Wyświetleń: 12243

Kanada wygrywa turniej hokejowy na Igrzyskach Polonijnych

2010-03-11 00:00:27

Bezapelacyjnym zwycięzca turnieju hokejowego rozgrywanego w Nowym Targu w ramach VII Światowych Igrzysk Polonijnych została drużyna Polonusów z Kanady, która wygrała wszystkie mecze. Dalsze miejsca zajęły zespoły USA, Rosji i Litwy. W czwartek czeka kibiców hokeja Mecz Gwiazd oraz potyczka Wschód - Zachód i Polonia kontra Olimpijczycy i Old-Boys Podhale Nowy Targ.

Ten ostatni pojedynek to: MECZ CHARYTATYWNY - DOCHÓD Z MECZU NA RZECZ ROBERTA BIELI BYŁEGO HOKEISTY PODHALA ZMAGAJĄCEGO SIĘ Z CHOROBĄ.

I dzień:

Pierwszego dnia rozegrane zostały mecze Kanady z Rosją i USA z Litwą.
Spotkanie Rosji z Kanadą nie dostarczyło kibicom dużych emocji gdyż nadzwyczaj łatwo pokonali Rosję 17:0.  W drugim meczu USA z Litwą emocji było już więcej. Do 40 minuty (mecze rozgrywane są 3 x 15 minut) wynik na tablicy świetlnej był remisowy. Żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć rywalowi więcej niż na 1 bramkę. Dopiero w ostatnich 5 minutach dwa gole strzelone przez zespół USA spowodowały, że ze zwycięstwa mogli cieszyć się Polonusi z zza Oceanu.

KANADA – ROSJA 17:0 (4:0, 7:0, 6:0)
Bramki: 1:0 Stefan Kostuch - 2min , 2:0 Stefan Kostuch - 12min, 3:0 Stefan Kostuch – 13min , 4:0 Sylwester Kowalski - 14min , 5:0 Joshua Douglas - 16min , 6:0 Joshua Douglas - 19min, 7:0 Daniel Kostuch - 20min, 8:0 Robert Martynowski – 21min, 9:0 Nicolas Dzieduszycki – 22min , 10:0 Stefan Kostuch – 26min, 11:0 Stefan Kostuch 30min , 12:0 Nicolas Dzieduszycki – 34min, 13:0 Robert Matrynowski - 36min, 14:0 Martynowski Robert – 37min, 15:0 Sylwester Kowalski - 38min, 16:0 Paul Gorz – 41min, 17:0 Sylwester Kowalski - 43min .

Kary: Kanada 5 min. Rosja 5 min.
Sędzia główny: Jacek Rokicki,
Sędziowie liniowi Robert Długi, Wojciech Kolusz.

KANADA: Clelland Nail, Sitarski Julian, --Kerluke William, Klecan Daniel, Douglas Joshua, Dzieduszycki Nicolas, Gorz Paul, – Rokicki Adam, Kloucek Martin, Kostuch Stefan, Kostuch Łukasz, Kostuch Daniel, - Turner Daniel, Merker Dawid, Kowalski Sylwester, Matrynowski Robert, Omasta Sebastian,- Plaza Tomasz, Nagribianko Alex.

ROSJA:Mikhaylov Sergey,- Shinakarevich Vladimir, Marczewskiy Voctor, Medvedowsky Alexander, Galas Andrej, Palczewski Wieczesław, - Korchazhinskiy Evgeny, Smirnow Konstanty, Kornev Anton, Kukujashun Vladimir, Trusow Alexander, - Prokoshyn Sergiej, Kilyjankiy Alexey, Dulebskiy Alexander.

USA – LITWA 7:5 (1:1, 2:1, 4:3)
Bramki: 1:0 Sebastian Pajerski - 3min, 1:1 Andrzej Klimowec - 4min , 1:2 Vitalij Sewruk - 23min , 2:2 Sebastian Pajerski- 26min, 3:2 Sebastian Pajerski - 27min 3:3 Wiktor Ustiłh - 34min , 4:3 Marek Tylka - 34min, 4:4 Vitalij Sewruk -39min, 5:4 Wojciech Prus - 39min , 5:5 Vitalij Sewruk - 40min, 6:5 Dawid Leśnicki - 42min, 7:5 Sebastian Pajerski - 45min.

Kary: USA 3 min, Litwa 4 min

Sędzia główny Przemysław Kępa
Sędziowie liniowi : Mateusz Niżnik, Wojciech Kolusz.

USA: Wójcik Roman-Tylka Marek, Tylka Tomasz, Bukowski Krzysztof, Bryniczka Tadeusz,
Pajerski Sebastian, - Szewczyk Roman, Kalata Bogdan, Leśnicki Dawid,
Chudoba Piotr, Miętus Marek, - Kolbrecki Kazimierz, Tylka Tadeusz, Prus Wojciech.
LITWA: Konopacki Bolesław, - Linikas Saulius, Sewruk Vitalij, Klimowec Andrzej, Federowicz Robert, Sieniuć Władysław, - Masłaliskas Gediminas, Waszkiewicz Tomasz, Silin Andrzej, Porangowski Rokas, Mogilnicki Marek, - Ustiłh Wiktor.

II dzień:

Drugiego dnia imprezy kolejne zwycięstwo odniosła drużyna Kanady, gładko pokonując Litwę. Drugi meczu tego dnia to hit Rosja – USA. Oba zespoły stworzyły świetne widowisko. Najpierw na dwubramkowe prowadzenie wyszli Polonusi z USA. Ambitnie walczący Rosjanie doprowadzili do remisu po 2. Jeszcze przed przerwą kończącą I tercję Kazimierz Kolbrecki wyprowadził swój zespół na prowadzenie 2:3. Druga tercja zakończyła się remisem po 4. Wszystko miało się rozstrzygnąć w ostatniej odsłonie. W niej gola na 5:4 w 34 minucie strzelili Rosjanie.  Jeszcze w tej samej minucie Dawid Leśnicki z USA zdołał strzelić 5 gola.  Decydujący 6 gol padł w 42 minucie a szczęśliwym zdobywcą był Marek Tylka z zespołu USA.
Tym samym w ostatnim dniu zespoły USA z Kanadą zmierzą się o I miejsce na Turnieju a Litwa z Rosją o 3 miejsce.

Litwa - Kanada 1-11 (0-3,0-5,1-3)
Bramki: 0-1 Paul Gorz 1 min, 02 Stefan Kostuch 1 min, 0-3Nicolas Dzieduszycki 8 min,0-4 Paul Gorz 16 min, 0-5 Robert Matrynowski 23 min, 0-6 Alex Nagribianko 25 min, 0-7 Paul Gorz 27 min, 0-8 Robert Matrynowski 28 min, 1-8 Andrzej Klimowiec 34 min, 1-9 Stefan Kostuch 37 min, 1-10 Paul Gorz 41 min, 1-11 Robert Matrynowski 43 min,
Litwa 7 min, Canada 10 min
Sędzia główny: Przemysław Kępa,
Sędziowie liniowi Mateusz Niżnik , Robert Długi

Rosja - USA 5-6 ( 2-3,2-1, 1-2)

Bramki:  0-1 Sebastian Pajerski, 3 min, 0-2 Piotr Chudoba 5 min, 1-2 Andrej Galas 7 min, 2-2 Alesey Kilyjanskiy 11 min, 2-3 Kazimierz Kolbrecki 15 min, 3-3 Alexander Dulebskiy 17 min, 3-4 Marek Tylka 19 min, 4-4 Anton Kornev 22 min, 5-4 Anton Kornev 34 min, 5-5 Dawid Leeśnicki 34 min, 5-6 marek Tylka 42 min

Kary: Rosja 5 min – USA 4 min.
Sędzia Główny: Jacek Rokicki
Sędziowie liniowi: Mateusz Niżnik, Robert Długi.

III dzień:

Ostatni – oficjalny - dzień turnieju przyniósł nam końcowe rozstrzygnięcia.  W pierwszym meczu zmierzyły się zespoły Rosji i Litwy, które jeszcze nie zaznały smaku zwycięstwa.  Mecz potoczył się po myśli Rosjan, którzy ograli Litwinów 7:0. Na koniec czekał nas pojedynek dwóch niepokonanych dotąd drużyn.  Można by powiedzieć, że była to powtórka z niedawno zakończonych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver. Mecz od początku toczył się pod dyktando Polonusów z Kanady. Pod koniec pierwszej tercji doszło na lodzie do małej bijatyki, po której 4 hokeistów (po dwóch z każdej drużyny) zostało ukaranych karami meczu. Mimo niekiedy wręcz przygniatającej przewagi zespołu z Kanady przez II tercje wynik meczu był nadal sprawą otwartą. W ostatniej odsłonie przez krótką chwilę USA grało w przewadze, 5 na 3 ale gola zdobyć się im nie udało.  Nieporadność USA bezlitośnie wykorzystali Kanadyjczycy zdobywając później 5 bramek. Choć trzeba przyznać, że bramkarz USA Roman Wójcik nie jeden raz interweniował fenomenalnie w wydawało się beznadziejnych sytuacjach. Jeszcze w ostatniej minucie szansę na honorowe trafienie dla USA miał Pajerski Sebastian, lecz dobrze w bramce Kanady spisał się Clelland Nail.
Oficjalna część turnieju hokejowego w ramach VII Światowych Igrzysk Polonijnych zakończyła się, więc zwycięstwem Kanady, drugie miejsce zajęła USA, trzecie miejsce przypadło Rosji a czwarte Litwie.

W czwartek czeka kibiców hokeja Mecz Gwiazd oraz potyczka Wschód - Zachód i Polonia kontra Olimpijczycy i Old-Boys Podhale Nowy Targ. Ten ostatni pojedynek to: MECZ CHARYTATYWNY -NA RZECZ ROBERTA BIELI BYŁEGO HOKEISTY PODHALA ZMAGAJĄCEGO SIĘ Z CHOROBĄ

Rosja – Litwa 7:0 (3:0 ; 4:0)
Bramki: 1:0 – 01:23 – Kilyjankiy Alexey , 2:0 – 03:55 – Kornev Anton –  Galas Andrej ; 3:0 – 06:53 -  Trusow Alexander – Galas Andrej – Kornev Anton , 4:0 – 16:21 - Galas Andrej – Korchazhinskiy Evgeny – Kornev Anton , 5:0 – 21:42 - Kornev Anton - Shinakarevich Vladimir , 6:0 – 23:28 – Dulebskiy Alexander – Trusow Alexander , 7:0 – 25:16 – Kukujashun Vladimir – Dulebskiy Alexander – Medvedowsky Alexander
Kary:  Litwa – 3 min. ,Rosja – 1 min.

Kanada – USA 8:0 (2:0 ; 1:0 ; 5:0)
Bramki: 1:0 – 03:08 – Kostuch Stefan – Gorz Paul (+1) , 2:0 – 11:45 – Martynowski Robert – Gorz Paul – Kostuch Stefan , 3:0 – 25:40 – Plaza Tomasz – Kowalski Sylwester, 4:0 – 37:06 – Dzieduszycki Nicolas – Kostuch Daniel – Gorz Paul , 5:0 – 37:36 – Kostuch Daniel – Dzieduszycki Nicolas – Gorz Paul , 6:0 – 38:42 – Kostuch Stefan – Gorz Paul , 7:0 – 42:01 – Merker Dawid – Martynowski Robert , 8:0 – 43:00 – Martynowski Robert – Kostuch Stefan

Kary: USA – 55 min. (w tym kara meczu dla Prus Wojciecha i Tylki Marka)  ; Kanada  - 57 min. (w tym kara meczu dla Kloucek Martina i Nagribianko Alexa)
Sędzia główny: Przemysław Kępa
Sędziowie liniowi: Mateusz Niżnik i Wojciech Kolusz