Wyświetleń: 4999

"Zabijaka" stracił przytomność w trakcie meczu (ZOBACZ WIDEO)

2016-04-09 13:48:35

Mający na swoim koncie około 200 pięściarskich pojedynków w karierze Brett Gallant stracił przytomność podczas meczu w lidze AHL.

Do niebezpiecznie wyglądającego incydentu doszło ostatniej nocy podczas meczu Lake Erie Monsters z Toronto Marlies w AHL. W pewnym momencie podcza przerwy telewizyjnej siedzący na ławce gracz Monsters Brett Gallant stracił przytomność. Natychmiast zajęli się nim lekarze. Zawodnik został zabrany z hali na noszach i przewieziony do szpitala. Już podczas tej drogi klub poinformował, że Gallant jest przytomny.

- Wszelkie przesłanki wskazują, że wszystko z nim w porządku - powiedział po spotkaniu trener drużyny Monsters Jared Bednar. - Kiedy stąd wyjeżdżał rozmawiał normalnie. Musieli zabrać go do szpitala, żeby zrobić badania i upewnić się czy to nie jest coś poważniejszego. Nie słyszałem nic więcej poza tym, że czuje się dobrze. Po krótkiej przerwie spowodowanej tym incydentem mecz został wznowiony, a drużyna Marlies wygrała 4:3 po dogrywce.

Brett Gallant to gracz, który w sezonie 2013-14 rozegrał 4 mecze w NHL w barwach New York Islanders, ale większą część swojej dotychczasowej kariery seniorskiej spędził na zapleczu najlepszej ligi świata. Przez ponad 4 sezony grał w barwach filii "Wyspiarzy" Bridgeport Sound Tigers, a w zeszłym roku podpisał kontrakt z Columbus Blue Jackets i trafił do ich drużyny filialnej Lake Erie Monsters.

26-letni Kanadyjczyk specjalizuje się w pojedynkach na pięści. Licząc z czasami gdy w juniorskiej lidze QMJHL stoczył na taflach za Oceanem już 199 bójek w oficjalnych meczach. W tym sezonie w 48 meczach uzbierał w AHL 151 karnych minut, co jest szóstym wynikiem całej ligi. 11 razy mierzył się z rywalami na pięści. Swój prywatny rekord ustanowił w sezonie 2006-07, gdy grając w QMJHL w 48 meczach bił się aż 30 razy. Szczególnie znana jest jego rywalizacja z Joelem Rechliczem, która ciągnie się już od dekady i sięga czasów juniorskich. Obaj rywale bili się ze sobą na hokejowych taflach już 8 razy i zazwyczaj były to prawdziwe batalie na wyniszczenie. Jak np. ta poniżej ze stycznia 2013 roku: