Wyświetleń: 1666

DEL: Red Bull Monachium coraz bliżej mistrzostwa (WIDEO)

2018-04-22 02:31:17

Już tylko jednego zwycięstwa brakuje monachijczykom z Red Bulla do tego, by przypieczętować wygraną w finałowej serii przeciwko Eisbären Berlin, w której prowadzą 3-1.

Berlińczycy skupieni byli na tym, by wykorzystać fakt gry we własnej hali i doprowadzić do remisu w serii z Red Bullem Monachium. Bawarczycy nie chcieli jednak podzielić losu swojego imiennika z Salzburga, który przegrał finał ligi EBEL i postanowili zwiększyć prowadzenie w serii.

Ku uciesze 14.200 widzów zaczęło się od gola dla gospodarzy, autorstwa Jamisona MacQueena przy którym asystowali Rihards Bukarts i Daniel Richmond. W 12.minucie wyrównał Maximilian Kastner. Swój udział przy bramce mieli Yannic Seidenberg i Derek Joslin. Wcześniej „Byki” nie wykorzystały dwóch okresów przewag.

Po przerwie berlińczycy odzyskali prowadzenie po golu Seana Backmana, po czym bramkę na 2:2 strzelił Jonathan Matsumoto, jeden z głównych architektów finałowych sukcesów Bawarczyków. Po 4.minutach Seidenberg trafił na 3:2 dla Red Bulla, dając swojemu zespołowi pierwsze prowadzenie w meczu. Asystentem przy tej akcji był strzelec poprzedniej bramki, Matsumoto.

Na niespełna 3 minuty przed końcem spotkania ostatniego gola zdobył Dominik Kahun, doprowadzając monachijskiego Red Bulla do wyjazdowej wygranej 4:2, która dała im prowadzenie w serii 3-1. Dzisiaj w Monachium dojdzie do kolejnego pojedynku finałowego, który może rozstrzygnąć o losach mistrzostwa Niemiec.