Wyświetleń: 10381

Rozpoczęła się II runda ligi MALH

2010-01-21 00:05:18

W poniedziałkowy wieczór na Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu o godz. 20:00 stanęły przeciw sobie dwie Nowotarskie drużyny, ZAWISZA i GÓRALE, po gwizdku sędziego, Roberta Długiego rozpoczęła się II Runda w ramach Małopolskiej Amatorskiej Ligi Hokeja na Lodzie.

To spotkanie dostarczyło bardzo wiele emocji, nerwów i stresu zarówno jednej jak i drugiej drużynie, całość spotkania było wysokiej klasy widowiskiem.

Pierwsza tercja była pod dyktando Górali. Pierwszą bramkę dla gości zdobył Andrzej Szewczyk w 10min., trzy min później Szczepan Pęksa podwyższa prowadzenie Górali 0:2. Na 23 sekundy przed syreną kończącą I tercje z wynikiem 0:3, obrońca Górali Radosław Jędrzejczyk umieszcza krążek w bramce Zawiszy.

W pierwszej połowię II tercji dzięki Rafałowi Gąsiorowi po akcjach w 23 i 26 min. rezultat bramkowy Górali nad Zawiszą podnosi się do 0:5.
27 min. gry i po podaniu Sławomira Słowakiewicza, jego kolega z ataku Dariusz Stachulak umieszcza pierwszą bramkę w bramce Górali. Równo minutę później Janusz Mizera podnosi wynik swojej drużynie na 2:5.

W trzeciej tercji Zawisza pokazała że nie podda się bez walki, w 31 min. Piotr Żarnecki i w 32 min. Janusz Mizera zmniejszają przewagę Górali do jednej bramki zna wynik 4:5. Na 4 min. przed końcem meczu po wielkim zamieszaniem pod bramką Górali, Tomasz Watychowicz przy asyście Grzegorza Pajerskiego umieszcza krążek w bramce, tym samym doprowadzając swoją drużynę do remisu.

I Tercja (0:3)
II Tercja (2:2)
III Tercja (3:0)

Składy:

Zawisza: Molek M. Żarnecki P. Zubek S. Pajerski G. Watychowich T. Gacek M. Zubek B. Cecuła J . Stachulak D. Słowakiewicz Sł. Mizera J. Jagieło M. Dzielski M. Kilanowicz R. Kos R. Ulman M. Słowakiewicz St. Stachulak M.

Górale: Krupa W. Gabryś S. Chowaniec J. Guzik P. Domin M. Groblicki M. Budny D. Jędrzejczyk R. Gąsior R. Kuziel W. Hędrzak I. Szewczyk A. Pęksa S. Tworek P.