Wyświetleń: 2325

"Wymiana ognia" w OHL. Łyszczarczyk strzelił 7 razy (WIDEO)

2018-03-09 07:01:06

Drużyna Alana Łyszczarczyka po raz kolejny w meczu kanadyjskiej ligi OHL pozwoliła rywalom odrobić trzybramkową stratę. Tym razem zdołała jednak wygrać tę "strzelaninę", a Polak miał w tym swój udział.

Owen Sound Attack, w barwach których występuje Polak, w ostatnią niedzielę przegrali z Sarnia Sting 4:5, choć po dwóch tercjach prowadzili 3:0. Wcześniej zdarzył im się także przegrany 3:4 mecz z Ottawa 67's przy identycznym prowadzeniu po 40 minutach. Wczoraj znów nie potrafili utrzymać trzybramkowego prowadzenia, na wyjeździe przeciwko drugiej najlepszej drużynie konferencji wschodniej Barrie Colts. Tym razem jednak wszystko dobrze się dla nich skończyło.

Kiedy w 27. minucie Markus Phillips trafił w "okienko" bramki rywali było już 4:1 dla gości. Gospodarze odpowiedzieli dwoma golami, ale jeszcze w drugiej tercji na listę strzelców wpisał się Łyszczarczyk. Polak zaledwie 40 sekund po bramce kontaktowej Colts w tercji ataku odebrał Benowi Hawerchukowi, który jest synem prowadzącego drużynę z Barrie byłego wybitnego gracza NHL Dale'a Hawerchuka. Łyszczarczyk natychmiast oddał strzał na bramkę i trafił do niej po odbiciu krążka od poprzeczki, podwyższając na 5:3. Attack nie zdołali jednak tego prowadzenia utrzymać. Już w 1. minucie trzeciej tercji, w odstępie zaledwie 27 sekund gospodarze strzelili dwa gole i doprowadzili do remisu 5:5.

Jako że taki wynik utrzymał się do końca trzeciej odsłony, to rozstrzygnięcie zapadło dopiero w dogrywce. Tym razem jednak drużyna z Owen Sound obroniła swój drugi punkt. Phillips w dodatkowej części gry strzelił drugiego gola w meczu i dał jej zwycięstwo 6:5. Obrońca Attack oprócz dwóch bramek zaliczył także asystę, Ethan Szypula strzelił gola i aż trzykrotnie asystował, a dla zwycięzców trafiali także Aidan Dudas i Kevin Hancock. Ważne było też wejście do bramki Macka Guzdy, który po piątym straconym golu zastąpił nominalnie pierwszego bramkarza Oliviera Lafreniere'a i obronił wszystkie 13 strzałów rywali. W drużynie Barrie Colts błyszczeli dwaj Rosjanie. Draftowany w 2016 roku do NHL przez Minnesota Wild były kolega klubowy Łyszczarczyka z Sudbury Wolves Dmitrij Sokołow strzelił dwa gole i zaliczył dwie asysty, a typowany w większości rankingów draftowych na nr 2 tegorocznego naboru tylko za Rasmusem Dahlinem Andriej Swiecznikow do dwóch bramek dołożył jedną asystę.

Alan Łyszczarczyk zagrał wczoraj w drugim ataku swojego zespołu z Brettem McKenzie'em i Szypulą. Polak ostatnio często jest bardzo aktywny w ofensywie i w Barrie także oddał 7 strzałów, czyli najwięcej w swojej drużynie obok Hancocka. Co prawda był na lodzie przy czterech golach swojej drużyny i trzech rywali, ale skończył mecz z bilansem -1 w statystyce +/-, ponieważ dwie z bramek dla jego zespołu padły w przewagach. Stanął także do jednego wznowienia i je wygrał. Już w 1. minucie miał znakomitą okazję do zdobycia gola. Najpierw bramkarz rywali Kai Edmonds obronił jego pierwszy strzał, a gdy poleciał za bramkę, 20-letni Polak sprytnym strzałem spróbował odbić "gumę" od bramkarza rywali tak, by ta wpadła do siatki i niewiele zabrakło, by mu się to udało.

Wczorajszy gol Łyszczarczyka był już jego 18. w tym sezonie. Tym samym jest to już oficjalnie najlepszy strzelecki sezon naszego reprezentanta w OHL. Do tej pory w swoich pierwszych rozgrywkach, jeszcze w Sudbury, zdobył 17 goli. Teraz w 54 meczach dołożył dodatkowo 17 asyst. Ogółem w 182 występach w jednej z trzech najlepszych kanadyjskich lig juniorskich strzelił 45 goli i zaliczył 72 asysty.

Dla Owen Sound Attack zwycięstwo z wyżej notowanym zespołem Colts po dwóch porażkach z rzędu było bardzo ważne, bo sezon zasadniczy powoli się kończy, a drużyna trenera Todda Gilla wciąż walczy o przewagę własnej tafli w pierwszej rundzie play-offów. Potrzebuje do tego awansu na 4. miejsce w tabeli konferencji zachodniej. Po 63 meczach z 74 punktami jest piąta, a do czwartych London Knights traci 2 "oczka". Do końca rozgrywek zasadniczych pozostało obu ekipom jeszcze 5 spotkań. Łyszczarczyk i jego koledzy w sobotę w kolejnym meczu podejmą ósmy w swojej konferencji zespół Saginaw Spirit.

Barrie Colts - Owen Sound Attack 5:6 (1:1, 2:4, 2:0, 0:1)
0:1 Szypula - Lyle - Phillips 05:06 (w przewadze)
1:1 Sokołow - Cameron 05:45
1:2 Hancock - Suzuki 23:08 (w osłabieniu)
1:3 Dudas - Szypula 24:11
1:4 Phillips - Szypula - Lyle 26:33 (w przewadze)
2:4 Swiecznikow - Sokołow 28:21
3:4 Sokołow - Swiecznikow 37:30