Wyświetleń: 4483

Gol i asysta Adama Borzęckiego

2011-12-11 20:18:50

Zakończyła się zwycięska seria drużyny Adama Borzęckiego w 2. Bundeslidze. Polak za to kontynuuje swoją passę punktową.

Borzęcki strzelił dziś gola w 23. minucie meczu drugiej ligi z Bietigheim Steelers podczas gry swojej drużyny w przewadze. Polski obrońca precyzyjnie przymierzył spod linii niebieskiej, gdy na ławce kar siedział Doug Andress i doprowadził do remisu 2:2. Taki wynik utrzymywał się po dwóch tercjach, ale niestety dla drużyny Borzęckiego, w trzeciej odsłonie bramki zdobywali już tylko rywale. Kolejno Brent Walton, Ralf Herbst oraz Chris St. Jacques pokonali Sinišę Martinovića, co dało gościom zwycięstwo 5:2. Wild Wings strzelali w całym spotkaniu znacznie częściej od swoich rywali, ale znakomicie dysponowany 19-letni bramkarz Steelers, Dustin Strahlmeier obronił 35 strzałów.

Wcześniej pokonał go Pierre-Luc Sleigher, a Adam Borzęcki zapisał przy tym golu asystę. Mimo to dziś zakończyła się seria pięciu zwycięstw SERC. Jak na ironię w piątek z Badenii-Wirtembergii pokonał ówczesnego lidera 2. Bundesligi, Heilbronner Falken, by dziś przegrać z outsiderem. Wild Wings mają aktualnie na koncie 29 punktów i pozostają na 9. miejscu w tabeli.

Seria "Dzikich Łabędzi" się skończyła, za to trwa dobra passa Adama Borzęckiego. Polak nie był entuzjastą zwolnienia w październiku z funkcji trenera Axela Kammerera, z którym pracował także wcześniej w Tölzer Löwen, ale dopiero pod wodzą Jürgena Rumricha zaczął punktować regularnie. A nawet bardzo regularnie. W pierwszych 10 spotkaniach obecnego sezonu Borzęcki nie zdobył ani jednego "oczka", podczas gdy w 11 kolejnych uzyskał 13.

Dzisiejszy mecz był siódmym z rzędu, w którym punktował, a po 21 meczach wychowanek Stoczniowca Gdańsk ma na koncie 2 gole i 11 asyst i jest najskuteczniejszym obrońcą swojego zespołu. Na kolejne zdobycze będzie liczył w piątek, ponieważ 2. Bundesliga nie udaje się na przerwę reprezentacyjną, a Wild Wings za 5 dni podejmą Eispiraten Crimmitschau.

SERC Wild Wings - Bietigheim Steelers 2:5 (1:2, 1:0, 0:3)
0:1 Schmid - Kruminsch - Oppolzer 07:13
1:1 Sleigher - Hooton - Borzęcki 12:57
1:2 Fenton - Walton - Schoofs 16:11
2:2 Borzęcki - Götz - Hooton 22:29 PP
2:3 Walton - Noe 45:55 PP
2:4 Herbst - Kruminsch - Oppolzer 49:39
2:5 St. Jacques 59:55 EN