Hokej.net Logo
MAJ
7

Podsumowanie ostatnich transferów NHL

2020-10-12 14:38 NHL
Podsumowanie ostatnich transferów NHL

Okres pomiędzy sezonami bywa nie mniej gorący niż niektóre starcia na lodzie. Już teraz doszło do kilku hitowych transferów, a także smutnych pożegnań.

Anaheim Ducks

Największym wzmocnieniem wydaje się być przyjście aktualnego zdobywcy Pucharu Stanleya, Kevina Shattenkirka. Po krótkiej przygodzie z Philadelphia Flyers do klubu powrócił także Derek Grant. W Anaheim długo miejsca nie zagrzali Erik Gudbranson oraz Matt Irwin. Pierwszy z nich odszedł do Ottawa Senators, a drugi do Buffalo Sabres. Wspomnijmy także o przenosinach Kiefera Sherwooda do Colorado Avalanche, jednakże nie jest to pierwszoplanowa postać ligi.


Arizona Coyotes

Aktualne transfery przychodzące Arizony należy nazwać raczej uzupełnieniem składu, aniżeli realnym wzmocnieniem. Do klubu dołączyli Tyler Pitlick (Philadelphia Flyers), John Hayden (New Jersey Devils), Dryden Hunt (Florida Panthers) oraz Johan Larsson (Buffalo Sabres). Po wygaśnięciu kontraktu za nowym klubem wciąż rozgląda się Michael Grabner, Po dwóch latach „Kojotów” na „Pantery” zamienił natomiast Vinnie Hinostroza. Dzisiaj natomiast czołowym tematem jest odejście Taylora Halla do Buffalo Sabres. Draftowa „jedynka” z 2010 roku nie spełniła oczekiwań i musiała zmienić otoczenie.


Boston Bruins

Jedynym trasferem dokonanym przez Bruins jest przyjście Craiga Smitha, długoletniego skrzydłowego Nashville Predators. Klubu poszukują Brendan Gaunce oraz Brett Ritchie. Sporym osłabieniem jest natomiast odejście Toreya Kruga do St. Louis Blues. Amerykański skrzydłowy dostał umowę wartą, bagatela, 45,5 miliona dolarów.


Buffalo Sabres

Transfery Tobiasa Riedera (Calgary Flames), Matta Irwina (Anaheim Ducks) oraz Brandona Davidsona (San Jose Sharks) są typowymi uzupełnieniami. Sabres dali natomiast szansę Taylorowi Hallowi oraz Cody’emu Eakinowi i zrobią wszystko, by po słabym sezonie powrócili na właściwe tory. Oprócz tego, należy wspomnieć również o przyjściu weterana NHL, Erica Staala, z Minnesota Wild. W przeciwną stronę co Staal powędrował Marcus Johansson. Za nowym klubem rozgląda się Dominik Kahun, Vladimír Sobotka będzie kontynuował swoją karierę w Szwajcarii. Wayne Simmonds oraz Jimmy Vesey będą teraz dzielili szatnię w Toronto. Wyżej informowaliśmy już o odejściu Johana Larssona do Arizony.


Calgary Flames

Największe zmiany nastąpiły w bramce ekipy z Calgary. O spokój między słupkami ma zadbać Jacob Markström (Vancouver Canucks), do Minnesoty odszedł natomiast Cam Talbot. Chris Tanev ma również za sobą bogatą przeszłość w Vancouver, stamtąd przybył także inny golkiper, Louis Domingue. T.J. Brodie odchodzi z Calgary po ponad 10 latach do Toronto, Tobias Rieder zasilił Buffalo, Mark Jankowski ma stanowić natomiast opcję w ataku Pittsburgha. Alan Quine i Derek Forbort, którzy nie dostali w ubiegłym sezonie zbyt wiele czasu na lodzie, przeszli natomiast odpowiednio do Edmonton i Winnipeg.


Carolina Hurricanes

Lista wzmocnień składa się z zaledwie jednego nazwiska: Fast. Jesper Fast. Szwed po długim okresie spędzonym w New York Rangers zdecydował się na grę dla Canes. Spis zawodników odchodzących nie jest także przesadnie długi. Justin Williams udał się na zasłużoną emeryturę. Joel Edmundson będzie kontynuował karierę w Montrealu, a Trevor van Riemsdyk w Washingtonie.


Chicago Blackhawks

Transfery Brandona Pirriego i Antona Lindholma należy traktować w kategorii uzupełnień, inna sytuacja jest natomiast z przybyciem Nikity Zadorowa. Potencjalnym hitem może okazać się natomiast dołączenie Piusa Sutera z Szwajcarii, który podpisał kontrakt już w sierpniu. Na razie przebywa on na wypożyczeniu GC Küsnacht Lions, będących… drugoligową filią jego macierzystych ZSC Lions. Dylan Sikura został „Złotym Rycerzem” z Vegas, Olli Määttä „Królem” z Los Angeles, natomiast Slater Koekkok oraz Drake Caggiula wciąż poszukują chętnych na ich usługi. Z klubem pożegnało się natomiast dwóch długoletnich zawodników: legendarny już bramkarz Corey Crawford (New Jersey Devils) oraz Brandon Saad (Colorado Avalanche). Nadmieńmy także odejście innego golkipera, Dennisa Gilberta, który przeniósł się w tym samym kierunku co Saad.


Colorado Avalanche

Nazwiska Kiefera Sherwooda (Anaheim Ducks) oraz Miiki Salomäkiego nie rzucają nikogo na kolana, w związku z tym najpoważniejszymi wzmocnieniami wydaje się być przybycie Brandona Saada oraz Dennisa Gilberta (obydwaj z Chicago Blackhawks). Do „Wietrznego Miasta” powędrowali natomiast Nikita Zadorow oraz Anton Lindholm. Władisław Kamieniew zdecydował się na powrót do KHL, natomiast jego imiennik, Namiestnikow, będzie teraz reprezentował barwy Detroit Red Wings. Mark Barberio strzela już natomiast bramki w Szwajcarii.


Columbus Blue Jackets

Ekipa dokonała kilku ciekawych wzmocnień. Michaił Grigorienko powrócił do NHL po trzech latach spędzonych w CSKA Moskwa. Max Domi będzie liczył natomiast na powtórzenie świetnego sezonu 2018/2019, który spędził w Montrealu. Weteran i legenda Minnesota Wild, Mikko Koivu, przystępuje natomiast teraz do najprawdopodobniej swojego sezonu w NHL, tym razem w barwach Columbus. Devin Shore wciąż poszukuje klubu. Josh Anderson poszedł natomiast do Montrealu w zamian za wspomnianego wyżej Domiego. Alexander Wennberg oraz Markus Nutivaara wciąż będą klubowymi kolegami w Florida Panthers. Ryan Murray został natomiast „Diabłem” z New Jersey.


Dallas Stars

Lista wzmocnień finalisty Pucharu Stanleya nie wygląda zbyt okazale. Do klubu przyszedł jedynie Mark Pysyk z Florydy. Roman Polák oraz Martin Hanzal powrócili do Republiki Czeskiej. Pierwszy z nich związał się z Witkowicami, drugi natomiast przeniósł się na… czwarty poziom rozgrywkowy do Samsona Czeskie Budziejowice, gdzie będzie grał z Radimem Vrbatą oraz Rostislavem Kleslą. Mało wzmocnień, mało odejść, balans zostaje zachowany.


Detroit Red Wings

Sytuacja wygląda zgoła inaczej w Detroit. Klub zasilił długoletni zawodnik nowojorskich Rangersów, Marc Staal, Jon Merill, broniący barw Golden Knights od momentu ich dołączenia do NHL, Bobby Ryan z Ottawa Senators, Thomas Greiss strzegący ostatnio bramki Islanders, Troy Stacher z Vancouver oraz Władisław Namiestnikow z Colorado. Nowych klubów poszukują za to Justin Abdelkader, Christoffer Ehn, Brendan Perlini oraz Madison Bowey.


Edmonton Oilers

Do NHL powrócił Adam Cracknell, po nie do końca udanej przygodzie z Kunlun Red Star, a także syn marnotrawny, Jesse Puljujärvi. Z Nashville przeniósł się Kyle Turris, Alan Quine dołączył z Calgary Flames, Anton Forsberg z Carolina Hurricanes, Tyson Barrie będzie chciał natomiast odnaleźć stabilizację po przeciętnym pobycie w Toronto. Nie mniej okazale wygląda lista odejść. Markus Granlund będzie się dalej rozwijał w KHL, natomiast Mike Green definitywnie zakończył karierę. William Lagesson przeniósł się na zaplecze SHL. Andreas Athanasiou wciąż poszukuje nowego klubu. Matt Benning powędrował w odwrotnym kierunku co Turris. Tomáš Jurčo będzie teraz zdobywał gole dla Vegas.


Florida Panthers

Spore zmiany zaszły także na Florydzie. Szansę na grę w NHL otrzymał 20-letni Grigorij Dienisienko. Doświadczenie z przodu ma zapewnić Patric Hörnqvist (Pittsburgh Penguins), nikomu nie trzeba też przedstawiać postaci Markusa Nutivaary i Alexandra Wennberga (obydwaj Columbus Blue Jackets), Radko Gudasa (Washington Capitals), Cartera Verhaeghe’a (Tampa Bay Lightning) czy Vinniego Hinostrozy (Arizona Coyotes). Doszło także do pożegnań. Do Pittsburgha przenieśli się Colton Sceviour oraz Mike Matheson, do Ottawy Josh Brown, kierunek na Finlandię obrał Henrik Borgström, Lucas Wallmark szuka klubu, Mark Pysyk dołączył do Dallas, Dryden Hunt do Arizony, a Dominic Toninato do Winnipeg.


Los Angeles Kings

Zważywszy na słabą kampanię, zadziwiająco spokojnie jest na razie w Los Angeles. Po stronie wzmocnień spotkamy Olliego Määttä (Chicago Blackhawks) i Liasa Anderssona (New York Rangers), natomiast z klubem pożegnali się Nikołaj Prochorkin (powrót do KHL) i Paul LaDue (Washington Capitals).


Minnesota Wild

Ciekawie przedstawiają się natomiast ruchy dokonane przez Wild. Swoją szansę otrzyma w końcu Kiriłl Kaprizow, Nick Bjugstad przeniósł się z Pittsburgha, Marcus Johansson z Buffalo, Nick Bonino z Nashville, bramkarz Cam Talbot z Calgary, natomiast Dakota Mermis z New Jersey. Doszło także do widocznego odmłodzenia składu. Eric Staal powędrował do Buffalo, Devan Dubnyk do San Jose, a Mikko Koivu do Columbus. Oprócz tego do Dubnyka dołączył Ryan Donato, Luke Kunin natomiast pozostaje bez kontraktu.


Montreal Canadiens

Do ciekawych wzmocnień doszło w Montrealu. Postacie Jake’a Allena (St. Louis Blues), Joela Edmundsona (Carolina Hurricanes) i Josha Andersona (Columbus Blue Jackets) wyglądają solidnie. Z klubem żegnają się natomiast Karl Alzner (bez klubu), Max Domi (wymieniony za Andersona) oraz Keith Kinkaid (New York Rangers).


Nashville Predators

Przy wzmocnieniach Nashville ciężko mówić o hitach. Pozyskali oni prawa do Luke’a Kunina (wcześniej Minnesota Wild), choć nie zaproponowali mu jeszcze kontraktu. Ponadto z Predators związali się Mark Borowiecki (Ottawa Senators), Matt Benning (Edmonton Oilers) i Nick Cousins (Vegas Golden Knights). Martwić kibiców powinno, iż lista odejść jest zdecydowanie dłuższa i zawiera większe nazwiska. Dam Hamhuis zawiesił łyżwy na kołku. Odejście Stevena Santiniego do Blues będzie zapewne niezauważalne, ale utrata Kyle’a Turrisa na rzecz Edmonton, Nicka Bonino do Minnesoty, Colina Blackwella do Rangersów, Craiga Smitha do Bostonu czy Austina Watsona do Ottawy na pewno będzie dużo bardziej odczuwalna.


New Jersey Devils

Ujemny bilans strat jest również po stronie Devils. Co prawda zaangażowali oni Coreya Crawforda (Chicago Blackhawks), Ryana Murraya (Columbus Blue Jackets) i Andreasa Johnssona (Toronto Maple Leafs), ale stracili za to Cory’ego Schneidera, Mirco Müller i Joeya Andersona (wszyscy bez klubu), Kevina Rooneya (New York Rangers), Dakotę Mermisa (Minnesota Wild) i Johna Haydena (Arizona Coyotes).


New York Islanders

Na Long Island godna odnotowania jest jedynie zmiana wśród bramkarzy. Doświadczony Thomas Greiss od teraz będzie strzegł bramki Detroit Red Wings, do Nowego Jorku przybył natomiast piekielnie utalentowany Ilja Sorokin.


New York Rangers

Inaczej prezentuje się natomiast sytuacja u Rangersów. Klub zasilili Kevin Rooney (New Jersey Devils), Colin Blackwell (Nashville Predators), Keith Kinkaid (Montreal Canadiens), Jack Johnson (Pittsburgh Penguins) i Anthony Bitetto (Winnipeg Jets). Pożegnano się natomiast z długoletnimi „Rangersami”: absolutną ikoną Henrikiem Lundqvistem (Washington Capitals), Markiem Staalem (Detroit Red Wings) i Jesperem Fastem (Carolina Hurricanes). Ponadto do Los Angeles odszedł także Lias Andersson.


Ottawa Senators

Najciekawszym ruchem dokonanym w stolicy Kanady wydaje się być pozyskanie bramkarza Pittsburgh Penguins, Matta Murraya. Oprócz niego, „Senatorami” zostali także Josh Brown (Florida Panthers), Erik Gudbranson (Anaheim Ducks), Logan Shaw (Winnipeg Jets) i Austin Watson (Nashville Predators). Rozstano się za to z Bobbym Ryanem (Detroit Red Wings), Anthonym Duclairem, Jayce’em Hawrylukiem (obydwaj bez klubu) oraz Markiem Borowieckim (Nashville Predators). Andreas Englund zdecydował się na powrót do ojczystej Szwecji.


Philadelphia Flyers

Klub z Filadelfii zasilił jedynie Derrick Pouliot (St. Louis Blues). List odejść jest zdecydowanie dłuższa, a figurują na niej Chris Stewart i Matt Niskanen, którzy zakończyli swe kariery, Tyler Pitlick (Arizona Coyotes), Derek Grant (Anaheim Ducks) i Nate Thompson (Winnipeg Jets).


Pittsburgh Penguins

Do sporej liczby ruchów doszło w szeregach „Pingwinów”. Do Pittsburgha przenieśli się Kasperi Kapanen, Pontus Åberg, Jesper Lindgren (wszyscy Toronto Maple Leafs, Åberg występuje obecnie w KHL), Mike Matheson, Colton Sceviour (Florida Panthers) i Mark Jankowski (Calgary Flames). Ostatecznie w klubie pozostaje także Evan Rodrigues, który miał dołączyć Filipa Hållandera i Davida Warsofsky’ego wędrujących do Toronto. Oprócz tego rozstano się z Nickiem Bjugstadem (Minnesota Wild), Patrikiem Hörnqvistem (Florida Panthers), Jackiem Johnsonem (New York Rangers), Mattem Murrayem (Ottawa Senators), Justinem Schultzem (Washington Capitals), Rileyem Barberem (Detroit Red Wings) i Dominikiem Simonem (szuka klubu).


San Jose Sharks

Do klubu na mocy wymiany dołączyli jedynie Ryan Donato oraz Devan Dubnyk z Minnesota Wild. Kadra zespołu nie uszczupliła się znacznie po odejściu Jonny’ego Brodzinskiego (New York Rangers) oraz Brandona Davidsona (Buffalo Sabres).


St. Louis Blues

Najistotniejszym wzmocnieniem jest zdecydowanie zakontraktowanie Toreya Kruga. Transfery Kyle’a Clifforda i Stevena Santiniego to typowe uzupełnienia składu. Poniesione straty także nie wyglądają dotkliwie: do Montrealu przeprowadził się bramkarz Joe Allen, a do Filadelfii obrońca Derrick Pouliot.


Tampa Bay Lightning

Triumfator Pucharu Stanleya nie dokonał jeszcze żadnego szczególnego wzmocnienia. Nowe kluby znaleźli za to Carter Verhaeghe (Florida Panthers), Kevin Shattenkirk (Anaheim Ducks) oraz Zach Bogosian (Toronto Maple Leafs).


Toronto Maple Leafs

Ekipa z Toronto dokonała sporej liczby wzmocnień. Do klubu przybyli T.J. Brodie (Calgary Flames), Wayne Simmonds, Jimmy Vesey (obydwaj Buffalo Sabres), Travis Boyd (Washington Capitals), Joey Anderson (choć nie podpisano z nim jeszcze kontraktu) oraz Zach Bogosian (Tampa Bay Lightning). Rozstano się natomiast z Kasperim Kapanenem, Pontusem Åbergiem, Evanem Rodriguesem, Jesperem Lindgrenem (wszyscy Pittsburgh Penguins), Frédérikiem Gauthierem, Maxem Veronneau, Miikką Salomäkim (wszyscy bez klubu), Tysonem Barrie’em (Edmonton Oilers), Andreasem Johnsonem (New Jersey Devils) i Kyle’em Cliffordem (St. Louis Blues).


Vancouver Canucks

Na uwagę zasługuje jedynie pozyskanie bramkarza Washingotn Capitals, Bradena Holtby’ego. Drużyna z Vancouver utraciła natomiast golkipera Jacoba Markströma na rzecz Calgary Flames, w tym samym kierunku powędrował także Chris Tanev i Louis Domingue. Detroit Red Wings zasilił natomiast Troy Stecher.


Vegas Golden Knights

Do Vegas zawitały uzupełnienia w osobach Dylana Sikury (Chicago Blackhawks, czeka na kontrakt), Carla Dahlströma (Winnipeg Jets) i Tomáša Jurčo (Edmonton Oilers). Odeszli natomiast Brandon Pirri (Chicago Blackhakws, czeka na kontrakt), Paul Stastny (Winnipeg Jets), Jon Merrill (Detroit Red Wings) oraz Nick Cousins (Nashville Predators).


Washinton Capitals

Ciekawe wzmocnienia poczyniła ekipa ze stolicy. Justin Schultz bronił ostatnio barw Pittsburgh Penguins, Henrik Lundqvist jest już żywą legendą New York Rangers, a Paul LaDue zaliczył epizody w Los Angeles Kings. Kierunek na KHL obrał natomiast Brendan Leipsic, Radko Gudas przeniósł się na słoneczną Florydę, Braden Holtby od teraz będzie strzegł bramki Vancouver Canucks, a Travis Boyd będzie się starał o trafienia dla Toronto Maple Leafs.


Winnipeg Jets

Do Winnipeg przybyli doświadczeni Paul Stastny (Vegas Golden Knights) i Nate Thompson (Philadelphia Flyers), Dominic Toninato (Florida Panthers) oraz Derek Forbort (Calgary Flames). Z Kanadą pożegnali się Carl Dahlström (Vegas Golden Knights), Anthony Bitetto (New York Rangers) i Cody Eakin (Buffalo Sabres), do stołecznych Senators przeniósł się natomiast Logan Shaw.

Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
  • thpwk: Szkoda tej kary, wynik na wyrost w stosunku do tego co się działo
  • botanick: Jaaa pier..
  • botanick: Ale akcja
  • Zaba: Ze Frachu teraz nie trafił
  • Paskal79: Przekombikowali nasi:-)
  • Zaba: Kamil Wałęga powinien grać w wyższej formacji
  • PanFan1: bouncing puck ... to bad
  • thpwk: Detale, podać po lodzie i byłoby 2
  • 1946KSUnia: Ale za to jak pięknie, trzeba próbować żeby wyszło
  • PanFan1: Napiszę jeszcze raz - wstydu nie ma
  • Foxxy: MVP Zabolotny jak dla mnie
  • redgar: Dzisiaj pogrążyły nas kary. Czy nałożone słusznie wszystkie? No nie wiem
  • redgar: Ogólnie prezentujemy się dobrze
  • botanick: Przy 0-8 brytoli jest suuper
  • redgar: Widać kolektyw i serce zostawiamy na lodzie
  • Foxxy: nie zgodzę, się
  • PanFan1: Dzięki za walkę, wstydu nie ma
  • J_Ruutu: Ciekawe jak nasi zagrają w meczu o konkretną stawkę z Francuzami.
  • Paskal79: Super gra, graliśmy z NHL szacunek i wielkie brawa dla chłopaków!!!!
  • Foxxy: redgar
    Nasza nieskuteczność oraz nasze błędy. ale i tak Wielkie Brawa DLA NASZYCH ORŁÓW
  • botanick: Dziękujemy
  • Paskal79: Panowie 👍👍👍👍
  • PanFan1: Powiem tak, przy tym składzie Szwedów, cokolwiek mniej niż złoto, będzie ich porażką.
  • hanysTHU: Nie ma wstydu x 2
  • Zaba: z 5 kar wybroniliśmy 3... Przy takim zespole jak Szwecja to dobry wynik
  • hanysTHU: Bryku
  • rawa: Takich bramek jak My to nikt nie strzela. Gol z d...😉
    A tak poważnie: brawo Panowie.
  • hanysTHU: Teraz dychnąć i we środę puknąć żabki
  • Paskal79: Mam nadzieję że choć raz będzie grany Mazurek..
  • szop: a z Francja nie gramy we wtorek?
  • PanFan1: Brodin, Kempe, Hedman ... Jezus Maria - tak przegrać to jak wygrać
  • unista55: Dżentelmen z tego E.Karlssona ;)
  • PanFan1: A Alan taki numer Gusstavsonwi - trza mieć tupet 😉
  • szop: brawo brawo kibicujemy nie narzekamy
  • narut: że nasi honor uratowali to o wiele za mało powiedziane.. o wile wiele za mało.. klasa występ bez 2 zdań..
  • Paskal79: Z Francją www wtorek
  • narut: ci szwedzcy zawodnicy toż miliony zarabiają a na przeciw nich bramkarz z 3 ligi niemieckiej..
  • PanFan1: Austria Helvetia 5:5 oglądamy ???
  • botanick: Komentatorzy czescy chwalą Naszych,za walkę.
  • Luque: Chłopaki nie dali się zbić, przegrali no ale walczyli i zostawili na lodzie serducho, to cieszy i oby teraz włożyli wszystko w ten wtorkowy mecz z Francją
  • narut: może nasz łotewski kolega już nie będzie nam mówić o przypadkach i fuksach w kontekście naszego wczorajszego występu..
  • PanFan1: Rawa zobacz bluzy Helvetów - co ci przypomina widok znajomy ten 😉❓
  • PanFan1: Narut rzuć okiem
  • botanick: Alan i Dawid dwaj nasi według Czechów najlepsi gracze meczu!
  • szop: i slusznie MY tez musimy brawo Panowie Pan Maciek Urbanowicz mega szacun
  • PanFan1: Roman Josi u Helvetów, świetny mecz
  • PanFan1: Racja Szopie, Urban mucha nie siada
  • rawa: PF1 zauważyłem. Zerżneli Twój patent.
  • PanFan1: 6:5 Helvetia
  • PanFan1: prawda że tak Rawa idę kutfa po tantiemę
  • botanick: Kaliber mówi że postanowili przed 3 tercją strzelić bramkę..
  • botanick: Łycha po czesku..wywiad
  • emeryt: Pan Kalaber wiedzial co robi zabierając Urbana na MŚ,a tyle było narzekania że emeryta zabiera...
  • PanFan1: "Kasztania" 5:6 w doopę, ale dzielnie postawili się Helvetom
  • hanysTHU: Tak jest szopie wtorek, jutro już poniedziałek...na mistrzostwach inaczej czas leci hehe
  • PanFan1: Na tym turniej pukniemy Niemców, rzekłem !
  • redgar: Ciekawe co szwedzkie mebeluxy powiedzą po meczu. Mowili, że dwucyfrowka będzie, że z palcem w tyłku. A co? Nasi się postawili
  • szop: Paskalu miej na oriencie koszulko we wtorek hihi hanysie gdzies mie 1 dzien pouciekal:D
  • Paskal79: Szop popytam myślę że tam będzie do kupienia na miejscu,jak byłam ostatnio na.MS w Czechach to chyba było można kupić koszulkę drużyny
  • Paskal79: Szwedzi już nie raz śmiali się z masę jeżeli chodzi o hokej, wcześniej jakąś była gwiazda mówiła po cię w LMe takowe drużyny jak mistrz Polski,nie pamiętam jego nazwiska...
  • Paskal79: Z nas sie śmiali..
  • Luque: Fakt eme, póki co Urban się broni, wybacz Pan Panie Macieju, liczę że jeszcze coś Nam wywalczysz pozytywnego
  • Paskal79: Valtonen wali ostro i bez skrupułów wielki fachowiec,to jest ekspert na prawdę
  • Paskal79: Ale Valtonen pkt Polski hokej działaczy i wszystko super gość , super ekspert i fachowiec,takich to miło posłuchać, brawo Polsat za takich ekspertów!
  • PanFan1: amen 👍
  • rawa: Let's go Panthers
  • rawa: Iskrzy dzisiaj.
  • rawa: Pasta 1:0 w PP dla Bostonu
  • rawa: Piękny strzał Pasty.
  • rawa: Miśki 2:0
  • rawa: Kocurom wykończenia i skuteczności brakuje.
  • rawa: W końcu Anton Lundell strzela dla Kocurów 2:1
  • rawa: Forsling słupek
  • rawa: 27:12 w strzałach dla Kocurów ale słaba skuteczność
  • rawa: Bennett na 2 sekundy przed końcem PP wyrównuje 2:2
  • rawa: Publika lekko wkur... Bennett im brame wcisnal a cały mecz buczą na niego za Marchanda.
  • rawa: Barkov ale pięknie wcisnął. Kocury 3:2
  • rawa: 1:23 do końca
  • rawa: Ekblad kara. 35 sekund
  • rawa: Brawo Kocury! 3:1 w serii.
    Bramka Bennetta w PP na 2:2 dyskusyjna.
    🐀
  • emeryt: my tu gadu gadu o MŚ a w kuluarach thl aż huczy...
  • thpwk: Po tych dwóch spotkaniach naszej reprezentacji naszła mnie pewna refleksja. Wydaje mi się, że Te 22 lata braku gry na najwyższym poziomie zatarły postrzeganie naszej ligii i kadry. Może ta różnica między nami, a elitą nie jest, aż tak kolosalna jak się nam utarło myśleć przez lata lata. Ciężko to było zweryfikować przez brak kontaktu nawet na poziomie spotkań towarzyskich
  • KubaKSU: Mam nadzieję, że po tych MS skauci będą patrzyć innym okiem na naszych grajków i w końcu doczekamy się gracza w NHL..tak jak mówisz przez to zatarcie i skazywanie na porażkę nasi boją się wypłynąć na głęboka wodę.. wola pewne i dobre sianko w THL ,przecież kariera nie jest zbyt długa..:)
  • JajcoW: Kara dla Górnego sprawdzana przez pasiastych na VAR....i kara w jedną stronę, chociaż Górny zaliczył sekundę wcześniej od Szweda gałę w twarz pod przykrytą rękawicą i musieli to widzieć p a l a n t y.....ale główny z krainy serów i czekolady miał własną interpretację przepisów i tylko naszemu zaaplikował 2+2.....generalnie oglądając już kilka szpilów należy stwierdzić, że jak zawsze do poziomu gry nie dopasowali się poziomem panowie w białoczarnych trykotach.
  • Arma: Łatwiej się nadrabia zaległości niż się ucieka przed resztą. Nasza liga nie jest taka słaba w Europie, tak samo repra daje radę, trzeba tylko naprawić parę spraw i coraz odważniej pukać do lepszego świata
  • PanFan1: thpwk - Arma : pełna z wami moja zgoda (już od mistrzostw 1B w Tychach pisałem że my nie jesteśmy aż tacy słabi w tę grę, a większość problemów wynika nie tyle z poziomu naszych zawodników, co z pokłosia Chwałkowego burdlu, że ten koleś do dziś nie został rozliczony ... cóż no comment) o jednym tylko trzeba pamiętać już teraz ...
  • PanFan1: ... jeżeli nadal będziemy mieli dramatycznie niskie wymagane minimum polskich graczy w meczu ligowym (6), to za dwa trzy lata będziemy mieć ogromny deficyt zawodników gotowych do gry - albo nawet zbliżonych - na dobrym poziomie i już teraz trzeba patrzeć dalej do przodu niż tylko to co za rok.
  • PanFan1: "sześciu to mało"
  • Zaba: ^^ gdyby to jeszcze dotyczyło 6 w grze... to byłoby pół biedy... ale to chodzi o 6 w składzie czy nawet w kadrze...
  • Zaba: odliczając 2 bramkarza i czwartą obronę czy nawet całą piątkę to wygląda to już znacznie słabiej...
  • Zaba: Natomiast mocna liga mocno rozwija tych Polaków, którzy się do niej łapią i w niej regularnie grają. Dlatego nie do końca zgadzam się, ze stwierdzeniem, że dla naszych młodych zawodników jedyną droga na rozwój jest uciekanie do innych lig. Co z tego, ze sa w kadrach zespołów z lepszych lig jesli w nich regularnie nie grają, albo trafiają na farmy do np I ligi czeskiej, która jest słabsza od naszej THL.
  • Zaba: Kiedyś kadrowicze, którzy grali w PLH byli w niej najlepszymi, lub co najmniej wyróżniającymi sie zawodnikami. Nie musieli się wiec wybitnie starać a i tak byli gwiazdami... Mecze na wysokim poziomie grali kilka razy w sezonie. Dziś, dzięki znacznemu wzrostowi poziomu, a także wyrównaniu ligi niemal na co dzień grają takie mecze z zawodnikami znacznie lepszymi od siebie, dzieki czemy nawet w wieku dojrzałym znacznie się rozwinęli i poprawili swoje umiejętności...
  • Zaba: ... co przełożyło się na poziom tej obecnej reprezentacji... Natomiast zgadzam się, ze jak oni zakończą grę, a do ligi nie przebiją sie kolejni młodzi to niesttey w przyszłości może sie to odbić na pozimie repry... Dlatego uważam,że bardziej potrzebna nam jest mocniejsza I liga niż zwiększanie limitu Polaków w składzie do kilkunastu zawodników i zmniejszanie pozimmu ligi.. Niesttey nie stać nas obiecnie na to aby utrzymać poziom THL przy znacznie zwiększnym limicie Polaków w składach.
  • J_Ruutu: Żaba, wszystko ok, ale to nie jest limit.
  • J_Ruutu: To jest wymagane minimum.
  • J_Ruutu: Możesz grać samymi Polakami, nie ma przeszkód.
  • Arma: Ale jest poczucie że klub grający Polakami traci możliwość rywalizowania z resztą na równych zasadach a tak byłoby minimum 10 Polaków w klubach to by liga wróciła do stanu sprzed paru lat tylko zamiast Craxy czy Sanoka byłyby Katowice
  • majk1984: Cześć. Pytanie odnośnie dojazdu do Ostravy - był ktoś z Was? Gdzie najlepiej zaparkować samochód? Pytam pod kątem zajętości tych pod halą gdzie można jeszcze zostawić?
  • AdaM1234: Pod okolicznymi sklepami masz bezpłatne parkingi.
  • AdaM1234: Np pod Kauflandem duży parking.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2024 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe