Wyświetleń: 3277

Wygrana i psychologiczna przewaga

2016-04-17 11:27:12

Maciej Urbanowicz zdobył jedną z bramek w wygranym 3:0 spotkaniu z Koreą Południową. Jak podsumował to starcie?

Myślę, że możemy być zadowoleni z przebiegu dzisiejszego meczu – powiedział na wstępie 29-letni skrzydłowy. – Wygraliśmy 3:0, grając niemal przez pełne sześćdziesiąt minut odpowiedzialnie z tyłu. Wydaje mi się, że byliśmy lepszym zespołem, choć nie da się ukryć, że zdobyliśmy dwie dość szczęśliwe bramki: mam tu na myśli pierwszą i trzecią.

Wynik spotkania w 4. minucie otworzył Alan Łyszczarczyk, a trzy minuty później na 2:0 podwyższył Tomasz Malasiński. W 53. minucie wynik spotkania ustalił właśnie Urbanowicz.

To zwycięstwo powoduje, że czujemy się lepiej pod względem psychicznym i na pewno mocniejsi od Koreańczyków. Cieszyć może również fakt, iż zagraliśmy na zero z tyłu, co jest zasługą dobrej dyspozycji naszych obu bramkarzy – ocenił „Urban”.

W końcówce spotkania biało-czerwoni złapali jednak zbyt dużo kar, a to przełożyło się na fakt, iż do głosu zaczęli dochodzić rywale.

W kilku sytuacjach pozwoliliśmy im na zbyt wiele. Gra w osłabieniu przez dłuższy czas skutkuje tym, że traci się sporo sił – zaznaczył napastnik Comarch Cracovii.

Za sześć dni początek mistrzostw świata zaplecza elity. Jak będą wyglądały ostatnie treningi naszych "Orłów"? Na pewno nacisk zostanie położony na dynamikę oraz grę w osłabieniach i przewagach – zakończył Urbanowicz.