Wyświetleń: 2957

Tipsport Liga: Mistrz gubi punkty

2015-09-14 11:34:38

W 2. kolejce słowackiej Tipsport Ligi HC Koszyce po raz kolejny zgubiło punkty. Tym razem mistrzowie Słowacji przegrali u siebie z Bańską Bystrzycą 0:1. W innym meczu Żylina nie sprostała ŠHK 37 Pieszczany. Podopieczni Milana Jančuški ulegli rywalom 2:4 i z jednym punktem na koncie zajmują dopiero dziewiąte miejsce w tabeli.

Pierwszy i jak się okazało jedyny gol w tym meczu padł już w 53. sekundzie spotkania. Błąd w defensywie gospodarzy wykorzystał Matoušek, który odegrał do Zigo, a ten dał prowadzenie swojej drużynie. Wyrównanie mogło paść już pięć minut później, jednak Lapšanský przestrzelił. W dalszej fazie meczu goście umiejętnie się bronili, a gospodarze bili głową w mur. Ostatecznie mecz zakończył się piłkarskim wynikiem 1:0 i goście wywożą jakże cenne trzy punkty z trudnego terenu.

Nie można zaprzeczyć, że w ten mecz włożyliśmy mnóstwo wysiłku i zaangażowania. W końcówce mogliśmy doprowadzić do wyrównania, jednak się nie udało. Musimy popracować nad skutecznością – ocenił trener gospodarzy Peter Oremus.

- Był to bardzo dobry mecz z obu stron. Szybko zdobyliśmy prowadzenie, a później umiejętnie się broniliśmy. W trzeciej tercji moi zawodnicy wykazali się ogromnym poświeceniem i duchem walki. Są to bardzo ważne trzy punkty – skomentował Vladimír Országh, niegdyś znakomity gracz klubów NHL, a obecnie szkoleniowiec Bańśkiej Bystrzycy.

HC Koszce – HC Bańska Bystrzyca 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

1:0 Zigo – Matoušek (1.)

HC Koszyce: Riečický - Slovák, Phillip, Cebák, Šedivý, Pavúk, Štrbák, Macejko - Lelkeš, Češík, Sojčík - Bicek, Suja, Bartánus -Hrnka, Bartoš, Jenčík - Šoltés, Boltun, Lapšanský

HC Bańska Bystrzyca: Bacashihua - Ďatelinka, Sandgren, Čížek, Šmach, Gründling, M. Rosandič - Majdan, Galamboš, Sonne - Lamper, Zigo, Matoušek - Pašek, Handzuš, Lunter - Hudec, Kytnár, Handlovský

***

Odmłodzona drużyna ŠHK 37 Pieszczany już w czwartej minucie mogła objąć prowadzenie, jednak refleksem popisał się bramkarz Żyliny – Tomek. Wynik otworzył w 11 minucie gracz czwartego ataku - Hrehorčák. Po kilkunastu sekundach było już 2:0 dla gospodarzy, a autorem gola był Ručkay.

W drugiej odsłonie kontaktowego gola zdobył Lipovský, jednak goście cieszyli się z niego raptem 17 sekund. W 29. minucie trzecią bramkę dla gospodarzy po błędzie obrony zdobył Šimíček, a w końcówce drugiej odsłony nadzieję na korzystny wynik dla gości przedłużył Drevenák, który wykorzystał dobre podanie od Drábka.

W trzeciej tercji strzelec drugiego gola dla Żyliny mógł doprowadzić do remisu, jednak nie wykorzystał dogodnej okazji. W końcówce spotkania, przyjezdni postawili wszystko na jedną kartę i do boksu zjechał bramkarz. Ten manewr nie skończył się jednak pomyślnie, gdyż to Pieszczany zdobyły swojego czwartego gola, a krążek do pustej bramki skierował Ručkay.

- Jestem bardzo rozczarowany z gry moich zawodników. Nasza taktyka na to spotkanie była zupełnie inna. Gdzieś zgubiliśmy naszą agresywność. Pieszczany wygrały jak najbardziej zasłużenie – skomentował po meczu opiekun Żyliny, Milan Jančuška.

ŠHK 37 Pieszczany– MsHK Żylina 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)

1:0 P. Hrehorčák - J. Tibenský (11.),
2:0 J. Ručkay -M. Holovič, M. Filo (12),
2:1 A. Lipovský - J. Kubiš, M. Grman (28.),
3:1 J. Šimíček - R. Filip (29.), 3:2 - M. Drevenák - J. Drábek, A. Ježek (39.),
4:2 J. Ručkay - M. Filo, M. Holovič (51.).

ŠHK 37 Pieszczany: Rybár – Filip, Gachulinec, Brňák, Kotaška, Hudec, Gipters, Hluch, Krot – Šimíček, Stantien, Belluš – Ručkay, Holovič, Filo – Kučera, Brancis, Balej – Hrehorčák, Horčák, Tibenský

MsHK Żylina: Tomek – Grman, Kurali, Makovský, Hochel, Leško, Niník, Mendrej, Lipovský – Huna Ró., Huna Ri., Rehák – Stupka, Bulík, Konečný – Drevenák, Ježek, Drábek – Kubiš, Švec, Schroner

***

W pozostałych meczach:

MHC Martin - HK 36 Skalica 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

HK Poprad – Dukla Trenczyn 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)

HK Zwoleń – HK Nitra 6:3 (0:0, 4:1, 2:2)

***

Pierwsze miejsce w tabeli z dorobkiem 6 punktów zajmują ŠHK 37 Pieszczany. Komplet punktów w dwóch kolejkach wywalczyły też drużyny z Trenczyna i Bańskiej Bystrzycy. Mistrz kraju HC Koszyce z dorobkiem 2 punktów zajmuje dopiero ósme miejsce. Stopień niżej plasuje się Żylina, której opiekunem jest Milan Jančuška. Słowak w przeszłości prowadził drużyny Podhala Nowy Targ i Ciarko PBS Bank Sanok.