Wyświetleń: 10901

MALH: Sześć kolejek za nami

2010-12-10 17:20:39

Drużyny występujące w MALH mają za sobą już 6 kolejek rozegranych. W środku relacja z ostatniego meczu III kolejki oraz meczów od IV do VI serii.

III seria spotkań

6 listopada meczem między Diabłami z Krynicy a Wojownikami Oświęcim zamknięto 3 kolejkę.  Mecz miał bardzo emocjonujący przebieg. Kryniczanie po bramkach Marka Półtoraka, Jacka Kacprzyckiego i Dariusza Tyliszczaka w 27 minucie prowadzili już 3:0. Na 14 sekund przed końcem II tercji Wojownicy w osłabieniu zdobyli pierwszą bramkę w tym meczu. W 36 minucie po strzeleniu kontaktowego gola przez Piotra Kokoszka różnica między obiema drużynami wynosiła tylko jedną bramkę. W 43 minucie Diabły jednak trafiają po raz 4 i tym samym sprawiają niespodziankę pokonując lidera tabeli Wojowników Oświęcim.

Krynickie Diabły - Wojownicy Oświęcim 4:2 (1:0 ; 2:1 ; 1:1)

IV seria spotkań

W 4 serii spotkań doszło do derbów Nowego Targu gdzie AKH Górale podejmowali debiutantów w tych rozgrywkach, ale za to wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski Podhale Amatorów. Pierwsza tercja była remisowa 1:1. Worek z bramkami otworzył się dopiero w II tercji, którą to Górale rozstrzygnęli na własną korzyść 4:0. Na początku trzeciej tercji na 5:2 trafienie zaliczył Jakub Wolski dla Podhala. Górale podrażnieni stratą bramki natarli na rywala z podwójną siłą i w tej odsłonie zdobyli jeszcze 5 goli, co dało im ostatecznie wygraną 10:2.

AKH "GÓRALE" Nowy Targ – KH Podhale Amatorzy Nowy Targ 10:2 (1:1 ; 4:0 ; 5:1)

Kolejne spotkanie 4 kolejki to był mecz Zawiszy Nowy Targ z Diabłami z Krynicy. Przed tym spotkaniem nowotarżanie w dwóch poprzednich meczach ligi nie zdobyli nawet punktu a ich rywale z Krynicy mieli na koncie dwie wygrane i porażkę. Wydawało się, że faworytem tego meczu będą goście z Krynicy. W pierwszej tercji tego pojedynku gra toczyła się głównie na połowie Zawiszy, kryniczanie mieli jednak problemy ze skutecznością toteż nie udało się im ani razu trafić krążkiem do siatki Podhalan. Ci za to, mimo że nie byli w tej części gry stroną dominującą „ukąsili” rywali dwukrotnie, co też przełożyło się na wynik 2:0 dla Zawiszy po I tercji. Początek drugiej tercji to bramka kontaktowa dla gości. Niestety – dla kryniczan – ten gol był ostatnim, jaki się udało zdobyć w tej tercji, bowiem nowotarżanie znów dwa razy trafili i wynik po dwóch odsłonach brzmiał 4:1 dla Zawiszy. Kto się spodziewał, że w tym meczu emocji już nie będzie ten się grubo mylił. Hokeiści spod Góry Parkowej strzelając trzy gole doprowadzili do remisu. Mieli szansę nawet na więcej goli, lecz minutę przed końcem meczu kontra w wykonaniu nowotarżan przyniosła im 5 gola i pierwsze zwycięstwo w lidze.

Zawisza Nowy Targ - Krynickie Diabły 5:4 (2:0 ; 2:1 ; 1:3)

Kolejkę zakończyło starcie drużyn znajdujących się na dole w tabeli. Żubry Kraków podejmowały Viking Oświęcim. Spotkanie wygrali Vikingowie, 4:2 dla których było to dopiero 2 zwycięstwo w lidze. Dla Żubrów zaś była to 3 porażka w 3 jak dotychczas meczach rozegranych.

Żubry Kraków – Viking Oświęcim 2:4

5 seria spotkań

Piątą serię spotkań rozpoczęło starcie dwóch drużyn przodujących w tabeli, czyli Wojowników Oświęcim i Górali Nowy Targ. Niespodzianki nie było tym razem i punkty zostały w Oświęcimiu po wygranej 5:2 nad nowotarską drużyną.

Wojownicy Oświęcim – Górale Nowy Targ 5:2

Kolejne spotkanie to pojedynek Zawiszy Nowy Targ z Żubrami Kraków. Niestety i tym razem zespół z Krakowa mimo dobrego meczu musiał z lodu zejść pokonany. W hokeju nie liczy się styl ani okazje bramkowe tylko bramki a te wpadały w tym meczu tylko do bramki Żubrów, którzy musieli 3 razy wyjmować krążek z siatki.

Zawisza Nowy Targ – Żubry Kraków 3:0 (1:0 ; 1:0 ; 1:0)

Ostatnią parę V kolejki tworzyły zespoły Diabłów z Krynicy i Vikingów z Oświęcimia. W pierwszym w historii pojedynków między tymi zespołami wyraźnie lepsi byli gospodarze z nowosądecczyzny, którzy ograli gości z zachodniej Małopolski aż 9:0.

Krynickie Diabły – Viking Oświęcim 9:0 (3:0 ; 3:0 ; 3:0)

6 seria spotkań

Szósta kolejka przyniosła nam w pierwszej parze derby nowotarskie pomiędzy Góralami a Zawiszą. Pierwsza tercja wypadła na remis. Na bramkę strzeloną w 2 min. przez Szymona Gabrysia dla Górali, Zawisza odpowiedziała golem 13 minut później Sławomira Słowakiewicza. W drugiej tercji, jako pierwsza gola zdobyła Zawisza a strzelcem był Dariusz Stachulak, jednak Górale walczyli do końca i najpierw doprowadzili do remisu po bramce Szymona Gabrysia a potem na 3:2 trafił Ireneusz Hędrzak.  W trzeciej tercji Zawisza znów doprowadza do remisu, ale na 4 min. przed końcem meczu bramka Michała Domina z Górali daje tej drużynie wygraną 4:3.

Górale Nowy Targ – Zawisza Nowy Targ 4:3 (1:1 ; 2:1 ; 1:1)

W drugiej parze mecz bez historii. Wojownicy wysoko – 12:1 pokonali Żubry Kraków.

Wojownicy Oświęcim – Żubry Kraków 12:1

Ostatni mecz 6 serii spotkań to pojedynek debiutantów w tych rozgrywkach Podhala Amatorów z krynickimi Diabłami. Kryniczanie rozpoczęli mecz z dużym animuszem. Widać było ich dominację na lodzie. Cóż z tego jak się to nie przekładało na bramki. Dwie, bowiem które w I tercji padły zdobyło tylko Podhale. Druga tercja była bezbramkowa a losy meczu rozstrzygnęły się w trzeciej. W niej najpierw na 2:1 gola zdobyły Diabły a po niespełna 3 minutach miedzy drużynami znów była różnica dwóch goli. Co prawda w 40 min gospodarze znów zniżyli prowadzenie Podhala do jednej bramki, ale ostatnie słowo należało do zespołu z Nowego Targu, które w ostatniej minucie podwyższyło na 4:2. Kryniczanie jak na razie przegrali wszystkie 3 konfrontacje z nowotarskimi zespołami występującymi w MALH.

Krynickie Diabły - Podhale Nowy Targ 2:4 (0:2 ; 0:0 ; 2:2)

W najbliższą sobotę 11 grudnia początek 7 serii spotkań. Podhale Amatorzy podejmą w MHL w Nowym Targu, Viking Oświęcim. Mecz rozpocznie się o godz. 20.