Wyświetleń: 3481

Gol i asysta Alana Łyszczarczyka

2016-09-11 22:13:51

Alan Łyszczarczyk zdobył swoje pierwsze punkty dla Sudbury Wolves w okresie przygotowawczym do nowego sezonu ligi OHL.

Łyszczarczyk ma za sobą pracowite lato, w trakcie którego m.in. wziął udział w obozie rozwojowym dla młodych zawodników organizowanym przez klub Toronto Maple Leafs i był na zgrupowaniu reprezentacji Polski juniorów. Teraz jednak młody polski napastnik znów musi się skupić na grze w klubie Sudbury Wolves, który przygotowuje się do startu nowego sezonu OHL i będzie w nim walczył o powrót do play-offów po dwóch sezonach przerwy.

W związku z dłuższym pobytem w Polsce Łyszczarczyk opuścił w ubiegłym tygodniu dwa pierwsze sparingi, ale wrócił do gry w ten weekend w dwóch towarzyskich spotkaniach "Wilków" z Sault Ste. Marie Greyhounds. W piątek drużyna Wolves przegrała 4:5, a polski napastnik nie punktował. Dziś znów podopieczni Dave'a Matsosa musieli uznać wyższość rywali i przegrali 3:4, ale tym razem już z punktami Łyszczarczyka.

Zagrał on w trzecim ataku swojego zespołu wspólnie z Macaulayem Carsonem i zaledwie 16-letnim Owenem Gilhulą wybranym w tegorocznym drafcie OHL. W 32. minucie spotkania zaliczył asystę przy golu zdobytym w podwójnej przewadze przez innego 16-latka Owena Lalonde'a, którego władze "Wilków" wybrały w drafcie z numerem 2. Był to gol na 2:2, bowiem wcześniej rywale prowadzili już 2:0 po bramkach Calvina Martina i Tima Gettingera, ale goście odpowiedzieli dwoma trafieniami.

A gdy Alex Gritz trafił na 3:2 dla Greyhounds, Łyszczarczyk po zaledwie 28 sekundach doprowadził do remisu zdobywając pierwszego gola w okresie przygotowawczym. Jego zespół w tej sytuacji także wykorzystał grę w przewadze, na co potrzebował zaledwie 10 sekund. Ostatecznie jednak to gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa. W 56. minucie gola na 4:3 strzelił bowiem Liam Hawel.

Swój ostatni sparing Sudbury Wolves rozegrają w najbliższą środę. Sezon OHL rusza 22 września.

Sault Ste. Marie Greyhounds - Sudbury Wolves 4:3 (1:0, 2:3, 1:0)
1:0 Martin - White - Kopacka 10:16
2:0 Gettinger - Verbeek 24:26 (w osłabieniu)
2:1 Drake Pilon - Ali - Darian Pilon 25:28 (w przewadze)
2:2 Lalonde - Jamieson - Łyszczarczyk 31:05 (w podwójnej przewadze)
3:2 Gritz - Katchouk 33:49
3:3 Łyszczarczyk - Jamieson - Lalonde 34:17 (w przewadze)
4:3 Hawel - Katchouk - White 55:43 (w przewadze)