Wyświetleń: 1225

Play-offy DEL2: Asysty i zwycięstwa Polaków

2018-03-20 22:14:25

Paweł Dronia zaliczył dwie asysty w meczu numer 4 ćwierćfinału play-offów DEL2, a jego drużyna wyrównała stan rywalizacji, w której przegrywała już 0-2. Asystował także Adam Borzęcki, którego zespół jest o jedno zwycięstwo od półfinału.

Broniąca tytułu mistrza niemieckiej drugiej ligi ekipa Löwen Frankfurt nad Menem, w której występuje Dronia, grała dziś na wyjeździe w czwartym meczu ćwierćfinału z lokalnym rywalem z landu Hesja Kassel Huskies. Drużyna Polaka wygrała 5:2, a on sam zaliczył dwie asysty. Po raz pierwszy podawał na początku trzeciej tercji, gdy Amerykanin C.J. Stretch strzelając swojego drugiego gola w meczu dawał gościom prowadzenie 2:1. W 10 minut później reprezentant Polski dorzucił asystę drugiego stopnia przy golu swojego partnera z formacji defensywnej Mike'a Carda na 4:2. W końcówce "Lwy" ustaliły wynik strzałem do pustej już bramki rywali.

Stretch został bohaterem meczu, bo do swoich dwóch goli dołożył dwie asysty, czyli zdobył więcej punktów niż w pierwszych 3 meczach serii z Huskies razem wziętych. Bramkę i asystę dla zwycięzców zaliczył z kolei Nils Liesegang.

Dronia i Card tworzyli niejako tradycyjnie pierwszą parę obrony mistrzów DEL2. Polak raz strzelał na bramkę rywali. Był na lodzie aż przy czterech golach swojej drużyny. Przebywał na nim także przy jednym trafieniu Huskies, ale jego zespół grał wówczas w podwójnym osłabieniu, więc ostatecznie wychowanek Orlika Opole skończył mecz z najlepszym obok Carda wynikiem +4 w statystyce +/-. Dronia był w niej najlepszym obrońcą sezonu zasadniczego DEL2 z dorobkiem +26, ale w dwóch pierwszych meczach play-offów zaliczył -4. Po 4 występach w tegorocznych play-offach ma na koncie 3 asysty i 0 w +/-.

Jego zespół podniósł się po dwóch porażkach w pierwszych meczach z derbowym rywalem i doprowadził do remisu w serii. Na razie na ekipę Löwen najwyraźniej działa "efekt nowej miotły", bo działacze po dwóch pierwszych porażkach zdecydowali się zwolnić trenera Paula Gardnera, który w poprzednim sezonie doprowadził zespół do tytułu. Zastąpił go dyrektor sportowy Franz-David Fritzmeier.

Teraz rywalizacja o awans do półfinału wraca do Frankfurtu i będzie się toczyła już tylko do dwóch zwycięstw. Piąty mecz odbędzie się w piątek.

Kassel Huskies - Löwen Frankfurt nad Menem 2:5 (0:0, 1:1, 1:4)
1:0 Reiß - Neal 33:39
1:1 Stretch - Pistilli - Schüle 38:30 (w podwójnej przewadze)
1:2 Stretch - Dronia - Liesegang 40:44
1:3 Liesegang - Stretch - B. Breitkreuz 46:59
2:3 Neal - Pimm - Little 49:22 (w podwójnej przewadze)
2:4 Card - Pistilli - Dronia 50:30
2:5 C. Breitkreuz - B. Breitkreuz - Stretch 59:37 (pusta bramka)
Strzały: 27-27.
Minuty kar: 12-8.
Widzów: 5 570.
Stan rywalizacji: 2-2. Piąty mecz w piątek we Frankfurcie nad Menem.

Wygrała dziś także drużyna drugiego Polaka w DEL2 Bietigheim Steelers Adama Borzęckiego. W dramatycznych okolicznościach podopieczni Kevina Gaudeta pokonali na wyjeździe lokalnego rywala z rejencji Stuttgart Heilbronner Falken 5:4 po dogrywce. Decydującego o zwycięstwie gola Marcus Sommerfeld strzelił dopiero w 77. minucie spotkania, a Borzęcki mu asystował. Wcześniej drużyna z Bietigheim-Bissingen doprowadziła do dogrywki golem strzelonym na niespełna 2 minuty przed końcem trzeciej tercji już po wycofaniu bramkarza, grając dzięki karze dla rywali 6 na 4 w polu. Do 55. minuty gospodarze prowadzili jeszcze 4:2. 3 ze swoich 4 goli strzelili w przewadze, a 1 w osłabieniu.

Doświadczony obrońca Rob Brown strzelił dla zwycięzców gola i uzyskał asystę, a na listę strzelców wpisali się też Norman Hauner, Max Prommersberger i Shawn Weller.

Borzęcki wystąpił w drugiej parze obrony wspólnie z Brownem. Nie strzelał na bramkę, ale zaliczył +3 w statystyce +/-. Ponadto spędził aż 12 minut na ławce kar. Najpierw został wykluczony na 2 minuty za atak kijem trzymanym oburącz. Jako że trwała wówczas pięciominutowa kara nałożona na jego kolegę Frédérika Cabanę, to gospodarze grali w podwójnej przewadze, którą wykorzystali na zaledwie sekundę przed planowanym powrotem Borzęckiego na lód. A niespełna pół minuty później nasz reprezentant otrzymał 10-minutowe wykluczenie za niesportowe zachowanie. Zarówno asysta, jak i kary były jego pierwszymi w tegorocznych play-offach DEL2. Ma za to najlepszy ze wszystkich graczy bilans +6 w statystyce +/-.

Bietigheim Steelers prowadzą w serii ze swoim lokalnym rywalem już 3-1 i w piątek we własnej hali w meczu numer 5 staną przed szansą wywalczenia awansu do półfinału.

Heilbronner Falken - Bietigheim Steelers 4:5 (1:2, 2:0, 1:2, 0:1)
0:1 Brown - McKnight - Kelly 01:56
0:2 Weller - Brown - McNeely 03:19
1:2 Alderson - Palka - Heatley 18:04 (w przewadze)
2:2 Ross - Kirsch - Eberhardt 32:12 (w podwójnej przewadze)
3:2 Lavallée - Alderson - Heatley 34:38 (w przewadze)
4:2 Kirsch - Lavallée - Mapes 47:11 (w osłabieniu)
4:3 Prommersberger - Preibisch - Lukes 54:08
4:4 Hauner - McNeely - McKnight 58:39 (w przewadze, bez bramkarza)
4:5 Sommerfeld - Kelly - Borzęcki 76:59
Strzały: 47-51.
Minuty kar: 30-63.
Widzów: 2 689.
Stan rywalizacji: 1-3. Piąty mecz w piątek w Bietigheim-Bissingen.

2-2 zrobiło się dziś w rywalizacji ekipy Eispiraten Crimmitschau, w której asystentem trenera jest Jacek Płachta, ze zwycięzcą sezonu zasadniczego Riessersee Garmisch-Partenkirchen. "Piraci" w sezonie zasadniczym zajęli dopiero 10. miejsce i musieli do play-offów przebijać się przez kwalifikacje, ale po dwóch spotkaniach sensacyjnie prowadzili 2-0 z rywalem mającym w rozgrywkach regularnych o 29 punktów więcej. Dziś jednak przeciwnicy wyrównali i przejęli przewagę własnej tafli przed piątkowym meczem numer 5.