Wyświetleń: 6945

27 kolejka czeskiej Tipsport extraligi, HC Vitkovice Steel – HC Mountfield České Budějovice

2010-12-04 01:19:37

W tabeli czeskiej Tipsport extraligi stalowe czoło z Witkowic i Trzyńca gonią drużyny z Pardubic, Liberca i Brna.

Dziś w Witkowickiej CEZ Arenie kije skrzyżowały drużyny Witkowic z Ostrawy i Mountfieldu z Czeskich Budziejowic. Wyższą pozycję w tabeli przed tym spotkaniem miały Witkowice, gdyż liderują one w Tipsport extralidze, przed Stalownikami z Trzyńca, Mountfield, natomiast zajmował ósmą lokatę z dorobkiem 39 punktów. W ostatniej kolejce hokeiści Mountfield polegli pod Jesztedem czyli przegrali z libereckimi Tygrysami 1:3, z kolei w ekipie z Ostrawy nastroje nieco odmienne, gdyż w ostatniej kolejce wywalczyli sobie fotel lidera pokonując w derbowym meczu na szczycie odwiecznych rywali drużynę Stalowników z Trzyńca 3:2. Mimo tej wygranej na CEZ Arenie zagościło dziś jedynie 3056 widzów.

Mecz odbywał się w Mikołajkowej atmosferze.

Początek meczu to twarda walka z przewagą gości, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, jednak w 8 minucie to gospodarze jako pierwsi pokonali bramkarza Mountfieldu. Klimek pięknie przejął krążek, po czym zgrał do Petra Strapáča, który objechał bramkę i strzelił między parkanami Kovářa, ten z kolei nie zdążył ich domknąć, wynik meczu został otworzony na 1:0 dla gospodarzy. Nie trzeba było długo czekać na podwyższenie wyniku. Nastąpiło ono już po kolejnych 4 minutach gry, kiedy to krążek dostał Peter Húževka, przejechał całe lodowisko, gdy 2 obrońców go goniło to strzelił i nie dał szans Kovářowi, tak oto gospodarze podwyższyli wynik spotkania na 2:0. Na kolejną bramkę i zarazem odpowiedź gości znowu nie przyszło nam za długo czekać, bo zaledwie 1 minutę. Goście założyli zamek i naciskali na bramkę Málka i po strzale  Rudolfa Červenego, Málek nie zdołał utrzymać go w raku, straty zostały częściowo zmniejszone. Jednak mylił się ten kto myślał, że teraz Witkowice poprzestaną dobrze grać, kolejną minutę później Witkowice znów uciekły rywalom. Zamieszanie pod bramką dogranie do Rudolfa Huny i trzeci gol dla Witkowic, 3:1. Do końca tercji wynik pozostał już taki sam.

Bramkarz Jakub Kovář i tym razem był pewniakiem w bramce Budziejowic

Na II tercję zdecydowanie bardziej zmotywowani wyszli goście, którzy to już 12 minucie II tercji zdobyli kontaktową bramkę. Gulaš powalczył o krążek, Rostislav Martynek wyłuskał go z rogu i idealnie uderzył, znajdując miejsce pomiędzy Málkiem a poprzeczką, dystans po raz kolejny zmniejszony 3:2. Po kolejnych 8 minutach gry Mountfield wyrównało, sytuacja była bliźniaczo podobna do tej wcześniejszej, ale tym razem Milan Gulaš strzelił, a Martynek asystował.  7 minut później gospodarze znów zaspali, Milan Gulašzrobił kilka kółeczek, po czym strzelił i wyprowadził gości po raz pierwszy w tym spotkaniu na prowadzenie, asystował znów Rostislav Martynek, i wynik brzmiał 3:4. Nie całą minutę później goście jeszcze przed zakończeniem II tercji ustalili jej wynik, kiedy to Kolarz nagrał do prawego bulika do Davida Kuchejdy, który mocnym strzałem przełamał parkany Malika i ustalił wynik tej tercji na 3:5.  Tej sytuacji nie wytrzymał bramkarz miejscowych i zjechał do boksu ustępując miejsca w bramce Filipowi Šindelářowi.

Milan Gulaš strzela kolejnego gola.

Trzecią tercję znów od bramki rozpoczęli goście już w 3 minucie w trakcie gry w przewadze Kašpařík nagrał na kij Ptáčka, który zrobił to co do niego należało i wpakował gumę do siatki, 3:6. Kolejna część tej tercji to ataki z obu stron, jednak żadne bez korzyści bramkowej. 5 minut przed końcem kibice Witkowic już zaczęli opuszczać halę nie wierząc w to, że padną tu jeszcze jakieś bramki tym bardziej dla ich pupili, mylili się, bo w 59 minucie Witkowice zdobyły bramkę Klimek okiwał obrońców i zgrał do Michala Hlinki, który miał czystą bramkę i trafił na 4:6. Był to jednak tylko łabędzi śpiew Witkowic, do końca meczu nic już się nie zmieniło.

Mina kapitana Witkowic Burgera dużo mówi o postawie Witkowic

Mecz ten pokazał jak ważnym jest, aby mobilizacja była od początku do końca, Witkowicom definitywnie tego zabrakło w II tercji i przegrywając ją 0:4 po I wygranej 3:1 zmarnowali szansę na wygraną.

HC VÍTKOVICE STEEL - HC MOUNTFIELD ČESKÉ BUDĚJOVICE 4:6 (3:1, 0:4, 1:1)
Bramki i asysty: 9.
Strapáč (Klimek, Pohl), 13. Húževka (Tomas), 16. Huna (Malík), 59. M. Hlinka (Klimek) - 15. Červený (Kuchejda), 22. Martynek (Gulaš, Kašpařík), 30. Gulaš (Martynek, Kašpařík), 37. Gulaš (Martynek, Ptáček), 38. Kuchejda (Kolarz), 43. Ptáček (Kašpařík).
Sędziowie: Homola, Hradil - Gebauer, Lederer.
Kary: 4:3.
Wykorzystanie: 1:1.
Widzów: 3056.
Składy:
HC Vítkovice Steel: Málek (38. Šindelář) - Punčochář, Barinka, Ovčačík, Trnka, Malík, Voráček, Rehák - Šedivý, Húževka, Tomas - Huna, Burger, Káňa - Pohl, Strapáč, Klimek - Svačina, J. Sýkora, Szturc - od 41. ponadto M. Hlinka. Trenerzy: Trličík a Moták.
HC MOUNTFIELD České Budějovice: Jakub Kovář - Snopek, Šulc, Kolarz, Ptáček, Novák, Tůma - Šimánek, Mikeska, L. Květoň - Gulaš, Kašpařík, Martynek - Mertl, Langhammer, Podlešák - Kuchejda, Červený, R. Pšurný. Trenerzy: F. Výborný i Kupka

Drugi bramkarz Witkowic Filip Šindelář w akcji.

Pozostałe wyniki:

PSG ZLÍN - BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 2:3 po karnych (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)

HC VAGNERPLAST KLADNO - BK MLADÁ BOLESLAV 2:1 (1:0, 0:0, 1:1); bitwa drużyn ze spodu tabeli

HC PLZEŇ 1929 - HC ENERGIE KARLOVY VARY 5:4 (1:3, 3:1, 1:0)

HC KOMETA BRNO - HC OCELÁŘI TŘINEC 4:3 po karnych (0:0, 2:1, 1:2 - 0:0); oczywiście wyprzedana hala Rondo a do bramki Stalowników stanął Martin Vojtek

HC EATON PARDUBICE - HC SPARTA PRAHA 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

HC SLAVIA PRAHA - HC BENZINA LITVÍNOV 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)