Wyświetleń: 3576

Dronia: - Brytyjczycy niczym nas nie zaskoczyli

2016-04-10 12:06:06

Reprezentacja Polski po raz pierwszy od sześciu lat pokonała Wielką Brytanię. Podopieczni Jacka Płachty wygrali wczoraj po dogrywce 4:3, a jedną z bramek zdobył Paweł Dronia.

Dzisiejsze zwycięstwo nie przyszło łatwo. Dość powiedzieć, że jesteśmy po naprawdę ciężkich treningach, a na dodatek wielu z nas dawno nie rozgrywało spotkania – stwierdził 26-letni defensor. Byliśmy dzisiaj zespołem lepszym i myślę, że nasza przewaga była naprawdę widoczna. Brytyjczycy niczym nas nie zaskoczyli. Cóż, wygraliśmy i to najważniejsze.

Nie da się jednak ukryć, że piętą achillesową we wczorajszym spotkaniu był brak skuteczności. W kilku sytuacjach krążek dosłownie nie chciał wpaść do siatki.

Musimy wciąż pracować nad tym elementem, ale trzeba też zaznaczyć, że bramkarz Brytyjczyków Ben Bowns kilka razy popisał się nie lada refleksem – przyznał Dronia, który w 58. minucie wpisał się na listę strzelców. – Dostałem podanie od Krzyśka Zapały i od razu oddałem strzał. Przeciwnik podbił krążek, a ten przelobował bramkarza rywali i wpadł do siatki.

Jednak po jego bramce biało-czerwoni zbyt szybko uwierzyli w końcowy sukces. Zaledwie 17 sekund później wyspiarze doprowadzili do wyrównania. Maciej Kruczek stracił krążek na rzecz Roberta Farmera, a ten pokonał Rafała Radziszewskiego.

Wniosek z tego jest taki, że musimy grać konsekwentnie do ostatniej minuty i nie możemy pozwolić sobie nawet na chwilę rozluźnienia – zaznaczył Dronia.

O losach spotkania musiała więc zdecydować dogrywka. Na szczęście tuż przed zakończeniem regulaminowego czasu gry złotego gola zdobył Mateusz Bepierszcz.

Dziś o godzinie 17:15 spotkanie rewanżowe. Areną zmagań będzie tym razem hala Skydome w Coventry.