różne ciekawe rzeczy których kibic może nie znać lub nie zauważyć. Taki komentarz jest np. na Eurosporcie (narciarstwo alpejskie, kolarstwo) i na Polsacie (siatkówka). Jeśli chodzi o hokej, dobra była wizja sport, polsatowcy też dadzą radę, tak sądzę. Na razie wrażenia mam pozytywne.
  • Zaba: Na szczęście ten dzisiejszy mecz w naszej grupie wygląda juz bardziej swojsko. To już nie jest to tempo co we wczorajszym USA-Szwecja. Z tymi drużynami możemy powalczyć o jakieś punkty. Tylko czy my z naszym poziomem pasujemy do Elity?
  • J_Ruutu: Jeśli się utrzymamy to znaczy że pasujemy. Proste :)
  • Paskal79: Dokładnie nie będzie łatwo ani z Francją czy Kazachstanem,ale to drużyny które napewno przed męczą naszych nie sparaliżują,i możemy powalczyć
  • Paskal79: Chociaż wg mnie więcej szans mamy z kazachmi....
  • KubaKSU: Pascal ,co tam u nas słychać?:)
  • Paskal79: Bramkarz Francji do zmiany 3 bramy trzy zawalił,chyba na tych mistrzostwach nie zagra....
  • Paskal79: Kuba dzieje się dzieję trochę dobrego, trochę złego ale ogolny rozrachunek będzie na pewno na Plus być spokojny skład nasi włodarze zrobią b.mocny...
  • Paskal79: Może nie złego tylko , może dwie sprawy się skomplikowały....,ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło....:-)
  • KubaKSU: Chodzi o 2 zawodników?
  • Luque: Oj żeby Naszym bramkarz Francuzów robił takie prezenty...
  • Luque: Facet totalnie źle się ustawia, co innego Szutow, który widać że gra w KHL i jest mocno skoncentrowany
  • kunta: Takich 5 Bedardów w każdym roczniku w Polsce by się przydało...
  • J_Ruutu: A skąd wiesz że ich nie ma? Tyle że nasz cudowny "system szkolenia" robi swoje.
  • Paskal79: No mniej więcej....
  • Luque: Kunta w Polsce jak się nawet trafi taki Bedard to zaraz sępy zza granicy go wydziubią żeby grał dla nich...
  • kunta: To tyz prowda..
  • Paskal79: Kunta w Kanadzie jest jeden co jest pewnie kilka set młodych hokeistów a Ty chcesz by u nas było 5 to już przesada.....:-)
  • Paskal79: No Rutu na pewno nie ma bo gdzie by byli...
  • kunta: Smarkacz dopiero za tydzień będzie miał 19 lat, a już gra jak stary wyga.
  • Luque: Jak zamiast 500 graczy będziemy mieli 5000 to już byłby postęp na miarę lepszej selekcji
  • Paskal79: Taka jest prawda po tych mistrzostwach,z 7-8 zawodników albo skończy kariery reprezentacyjne, albo trener ,robi zmianę pokoleniową...
  • Luque: Tak szczerze to w PL na ten moment powinien być jakiś fundusz stypendialny żeby eksportować graczy do zagranicznych lig juniorskich...
  • Paskal79: Lugue pojechałeś zamiast 500 co już przesadziłeś bo max 200 ,a jak będzie 500 to już coś ,jest kilku młodych co mogą dać radę....
  • Arma: Zamiast stypendium jest zadłużony związek na 21mln
  • Luque: Oczywiście tych lepszych Czechy, Finlandia, Szwecja
  • kunta: Są są, tylko trzeba ich porządnie nauczyć jeździć na łyżwach i opanować wyczucie krążka, a nie nastawiać na "spacyfikowanie" rywala. A tylko to się tym chłopakom wpaja. No ale do tego trza porządnych trenerów. Nie do drużyn klubowych, tylko do młodzieńców. Bo czym skorupka za młodu....
  • Luque: Arma tak w sumie to ciekawe jakie jest to zadłużenie związku, coś mi się zdaje że ono może być już mniejsze...
  • Paskal79: Powinien być przymus by w każdej drużynie w4 -tych piątka grali sami młodzi Polacy i mieli limit płacowy by każda drużynę było na nich stać....
  • Luque: Po drugie jak to jest że w mniej więcej 5 czy 6 ludnościowo wielkim kraju w środku Europy taki Chwałka czy Hałas nie siedzą za swoje przewałki w instytucji państwowej...
  • J_Ruutu: Takich dyskusji z podobnymi wnioskami było tu już pierdylion, panowie. Od gadania na sb o tym co "powinno być", nic się nie zmieni.
  • Paskal79: To wiadomo młodych powinni szkolić Szwedzi czy Finowie,a przy takich młodzi Polacy trenerzy nie to wszystko podpatrywali,no i oczywiście po ekstraklasę przynajmniej pierwsza liga.... By Ci co się nie zapaliła do ekstraklasy grali właśnie szczebel niżej,najlepiej by to były drużyny farmerskie..... pomarzyć można....
  • Paskal79: Rutu święta prawda!!!
  • emeryt: kochani jedziemy z typerem...
  • emeryt: 1:5
  • emeryt: 0:4,0:0,1:1
  • J_Ruutu: 3-2 dla nas.
  • narut: 1-5 mi też od wcz. po głowie chadza..
  • narut: przy takim wyniku jak teraz we wtorek już gramy mecz o utrzymanie, raczej najważniejszy..
  • J_Ruutu: Czerkawski coś strzeli, Oliwa da w papę komu trzeba. Będzie dobrze :)
  • J_Ruutu: Takie miałem myśli przed poprzednim naszym udziałem w elicie. I w sumie byłoby dobrze, gdyby Japońce nie kupili sobie miejsca na parę lat.
  • Paskal79: No ja1:4 ,lub sensacja 2:2:-)
  • omgKsu: Bardzo ważne pytanie :

    Po ile piwko pod halą w Ostrawie? 😁
  • Paskal79: No mówili ok20 zł na naszee
  • Paskal79: Pod czye na hali....
  • wiemswoje: 110 Koron czeskich właśnie odpalam
  • Paskal79: Mecze wyrównany bramkarz Francji zrobił,, różnice '' :-)
  • Paskal79: wiemswoje to właśnie tak wychodzi...
  • Obserwator6619: My tu gadu gadu ,a Kazachstan 3:1...
  • omgKsu: A to cena do zniesienia :)

    Bawcie sie dobrze ! 🇵🇱
  • J_Ruutu: Czyli Francuzi spadają z elity :)
  • jastrzebie: Długo się czekało na ten dzień.
  • jastrzebie: Najlepsza promocja hokeja.
  • narut: Bryci bardzo honorowo dzisiaj.. taki wynik z Kanadą... nie hańbi i nie ważne, że Kanada na pół gwizdka, zgrywa się dopiero i unika kontuzji..
  • J_Ruutu: Może i honorowo, ale i tak spadną razem z Francuzami. Róbcie screeny :)
  • Obserwator6619: No nie powiem,brytole calkiem,calkiem....
  • kunta: Jedyne, czego oczekuję realnie, żeby zagrali w miarę szybko, w miarę składnie, w miarę ze strzałami i bardzo ambitnie i zespołowo.Na sensację się nie nastawiam, ale porządnego hokeja oczekuję. Amen.
  • Obserwator6619: @kunta,
    tak nam dopomoz Bog!
  • J_Ruutu: Sensacji nie będzie, bo co to za sensacja jakąś Łotwe ograć :)
  • Hokejowy1964: Luque jeżeli w Polsce trafiłby się talent na miarę Bedarda to żeby zwiewał jak najdalej od naszej myśli szkoleniowej naszych dzieci i młodzieży.bo chłopaka zmarnują. U nas nie ma myślenia że mamy talent i rozwijajmy go tylko równej do małego. Niestety tak to wygląda.
  • narut: oby prezentów nie robili nasi żadnych bo coś ostatnio są bardzo hojni zwłaszcza wobec drużyn o wiele wile lepszych.. i w ten spsób zbyt szybko nie skończyli dzisiaj swojej gry..
  • narut: jak zagrają takim "taborem" w obronie i długo wytrzymają to mają jakąś szansę na powtórkę Kazachstanu i Białorusi.. ale tak z nikim nie grali w sparingach więc obawiam się, że podarują Łotyszom szybki prezent a później będziemy mieć już festiwal mały jakiś..
  • Luque: Hokejowy jak wszyscy będą myśleć jak Ty to już tutaj nie powinno być nikogo młodego w Naszym kraju, bo tylko się zmarnujesz... obojętnie w jakim fachu...
  • Alex2023: A ja tak na rozluźnienie Panowie i Panie ... Polska dziś wygra z Łotwą 3:2
  • Luque: Narut a ja liczę, że Twoje biadolenie się nie spełni i zagramy godnie, tylko na to liczę
  • Obserwator6619: @Alex, w pokera chyba
  • Obserwator6619: Powiem tak,jesli nasi nie straca gola w pierwszych 10 min, to pozniej bedzie tylko lepiej:-))))
  • J_Ruutu: @alex - to już jest nas dwóch z takim wynikiem :)
  • omgKsu: Polska 2:1 po dogrywce 😁🇵🇱
  • Alex2023: J_Ruutu@ taka dziś niespodzianka na rozpoczęcie :)
  • J_Ruutu: A tymczasem Hubi zlał biednego Nadala :)
    Iga też do przodu.
  • Alex2023: Wielka Brytania - Kanada - prawie 17.000 widzów
  • narut: Luque - nie biadolę, staram się "robić" w realu, i np. wbrew wielu tutaj uważam, że nasza gra nawet i ze Słowacją nie była najgorsza, czy beznadziejna, i te szybkie 4 - 0 to właśnie bardziej wynik naszych różnych podarunków niefrasobliwych.. niestety w meczu z Danią ta tendencja jest w dalszym ciągu widoczna i z nią rozpoczynamy te mistrzostwa...
  • jastrzebie: Ciekawie Kalaber poukładał piątki.
  • mario.kornik1971: 3-2 pd. dla Polski (0-0, 1-1, 1-1, 1-0)
  • 1946KSUnia: Fajnie wygląda ta otoczka mistrzostw i transmisji jeśli chodzi o Polsat Sport (ciekawe studio, promocja). Moim zdaniem poziom, a nawet 2 poziomy wyżej od tego co oferowało TVP Sport. Nie będziemy za nimi płakać, niech sobie puszczają swoje retrotransmisje
  • jastrzebie: Lugue komu kibicujesz jak nie ma Rosji?
  • emeryt: miłujmy sie kochani,
  • boogerd: no to panowie. powodzenia, grać z zębem, ale na luzie, wy nic nie musicie, wy możecie. Trzymamy kciuki
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2024 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe