Wyświetleń: 4403

Bramka i trzy asysty Domogały

2011-12-05 22:18:01

Występujący w niemieckim Krefelder EV 1981 Adam Domogała w miniony weekend zdobył cztery punkty w Deutsche Nachwuchs Lidze.

Reprezentant Polski do lat 20 w sobotnim meczu wyjazdowym przeciwko drużynie DEG Eishockey strzelił jedną bramkę, a przy dwóch innych asystował. Drużyna Domogały wygrała to spotkanie 6-1, choć po dwóch tercjach było zaledwie 2-1. Polak trafił w 49 minucie podwyższając wynik na 5-1. Dzień później, również w spotkaniu wyjazdowym, Krefelder EV zagrał z ostatnim w tabeli ekstraklasy juniorów Kölner EC Die Haie. Mecz zakończył się porażką zespołu polskiego napastnika 2-3, pomimo tego, że goście oddali na bramkę swoich rywali aż 52 strzały przy 23 drużyny z Kolonii. Adam Domogała zanotował w tym spotkaniu asystę.

Polski hokeista w bieżącym sezonie Deutsche Nachwuchs Ligi w 21 rozegranych spotkaniach zgromadził 17 punktów, na które składa się 8 bramek oraz 9 asyst. Na ławce kar spędził 41 minut. Drużyna Krefelder EV 81 zajmuje w niemieckiej ekstraklasie juniorów składającej się z dziesięciu zespołów 5 miejsce z 32 punktami. Liderem ligi jest Jungadler Mannheim z dorobkiem 55 oczek.