Wyświetleń: 1650

DHL Extraliga juniorów: Jakub Lewandowski z kolejną asystą

2018-12-17 22:38:26

Powołany na zgrupowanie kadry Polski U18 Jakub Lewandowski zaliczył asystę w wygranym przez HC Vitkovice 5:4 spotkaniu ligowym z Ocelaři Trzyniec.

Juniorzy klubu w barwach, którego występuje Aron Chmielewski objęli prowadzenie już w 7. minucie spotkania, wykorzystując okres gry w przewadze. Nie minęło dużo czasu jak polski napastnik, wychowanek Sokołów Toruń podał krążek do Jaromira Pytlika, a ten wyrównał stan meczu na 1:1. Ta akcja była bodźcem do szybkiego zrywu gości i odzyskania prowadzenia jeszcze przed pierwszą przerwą.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i na zewnątrz

Vitkovice wcale nie miały łatwego zadania z przybyszami z Trzyńca w szeregach, których wystąpił polski defensor Szymon Radzieńciak. Zespół 18-latka prowadził w połowie spotkania 3:2, ale już na kolejną przerwę zjeżdżał z wynikiem 3:4. Ostatecznie ekipa Lewandowskiego wygrała 5:4, ale dodatkowy punkt za obowiązkową dogrywkę przypadł w udziale Radzieńciakowi i jego kolegom, którzy choć nie trafili w czasie gry trzech na trzech, to okazali się lepsi w konkursie rzutów karnych.

Obaj Polacy walczą ze swoimi zespołami w górnej połówce tabeli, w grupie rywalizującej o udział w play-offach. Zespoły legitymują się tym samym dorobkiem punktowym, który wynosi 12 „oczek”. Wyżej sklasyfikowana jest ekipa Ocelaři, zajmująca obecnie 4. lokatę. Nad ósmym Pilznem zespoły mają 4 punkty przewagi.

Indywidualnie Lewandowski utrzymuje nadal szóstą pozycję w rankingu najskuteczniejszych ligowców. W 25 meczach zdobył 35 „oczek” za 16 goli i 19 asyst.