Wyświetleń: 6171

Zwycięstwo na początek

2016-02-11 20:51:43

W meczu inauguracyjnym prekwalifikacje olimpijskie w Budapeszcie reprezentacja Polski pokonała Estonię 6:2. Jutro wczesnym popołudniem podopieczni Jacka Płachty zmierzą się z Litwą.

Czwartkowy pojedynek miał jednostronny przebieg. Polacy po dwóch tercjach wypracowali sobie przewagę, która pozwoliła im na spokojne rozgrywanie krążka w ostatniej odsłonie.  Po szybkiej bramce już w drugiej minucie Patryka Wronki nasi hokeiści raz po raz atakowali bramkę Romana Sumikhina. Zmasowane ataki sprawiły, że po bramkach Arona Chmielewskiego i Kacpra Guzika biało-czerwoni zjechali na przerwę z trzybramkową przewagą.

W drugiej odsłonie po szybkiej akcji zaraz na początku przewagę naszego zespołu zmniejszył Aleksander Petrov, który już 50 sekundzie pokonał Kamila Kosowskiego. Radość w boksie Estonii trwała jednak krótko, gdyż chwilę później najpierw do  siatki trafił Mateusz Bepierszcz, a chwilę później Marcin Kolusz.

Ostatnia tercja zakończyła się remisem 1:1. Kosowskiego ponownie pokonał Petrov, a wynik meczu ustalił Mateusz Rompkowski.

Polska – Estonia 6:2 (3:0, 2:1, 1:1)

1:0 Wronka – Bepierszcz 1.50
2:0 Chmielewski – Pasiut – Łopuski 15.00 5/4
3:0 Guzik – Wajda 18.53
3:1 Petrov – Makrov – Shvarogin 20.50
4:1 Bepierszcz – Dziubiński 21.41
5:1 Kolusz – Malasiński 23.06
5:2 Petrov – Rooba 43.08
6:2 Rompkowski – Dziubiński – Chmielewski 45.33

Polska: Kosowski (Odrobny) – Dronia, Rompkowski; Malasiński, Zapała, Kolusz – Wajda, Pociecha; Chmielewski, Pasiut, Łopuski – Kotlorz, Bryk; Wronka, Dziubiński, Bepierszcz – Kruczek; Bagiński, Urbanowicz, Guzik, Galant.

Trener: Jacek Płachta.

Estonia: Sumikhin (Koitmaa) – Shvarogin, Lukin; Rooba, Makrov, Petrov – Minin, Kerna; Fedoruk, Titarenko, Kuznetsov – Auksi, Levkovits; Vorang, Sorokin, Konyshev – Robushkin; Fursa, Vasjonkin, Vinogradov, Lukats.