Wyświetleń: 2610

DEL2: Asysta Pawła Droni

2015-09-13 19:42:33

Swój pierwszy punkt w nowym sezonie niemieckiej drugiej ligi zdobył dziś Paweł Dronia. Drużyna reprezentanta Polski zanotowała w weekend perfekcyjny start w rozgrywkach.

Dronia swój pierwszy punkt zdobył w dzisiejszym spotkaniu swojego zespołu Fischtown Pinguins Bremerhaven z Eispiraten Crimmitschau. W 26. minucie podczas gry "Pingwinów" w przewadze polski obrońca asystował przy golu zdobytym przez doświadczonego niemieckiego napastnika Björna Bombisa. Było to trafienie na 2:0, a cały mecz drużyna Droni wygrała 4:1 z zespołem, który w sierpniu towarzysko przegrał z reprezentacją Polski.

Bombis do swojego gola dołożył dwie asysty, po bramce i asyście zanotowali pozyskani w przerwie między sezonami dwaj urodzeni w Czechach Niemcy David Stieler i David Zucker, a swoje trafienie z rzutu karnego zanotował także Tim Miller. W bramce Fischtown Pinguins dobrze spisał się Jonas Langmann, który obronił 29 strzałów. Paweł Dronia dziś otworzył swoje punktowe konto w DEL2 w tym sezonie, a w poprzednich rozgrywkach zasadniczych zagrał 44 razy, strzelił 11 goli i zaliczył 16 asyst. W play-offach, które dla jego drużyny zakończyły się przegranym finałem play-offów dołożył 3 bramki i 11 asyst w 16 spotkaniach.

Drużyna z Bremerhaven po zajęciu drugiego miejsca w ubiegłym sezonie niemieckiej drugiej ligi weszła w nowe rozgrywki już z nowym trenerem. Poprzedni szkoleniowiec Michael Stewart przyjął bowiem w przerwie letniej propozycję z DEL i został trenerem Augsburger Panther, a jego następcą jest były reprezentant Niemiec Benoît Doucet, który w pracy szkoleniowej dopiero debiutuje.

Jak na razie jednak pochodzący z Montrealu trener może być ze swojego startu zadowolony, bo "Pingwiny" rozpoczęły sezon w DEL2 od dwóch zwycięstw za 3 punkty. W piątek drużynie z północy Niemiec udało się na inaugurację pokonać na wyjeździe 3:2 Bietigheim Steelers, którym ulegli w finale rozgrywek play-off w poprzednim sezonie. W najbliższy piątek z kolei w trzeciej kolejce Paweł Dronia i jego koledzy zmierzą się na wyjeździe z Kassel Huskies.

Fischtown Pinguins Bremerhaven - Eispiraten Crimmitschau 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
1:0 Stieler - Bombis - Zucker 05:45
2:0 Bombis - Tielukin - Dronia 25:49 (w przewadze)
2:1 Lampe - Foy - Tramm 30:37
3:1 Miller 38:27 (rzut karny)
4:1 Zucker - Stieler - Bombis 54:50
Strzały: 43-30.
Minuty kar: 4-8.
Widzów: 3 737.

Swój mecz wygrał dziś także broniący tytułu mistrza DEL2 zespół Bietigheim Steelers z Adamem Borzęckim w składzie. Podopieczni Kevina Gaudeta na wyjeździe pokonali 3:2 Lausitzer Füchse po golach Matta McKnighta, Dominica Augera i Davida Wrigleya. Do 59. minuty drużyna Borzęckiego przegrywała 1:2, ale zdołała strzelić dwie bramki i wygrać za 3 punkty. Polski obrońca nie punktował.