7

Strzelecka kanonada Polaków. Premierowe trafienia Jakuba Ślusarczyka i Patryka Kusaka

Ten weekend zmagań w czeskiej Extralidze juniorów był bardzo udany dla polskich zawodników. Jakub Ślusarczyk (na zdjęciu) oraz Patryk Kusak zdobyli swoje premierowe trafienia w tym sezonie, Krzysztof Maciaś zdobył cztery punkty, a bez "oczek" nie pozostał także Adrian Gromadzki, który pokonał golkipera Litvinova.

Patryk Kusak jest wychowankiem Unii Oświęcim, a do sezonu przygotowywał się z ekipą GKS-u Tychy. Finalnie zakotwiczył w juniorskiej ekipie Ołomuńca i w swoim debiucie zaprezentował się naprawdę okazale.

HC Ołomuniec U20 - Bílí Tygři Liberec U20 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)
4:3 Fiala - Janata (48:13),
5:3 Matasovsky (59:21, do pustej bramki)

W meczu z Kometą Brno do protokołu wpisało się dwóch Polaków. HC Vitkovice U20, mimo dwubramkowego prowadzenia, przegrały z Kometą Brno 2:3. Jakub Ślusarczyk zdobył gola, przy którym asystował Krzysztof Maciaś. Na początku trzeciej tercji wychowanek Podhala Nowy Targ też wpisał się na listę strzelców.

Ten gol sprawił mi wielką radość. Od naprawdę dłuższego czasu nie potrafiłem się wstrzelić, a przecież miałem sytuacje. Na treningu je wykorzystuje, więc czemu nie w meczu? Najwidoczniej tak miało być, a teraz wierzę, że jak już rozpocząłem, to dalej będzie lepiej i lepiej. Jeśli chodzi o spotkanie, które zagraliśmy w piątek, to uważam, że ostatnio nie prezentujemy tego, czego oczekują od nas trenerzy. Tak bym opisał pierwsze dwie tercje, a w trzeciej tercji strzelając bramkę na 2:0 jako drużyna nie możemy dopuszczać myśli, że mecz jest już gotowy i wygrany. Hokej jest niesamowicie szybkim sportem, a wynik 2:0 jest bardzo niebezpieczny, co pokazuje mecz z Kometą – przyznał Jakub Ślusarczyk.

HC Vitkovice U20 - Kometa Brno U20 2:3 (0:0, 1:0, 1:3)
1:0 Ślusarczyk - Maciaś (35:59),
2:0 Maciaś - Pribyl, Prcik (41:54),
2:1 Harmim - Horvath, Nemec (49:50),
2:2 Belohlav - Barta (50:53),
2:3 Boltvan - Masar, Otava (52:36)

W ten weekend zagraliśmy dwa bardzo wyrównane mecze. W meczu z Brnem pierwsze dwie tercje były wyrównane, ale mieliśmy minimalną przewagę potwierdzoną golem. W trzeciej tercji strzeliliśmy bramkę na 2:0, po której kompletnie przestaliśmy grać i kosztowało nas to utratę 3 bramek w 3 minuty. Niestety mimo bardzo dużej przewagi pod koniec nie udało nam się strzelić wyrównującego gola. Mecz z Duklą był również bardzo wyrównany. Wiedzieliśmy, że Dukla prezentuje bardzo prosty hokej, nie przebierają w środkach i grają bardzo agresywnie. Po bramce w pierwszej tercji na chwilę przestaliśmy grać, co było widać patrząc na liczbę strzałów po pierwszej tercji. Druga tercja była bardzo wyrównana z lekkim wskazaniem na naszych rywali. W trzeciej tercji po tym, jak straciliśmy bramkę na 1:1, wywołało to u nas zupełnie odwrotną reakcję do tej wczorajszej. Przycisnęliśmy rywali, oni zaczęli popełniać proste błędy, a dwa faule kosztowały ich dwie stracone bramki, a gol na 4:1 do pustej był tylko formalnością – zaznaczył Krzysztof Maciaś.

HC Vitkovice U20 - HC Dukla Igława U20 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
1:0 Milata - Chlan, Maciaś (16:19),
1:1 Bata - Jungwirth, Sabatka (52:29),
2:1 Glas - Vehovsky, Bystron (54:51, 5/4),
3:1 Pribyl - Kotasek, Prcik (57:01, 5/4),
4:1 Maciaś - Prcik (59:47, do pustej bramki)

Wygrał też HC Pardubice, w którym występuje Adrian Gromadzki. Zdobył on zwycięskiego gola w spotkaniu  z HC Litvinov.

Wczoraj graliśmy z liderem i był to naprawdę wyrównany mecz. Zrobiliśmy jeden błąd, który zadecydował o wyniku tego spotkania. Do dzisiejszego meczu podeszliśmy z nastawieniem, że po prostu musimy wygrać i mimo, że przegrywaliśmy już 0:2 na początku drugiej tercji, to jednak konsekwentnie realizowaliśmy ustaloną przed meczem taktykę i strzeliliśmy pię bramek. Cieszę się, że strzeliłem gola, który dał nam prowadzenie na 3:2, ale najważniejsze, że w końcu wygraliśmy i do drużyn ze środka tabeli tracimy zaledwie dwa punkty – stwierdził Adrian Gromadzki.

HC Pardubice U20 - HC Litvinov U20 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)
0:1 Spacek - Postl, Beran (11:20),
0:2 Vopat - Slavik, Danielcak (20:38),
1:2 Chabada - Stetka, Pavlata (32:34, 5/4),
2:2 Novotny - Burda, Kubicek (34:13),
3:2 Gromadzki - Kaluzik, Chabada (37:54),
4:2 Pavlata - Fiala, Stetka (42:58),
5:2 Pavlata (59:51)