Wyświetleń: 2158

OHL: Kapitalny pościg. Łyszczarczyk gwiazdą ostatniego meczu (WIDEO)

2019-03-17 23:33:01

Alan Łyszczarczyk został wybrany jedną z gwiazd swojego ostatniego meczu w sezonach zasadniczych kanadyjskiej ligi OHL. Polak przypuścił prawdziwą kanonadę na bramkę rywali i był jednym z autorów efektownego pościgu w ostatnich minutach, który pozwolił jego drużynie poprawić pozycję w konferencji wschodniej przed play-offami.

Łyszczarczyk żegnał się dziś z rozgrywkami zasadniczymi jednej z trzech najlepszych kanadyjskich lig młodzieżowych, bo w przyszłym sezonie nie będzie mógł w niej już występować. Jego drużyna Mississauga Steelheads w ostatnim meczu sezonu regularnego potrzebowała zwycięstwa nad Barrie Colts, by zająć przed play-offami piątą pozycję w konferencji wschodniej.

Długo jednak dość niespodziewanie to goście, którzy już nie mieli szans na play-offy, prowadzili w Mississaudze. Ba, w 54. minucie było jeszcze 4:1 dla nich, ale później nastąpił wielki zryw gospodarzy, którzy w ciągu zaledwie 40 sekund odrobili całe straty. Łyszczarczyk zaczął pościg, strzelając gola na 2:4 zaledwie 15 sekund po tym, jak Tyson Foerster trafił na 4:1 dla gości. Był to już drugi gol polskiego napastnika w tym spotkaniu, bo wcześniej wpisał się na listę strzelców podczas gry w przewadze w ostatniej minucie drugiej odsłony. Zaledwie 19 sekund po jego drugiej bramce Cole Schwindt zdobył gola kontaktowego, a po kolejnych 21 sekundach Nick Isaacson doprowadził do remisu. Kropkę nad i w tym niezwykłym pościgu postawił w przedostatniej minucie spotkania Schwindt, któremu asystował Łyszczarczyk. Po tym golu "Pstrągi" wygrały 5:4 i zajęły ostatecznie piątą pozycję w konferencji wschodniej.

Dwa gole i asysta Alana Łyszczarczyka

21-letni polski napastnik skończył więc mecz z dwoma golami i asystą, co dało mu miano drugiej gwiazdy meczu, bo pierwszą wybrano Schwindta, który do swoich dwóch trafień dołożył dwie asysty. Łyszczarczyk zagrał w jednym ataku właśnie z nim i z Callanem Christnerem. Polak popisał się niesamowitą kanonadą na bramkę Kaia Edmondsa, bo oddał aż 16 (!) celnych strzałów. W całym sezonie był zresztą jednym z najczęściej strzelających zawodników OHL. Łącznie uderzał na bramkę 305 razy i zajął w tej statystyce czwarte miejsce w całej lidze.

Swój ostatni sezon zasadniczy w OHL zakończył z 82 punktami za 39 goli i 43 asysty w 64 meczach. Łącznie przez cztery lata występów w tej lidze zagrał 251 razy w rozgrywkach regularnych, zdobył 87 goli i 118-krotnie asystował.

Teraz czekają go ostatnie w OHL play-offy. Steelheads wygrali walkę o piąte miejsce na Wschodzie o jeden punkt z Peterborough Petes i zdobyli 71 "oczek". W pierwszej rundzie rywalizacji o Puchar Robertsona, przyznawany najlepszej drużynie OHL, zmierzą się z drużyną Sudbury Wolves, w której barwach Łyszczarczyk rozpoczynał przygodę w tej lidze i dla której rozegrał najwięcej meczów. "Wilki", które wyprzedziły ich o 20 punktów i zajęły czwarte miejsce w konferencji, będą miały przewagę własnej tafli.

Mississauga Steelheads - Barrie Colts 5:4 (0:3, 1:0, 4:1)
0:1 Brown - Bignell - Suzuki 01:11
0:2 Suzuki - Brown - Bignell 12:23
0:3 Piercey - Cameron 16:43
1:3 Łyszczarczyk - Schwindt - Harley 39:32 (w przewadze)
1:4 Foerster - Piercey 53:35
2:4 Łyszczarczyk - Schwindt - Barbosa 53:50
3:4 Schwindt - Washkurak 54:09