MPADII: Awans Marvins Oliwy i Krynickich Diabłów
Trzeci dzień Mistrzostw Polski Amatorów dywizji drugiej rozgrywanych w Sosnowcu wyłonił drużyny, które w przyszłym roku zagrają w najwyższym szczeblu rozgrywek. Awans uzyskały zespoły Marvins Oliwa Hockey Team i Krynickie Diabły.
W niedzielny poranek zespoły rozpoczęły walkę w ćwierćfinałach.
Marvins Oliwa Hockey Team – Chwiałka Hockey Club 6:1(3:1,3:0)
Bramki: Kazimierczak(cztery),Walcki, Mielczarek - Jagielski.
W 27 minucie meczu Czerniewski(Oliwa)nie wykorzystał rzutu karnego.
Kary: 6-16 min
Oliwa: Kroszel – Cejnóg, Mielczarek, Bruliński, Chądzyński, Cyganowski, Strojny, Szczepkowski, Czerniewski, Grajewski, Kazimierczak, Walicki, Kondlewski, Kuklis, Kułak
Chwiałka: Waliszewski – Świerczek, Nowacki, Górecki, Każmierczak, Smolich, Błaszak, Żak, Koziński, Nowak, Cukierski, Kocmierowski, Hirsch, Krusiński, Jagielski, Spuchała, Walewski J., Walewski Sz., Kotrusiak, Nowak, Smelczyński
Sielec Sosnowiec – Katowickie Byki 6:1 (3:1,3:0)
Bramki: Sikorski(dwie),Krysztopowicz, Kos, Hołda, Grądal - Sroka
Kary: 22-10 min
Sielec: Galant –Gembolis, Sikorski, Mikołajczyk, Młynarski, Dąbrowski, Hołda, Kępski, Mołas, Tkacz, Niedbał, Kos, Stożek, Grądal, Jaros, Kania
Byki: Pawełko(od 32 min KolonkoW.) – Marek, Pałucki, Kolonko B., Lada, Kolonko P., Glonek, Sroka, Klin, Kolonko N., Kolonko P., Wieczorek, Kolonko S.
Nesta Toruń – Czarty Kraków 1:2(1:0,0:1) po rzutach karnych
Bramki: Wożnica – Kozdronkiewicz, Dudek(decydujący rzut karny)
Kary: 2-8 min.
Nesta: Gołębiewski – Olkiewicz, Gronek, Czubak, Wożnica, Rogalski, Wieczorkowski, Borecki, Zieliński, Lazovic, Lisewski, Piątkowski, Dzięgiel, Mazur, Pastwa, Wiśniewski M., Wiśniewski R.
Czarty: Suder – Kozdęba, Tuleja, Kozdronkiewicz, Cupiał, Żak, Warzecha, Dudek, Łada, Szwachta, Opozda, Kaleta, Kostrzewa
Krynickie Diabły – Szerszenie Oświęcim 9:0(5:0,4:0)
Bramki: Majewski, Bryniarski, Wrona(dwie), Majchrzak(dwie), Pajda, Pajor, Bielak
Diabły: Pyka(od 24.50 Tymiński) – Makuch, Bryniarski, Biskup, Gosztyła, Majchrzak, Hraj, Bielak, Pajda, Wrona, Makuch, Kacprzycki, Tyliszczak, Półtorak, Świerczyński, Majewski, Fleger, Pajor
Szerszenie: Małecki – Płatek, Kuleta, Folarzyński, Gawor M., Janik, Kowalczyk, Korzec, Romański, Gawor G., Wieczorek, Ćwiklicki, Augustyniak
Ponieważ do wyższej dywizji awansowały dwie drużyny rozegrano tylko półfinały, które wyłoniły najlepsze dwa zespoły.
PÓŁFINAŁY
Marvins Oliwa Hockey Team – Czarty Kraków 5:2(1:1,2:1, 2:0)
Bramki: Kazimierczak(dwie), Walicki(dwie),Bruliński - Cupiał,Żak
Kary: 4-2 min
Oliwa: Kroszel – Cejnóg, Mielczarek, Bruliński, Chądzyński, Cyganowski, Strojny, Szczepkowski, Czerniewski, Grajewski, Kaziemierczak, Walicki, Kondlewski, Kuklis, Kułak
Czarty: Suder(od 18:03 z powodu kontuzji zawodnik Cupiał)-Kozdęba, Tuleja, Kozdronkiewicz, Żak, Warzecha, Dudek, Łada, Szwachta, Opozda, Kaleta, Kostrzewa
Awans do pierwszej dywizji: Marvins Oliwa Hockey Team
Sielec Sosnowiec – Krynickie Diabły 0:7 (0:2, 0:1, 0:4)
Bramki: Majchrzak(trzy), Bielak, Gosztyła, Biskup, Makuch.
Kary: 10-10 min.
Sielec: Galant – Klich, Gembolis, Sikorski, Mikołajczyk, Młynarski, Tkacz, Hołda, Kepski, Mołas, Niedbał, Dąbrowski, Kos, Stożek, Grądal, Jaros, Kania
Diabły: Pyka – Makuch St,, Bryniarski, Biskup, Gosztyła, Majchrzak, Hraj, Bielak, Pajda, Pajor, Makuch Sł., Kacprzycki, Tyliszczak, Majewski, Świerczyński, Półtorak, Fleger
Awans do pierwszej dywizji: Krynickie Diabły
Najlepsi zawodnicy turnieju:
Bramkarz: Mikołaj Kroszel (Marvins Oliwa)
Obrońca: Mateusz Hraj (Krynickie Diabły)
Napastnik: Artur Kazimierczak (Marvins Oliwa)
Król strzelców: Tomasz Majchrzak (Krynickie Diabły)
MVP: Grzegorz Klich (Sielec)
Komentarze