Wyświetleń: 4311

Przed Pucharem Świata: Amerykanie lepsi od Kanady (WIDEO)

2016-09-10 08:02:53

Bardzo emocjonujący jak na sparing mecz pomiędzy USA, a Kanadą w ramach przygotowań do Pucharu Świata obejrzało prawie 18 tysięcy widzów w hali w Columbus. Amerykanie po spotkaniu mieli więcej powodów do radości.

Przy okazji czwartkowego sparingu Finlandii ze Szwecją w Helsinkach jeden ze szwedzkich dziennikarzy napisał, że między tymi dwiema reprezentacjami tak naprawdę nie ma "meczów towarzyskich". Podobnie jest z drużynami Kanady i USA. Tej nocy w hali Nationwide Arena kibice obejrzeli zacięty, szybki mecz, w którym żaden z zespołów nie chciał odpuścić, mimo teoretycznie towarzyskiego charakteru. Statystycy obu drużynom naliczyli łącznie 55 ataków ciałem, co nie odbiega od liczb notowanych w meczach sezonu zasadniczego NHL.

Ku radości fanów w hali w Columbus to Amerykanie byli górą i wygrali 4:2. W ofensywie podopiecznych Johna Tortorelli prowadził duet Patrick Kane - Joe Pavelski. Obaj strzelili po golu i zaliczyli po asyście. Kane w 19. minucie dobił swój strzał i podwyższył na 2:0, bowiem wcześniej prowadzenie dał gospodarzom Zach Parise. Pavelski z kolei w 36. minucie skorzystał z niezbyt pewnej interwencji rozgrywającego swój pierwszy mecz po prawie dziesięciomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana Careya Price'a i skierował krążek do bramki rywali, trafiając na 3:1. Dla gospodarzy gola zdobył jeszcze w końcówce Derek Stepan, gdy Price zjechał już z bramki. Stepan także wcześniej raz asystował.

Dla Kanady trafiali: Patrice Bergeron i Drew Doughty. Gol tego drugiego był prawdziwą ozdobą meczu. Obrońca Los Angeles Kings wjechał do tercji obronnej drużyny USA i z całej siły wystrzelił "z klepy" prosto w górny róg bramki Bena Bishopa, który w trzeciej tercji zmienił Jonathana Quicka. W bramce Kanady Price rozegrał całe spotkanie. Kanadyjczycy mieli w strzałach przewagę 43-25, ale nie pomogło im to w odniesieniu zwycięstwa.

O tym, że obie drużyny naprawdę nie odpuszczały niech świadczy fakt, że Ryan Kesler w 38. minucie otrzymał karę 5 minut + karę meczu za niesportowe zachowanie po tym jak wbił w bandę Shea Webera. Groźnie wyglądała także sytuacja z trzeciej tercji, w której Pavelski przy bandzie za bramką zaatakował Claude'a Giroux. Gwiazdor Philadelphia Flyers z trudem zjeżdżał z tafli, ale mecz dokończył.

- Gdy USA gra z Kanadą, to zawsze to będzie mecz tego typu. Nie ma znaczenia czy chodzi o sparing, mecz fazy grupowej, półfinał czy finał. W tej rywalizacji zawsze znajdziesz się w takiej sytuacji - mówił po meczu Patrick Kane. Prowadzący Kanadę Mike Babcock nie był jednak z tego zadowolony. - Było dziś dużo przepychanek, które wywoływali zawodnicy. Sędziowie mogliby sobie z tym poradzić w dwie sekundy. Wszystko, co trzeba było zrobić, to umieścić zawodników na ławce kar i więcej by tych sytuacji nie było - skomentował Babcock.

Dziś w nocy polskiego czasu w Ottawie druga runda, bowiem oba zespoły zmierzą się ze sobą w hali Canadian Tire Centre.

USA - Kanada 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
1:0 Parise - Suter - Stepan 16:56
2:0 Kane - Pavelski 18:01
2:1 Bergeron - Crosby - Marchand 33:24
3:1 Pavelski - Johnson - Kane 35:54
3:2 Doughty - Getzlaf - Muzzin 45:21
4:2 Stepan 58:39 (pusta bramka)
Strzały: 25-43.