Wyświetleń: 16184

MŚ w Kijowie: Polska przegrywa z Kazachstanem

2011-04-21 15:54:47

To był najlepszy występ biało-czerwonych na MŚ w Kijowie. Polacy przegrali z Kazachstanem (2:4), choć w drugiej i trzeciej tercji to oni sprawiali lepsze wrażenie.

53.09 - Semyonov (KAZ) 2 min. za trzymanie przeszkadzanie
58.33 - kara dla Kazachstanu za nadmierną ilość zawodników na tafli.

Strzały: 25-26

I TERCJA
0' W ekipie Polski: kolejne osłabienia: do meczu z Kazachstanem (z powodu kontuzji) nie przystąpili: Jarosław Kłys i Krzysztof Zapała.
1’ Początek i pierwsza kara dla Kazachów. W trakcie przewagi groźnie strzela Łopuski, ale broni bramkarz. Potem kara Wajdy i szanse Kazachów, jednak wynik wciąż remisowy.
6' 1:0 dla Kazachstanu! Strzał z pierwszego krążka Belyayeva, Odrobny bez szans...
8' Błąd przy wyprowadzaniu krążka z tercji, przejęcie gumy przez rywala, strzał, ale broni Polski bramkarz.
9' Polacy na razie prezentują się nieco lepiej, aniżeli we wczorajszym spotkaniu z Ukrainą. Niestety, na razie nie przekłada się to na statystykę bramek.
10' Groźne zagranie pod polską bramkę, ale Dudarev z najbliżej odległości nie pokonuje polskiego golkipera.
11' Polacy po raz drugi w osłabieniu, na ławce kar Dutka
12' Strzał spod niebieskiej Savchenki i Odrobny kapituluje po raz drugi. 0:2...
14' Zupełnie niepilnowany Dudarev oddaje strzał w kierunku Odrobnego, ale na nasze szczęście nie trafia do siatki.
17' Bardzo nerwowa gra polskiego zespołu po stracie drugiej bramki. Nasi mają problem z dokładnym przyjęciem krążka, podaniami, wyraźnie odstają też pod względem szybkości.
19' Ostatnia minuta pierwszej odsłony.
20' Koniec 1. tercji. Kazachowie, zgodnie z przewidywaniami dominowali. Biało-czerwoni, mimo kilku strzałów nie zdołali stworzyć większego zagrożenia pod bramką rywala.

II TERCJA
21' Druga tercja rozpoczęta.
22' Groźna dwójkowa akcja Kazachów. Khudyakov trafia jednak w spojenie.
23' Trzy próby strzeleckie Leszka Laszkiewicza, ale nieskuteczne.
24' Pocny strzał Krasnoslobodtsev z trudem broni Odrobny.
25' Z akcją rusza Paweł Skrzypkowski, obrońca Stoczniowca zdecydował się na strzał, mimo, iż z prawej strony miał lepiej ustawionych partnerów.
26' Ładna akcja Pasiuta i Laszkiewicza, ale Yeremeyev wciąż niepokonany.
27' Semyonov trafia w słupek. Kara dla Polski.
28' Szansa na gola w osłabieniu. Dobra akcja dwójki Pasiut-Łopuskim, a chwilę potem duetu Danieluk-Rzeszutko, wciąż jednak bez bramki. Polacy w pełnym zastawieniu.
31' Okres dobrej gry polskiej ekipy. Niebezpieczne uderzenia Łopuskiego i Wajdy.
34' Do strefy obronnej Kazachstanu wjeżdża Laszkiewicz, ale niecelny strzał kapitana naszej ekipy.
35' 0:3! Błąd Odrobnego, który nie wyłapał niegroźnego z pozoru strzału Pushkaryova.
39' Świetna szansa Polaków. Pasiut przytomnie do niepilnowanego Laszkiewicza, ale znów brakuje skuteczności.
40' Koniec drugiej tercji. Dobra postawa biało-czerwonych, ale to nie oni, lecz przeciwnicy zdobyli w niej gola.

III TERCJA
41' Krążek w grze - 3. tercja rozpoczęta.
41' Gol dla Polski! Urbanowicz do ostatniej chwili zastanawiał się, czy nie podawać do Danieluka. Zdecydował się na indywidualne rozwiązanie akcji. Decyzja okazał się słuszna.
49' Polacy bliscy pokonania Yeremeyeva po raz drugi. Kara dla Kazachstanu.
50' Drugi gol dla Polaków. Przewaga wykorzystuje Laskziewicz. Wracamy do gry!
52' Groźny strzał Droni.
53' Kara dla Kazachstanu.
56' Biało-czerwoni groźni w przewadze, ale nie ma wyrównującego gola.
58' Kara za nadmierną ilość graczy dla Kazachstanu! Wielka szansa dla naszego zespołu. Zjeżdża Odrobny. Gramy 6 na 4. Polacy próbują strzelać, ale Kazachowie wybijają naszym krążek z tercji.
58' Semyonov strzela czwartego gola do pustej bramki. Koniec nadziei.
60' Koniec meczu. Dobra druga i bardzo dobra trzecia tercja nie wystarczyły, by pokonać Kazachstan.

Polska: Odrobny - Wajda, Noworyta, Laszkiewicz, Pasiut, Łopuski, Dutka, Dronia, Drzewiecki, Kozłowski, Kolusz, Kotlorz, Skrzypkowski, Urbanowicz, Rzeszutko, Danieluk, Dziubiński

Kazachstan: Yeremeyev - Novopashin, Troshinski, Zhailauov, Gavrilin, Krasnoslobodtsev, Semyonov, Koledayev, Polishuk, Dudarev, Belyayev, Savchenko, Fadeyev, Khudyakov, Starchenko, Upper, Lakiza, Vassilchenko, Pushkaryov, Romanov,