Wyświetleń: 26060

MŚ Kijów: 8 bramek Polski i pewne zwycięstwo z Estonią!

2011-04-18 12:45:30

Reprezentacja Polski w swoim drugim meczu na Mistrzostwach Świata dywizji 1, grupy B rozgrywanych w Kijowie pewnie pokonała Estonię 8-3. W drugim meczu Kazachstan wygrał z Wielką Brytanią 2:1 a w ostatnim poniedziałkowym meczu Ukraina pokonała Litwę 5:1.

5:1 Marcin Kolusz - Krzysztof Zapała - Paweł Dronia 42:37
6:1 Jarosław Rzeszutko - Mikołaj Łopuski 49:18 (-1)

Strzały: 39:22 (16:10, 13:3, 10:9)

Najlepsi zawodnicy meczu: Marcin Kolusz (Polska) - Aleksandr Petrov (Estonia)

Składy:

Polska: Radziszewski - Wajda, Kłys; Laszkiewicz, Pasiut, Dziubiński - Dronia, Noworyta; Łopuski, Zapała, Kolusz - Dutka, Kotlorz; Urbanowicz, Rzeszutko, Danieluk - Skrzypkowski, Drzewiecki, Kozłowski.

Estonia: Koitmaa - Lahesalu, Suur; Ivanov, Suursoo, Makrov - Ossipov, Kaljuste; Titarenko, Nekrassov, Petrov - Samorukov, Levakovits; Rooba, Vorang, Novikov - Smirnov, Svarogin; Sibirtsev, Aleksandrov, Missenjov.

Minuta po minucie:
- 3 min - Dziubiński obok bramki.
- 4 min. - Kolusz leżący już na lodzie strzela obok bramki.
- 4 min. - Noworyta z niebieskiej, obija Koitmaa, dobitka Zapała ląduje pod parkanami bramkarza Estonii.
- 4 min. - Danieluk, odbija Koitmaa. Błąd Dutki, kontra 3 na 2, ale Estończycy gubią krążek.
- 5 min. - GOL! 1-0! Zapała! Kolusz wypuścił Zapałę, a ten w sytuacji sam na sam z backhandu nie dał szans Koitmie. Błąd przy tym golu popełnił Kaupo Kaljuste który nie przejął podawanego przez Kolusza krążka.
- 7 min. - Kłys z niebieskiej, odbija Koitmaa.
- 8 min. - Danieluk, ale obok bramki.
- 8 min. - Makrov, zablokowany.
- 8 min. - Urbanowicz z boku broni parkanem Koitmaa, Dziubiński z dobitką, ale zamroził bramkarz Estonii.
- 10 min. - Sibirtsev wjechał w tercję Polaków, ale został przed bramką sfaulowany przez Rzeszutkę.
- 11 min. - Osipov wstrzelił krążek pod bramkę, odbija parkanem Radziszewski.
- 12 min. - Podanie zza bramki i Titarenko z bliska strzela prosto w polskiego bramkarza.
- 13 min. - Groźny strzał po lodzie Rooba, broni Radzik.
- 14 min. - Petrov potężnie z pierwszego krążka , groźnie obok bramki.
- 15 min. - Titarenko mocno z okolicy bulika, broni Radziszewski.
- 16 min. - Koitmaa pewnie broni strzał Pawła Droni.
- 17 min. - Łopuski, Noworyta - broni Koitmaa.
- 17 min. - Dronia potężnie z niebieskiej obok bramki.
- 17 min. - Polacy zamknęli 5 na 5 rywala w ich tercji, Łopuski zza bramki wyjechał, ale jego uderzenie broni dobrze ustawiony przy słupku Koitmaa.
- 18 min. - Rzeszutko do Urbanowicza, ten na wprost Koitmy, ale strzela prosto w niego, dobijał jeszcze Danieluk, ale bezskutecznie.
- 18 min. - Kłys obok bramki. Pasiut sam na sam, ale atakowany przez rywala - jego odbija Koitmaa.
- 20 min. - Petrov z boku, broni pewnie Radziszewski.
- 20 min. - Laszkiewicz zza bramki do Dziubińskiego, ten zablokowany.
- 20 min. - Suur pod bramką Polski, uderza, ale broni pewnie Radziszewski.
- Koniec I tercji

- Rozpoczynamy II tercje
- 21 min. - GOL! 1-1! Fatalny początek Polaków. Petrov przejechał całe lodowisko, minął Wajde, następnie Radziszewskiego, nasz bramkarz kijem nabił przeciwnika a guma wylądowała w bramce.
- 22 min. - Łopuski przed bramką, ale zablokowany. Ivanov z drugiej strony, po łyżwach rywala, obok bramki.
- 23 min. - Dziubiński, ale kolejny raz ofiarnie Estończycy blokują ciałem krążek.
- 24 min. - GOL! 2-1! Łopuski z okolicy bulika oddał strzał, Koitmaa niepewne odbija gumę do góry, Kolusz gdy krążek już jest nieznacznie nad lodem obok linii bramkowej, pakuje go do bramki. Sędzia jeszcze sprawdza Video, gol został uznany.
- 25 min. - Urbanowicz sam na sam, ale obok bramki.
- 26 min. - Rooba wjechał w tercji, uderzył, broni Radzik.
- 26 min. - Dronia z niebieskiej, odbija Koitmaa, ale nikt nie zdążył z dobitką.
- 27 min. - Danieluk, strzał po kiju ląduje nad bramką.
- 28 min. - Strzał Makrova, zablokowany.
- 30 min. - Kłys wypuścił Laszkiewicza, ten mocno uderzył, ale prosto w Koitme.
- 31 min. - Rooba nad bramką. Łopuski najechał z boku, broni Koitmaa.
- 32 min. - Zapała groźnie uderzył, broni na raty bramkarz Estonii.
- 33 min. - Suur z niebieskiej, Radziszewski po chwili zdezorientowania odbija gumę.
- 34 min. - Strzał z niebieskiej Dutki, ale prosto w zawodnika Estonii.
- 34 min. - Groźnie z boku Urbanowicz, krążek spadł obok słupka, ale bramkarz Estonii po chwili zamroził gumę.
- 35 min. - Płaski strzał Laszkiewicza po lodzie, broni Koitmaa.
- 36 min. - Niebezpiecznie wjechał Makrov, ale ofiarna interwencja polskiego obrońcy, który leząc wygarną gumę napastnikowi Estonii.
- 37 min. - GOL! 3-1! Piękny strzał w długi róg w samo okienko Macieja Urbanowicza!
- 38 min. - Kolusz z okolicy bulika z prawej strony, broni pewnie Koitmaa.
- 39 min. - Urbanowicz do Rzeszutko, ale strzał zablokowany.
- 39 min. - Makrov zakręcił Polaków w ich tercji, ale jego podanie nie wykorzystał Suursoo, który złamał kija przy próbie oddania strzału.
- 39 min. - Laszkiewicz do Pasiuta, ten uderzał z lewej strony, ale bramkarz Estonii pewnie broni.
- 40 min. - Laszkiewicz z nadgarstka, odbija Koitmaa.
- 40 min. - Zapała w doskonałej sytuacji, ale równo z syrena kończącą tercję i tak uderza prosto w bramkarza.
- Koniec II tercji

- Początek III tercji
- 41 min. - Laszkiewicz mocny strzał po wjechaniu w tercji Estonii, odbija łapaczką Koitmaa.
- 41 min. - GOL! 4-1! Laszkiewicz z Łopuskim pojechali 2 na 1, dokładnie podanie Leszka a Mikołaj przy słupku nie daje szans Koitmie.
- 43 min. - GOL! 5-1! Z niebieskiej strzelił Marcin Kolusz, krążek przed bramką odbił się od Łopuskiego będącego przed bramką i wpadł między parkanami Koitmy.
- 44 min. - Wznowienia 42 - 17
- 44 min. - Łopuski z boku, obok bramki. Kolusz, broni Koitmaa.
- 45 min. - Dutka z niebieskiej, odbija do boku Koitmaa.
- 46 min. - Obstrzeliwana bramka Estonii, Dziubiński, Laszkiewicz - zablokowany, Pasiut, Kłys obok bramki.
- 48 min. - Niecelny strzał Lahesalu.
- 49 min. - GOL! 6-1! Rzeszutko w osłabieniu! Łopuski wyszedł z kontrą 2 na 1, podał na pustą do Rzeszutko a ten się nie pomylił.
- 50 min. - Rooba, spokojnie broni Radziszewski.
- 51 min. - Strzał Suura z ostrego kąta, ale dobrze ustawiony Radzik mrozi gumę.
- 53 min. - GOL! 7-1! Pasiut do Laszkiewicza, ten nie przejmuje dobrze krążka, ale Dziubiński z nadgarstka lokuje gumę tuż przy słupku.
- 53 min. - Łopuski potężnie obok bramki. W odpowiedzi Makrov minął polskiego obrońcę, ale Radziszewski pewnie broni.
- 54 min. - Zmiana bramka w ekipie Estonii. Za Koitmę wchodzi Kolossov.
- 55 min. - GOL! 8-1! Pasiut wjechał zza bramki, przed Kolossova i strzelił tuż przy słupku.
- 55 min. - Łopuski z szansą na kolejnego gola, ale nikt nie zdążył z dobitką.
- 55 min. - GOL! 8-2! Błąd Kotlorza, którzy przeszkodził w złapaniu gumy przez Radziszewskiego a wykorzystał to Sibirtsev.
- 56 min. - Laszkiewicz obok bramki.
- 57 min. - Petrov uderzył Łopuskiego w twarz kijem, kara dla Estończyka.
- 58 min. - Laszkiewicz zostawił krążek Pasiutowi a ten strzelił obok bramki.
- 58 min. - GOL! 8-3! Suur trafia w samo okienko!
- 60 min. - Pasiut nad bramką, a za moment Laszkiewicz z boku prosto w Kolossova.
- Koniec Meczu 8-3.

godz. 16:00

Kazachstan - Wielka Brytania 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Bramki: Andriej Gawrilin (30), Dmitrij Dudariew (55) - David Longstaff (15)

godz. 19:30

Ukraina - Litwa 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Bramki: 1:0 Dmytro Nimenko (3), 2:0 Oleksander Pobiedonoscew (15), 2:1 MIndaugas Kieras (23), Oleksander Materuchin (38), Siergiej Czernienko (45), Oleg Szafarenko (46)