Wyświetleń: 926

Hokejowa Liga Mistrzów: "Pantery" wyeliminowały "Tygrysy" (WIDEO)

2019-10-16 21:50:48

Poznaliśmy ostatniego uczestnika fazy pucharowej tej edycji Hokejowej Ligi Mistrzów. W bezpośredniej rywalizacji "Pantery" z Augsburga wyeliminowały "Białe Tygrysy" z Liberca.

Debiutujący w tym sezonie w rozgrywkach europejskich zespół Augsburger Panther dziś grał na wyjeździe decydujący o wyjściu z grupy mecz z wicemistrzem Czech Bílí Tygři Liberec. Była to walka o ostatnie wolne miejsce w fazie pucharowej, bo jej 15 pozostałych uczestników już znaliśmy. Gościom do awansu do 1/8 finału wystarczał remis po 60 minutach. Gospodarze musieli wygrać za 3 punkty.

Mecz zaczął się idealnie dla przyjezdnych, wspieranych jak zwykle na wyjeździe przez kilkusetosobową grupę swoich kibiców. Już w 3. minucie Patrick McNeill dał im bowiem prowadzenie. Ale na przerwę po pierwszej tercji to zespół z Liberca zjeżdżał z jednobramkową przewagą. Jego bohaterem w pierwszej odsłonie był występujący w stroju najskuteczniejszego gracza Libor Hudáček, który strzelił dwa gole. Najpierw w 7. minucie mocnym strzałem po podaniu Michala Birnera wyrównał, a później, gdy już zanosiło się na remis po 20 minutach, wjechał do tercji obronnej rywali i na 3 sekundy przed końcem pierwszej części pokonał Oliviera Roya jeszcze raz, dając drużynie prowadzenie 2:1.

Ten gol stracony w końcówce pierwszej tercji mógł podłamać ekipę Panther, ale choć miejscowi nadal przeważali, to drużyna z Augsburga dzielnie się broniła i utrzymywała stratę jednego gola. Aż do 35. minuty, kiedy sama odpowiedziała swoją bramką. Na listę strzelców wpisał się Simon Sezemsky, a sędziowie potrzebowali jeszcze analizy wideo, ponieważ na skraju pola bramkowego w kontakt z bramkarzem gospodarzy Markiem Schwarzem wszedł Daniel Schmölz. Uznali jednak, że wszystko było w porządku i gol został zaliczony. A był to gol kluczowy, bo w tym momencie dawał awans "Panterom".

I dał go ostatecznie, bo mimo przygniatającej przewagi zespołu z Liberca w liczbie strzałów, więcej bramek podopieczni Patrika Augusty nie zdobyli. Mecz skończyli z wynikiem 61-29 w strzałach w ogóle i 36-18 w celnych. Rzadko się w hokeju zdarza wycofywać bramkarza przy remisie, ale tym razem Augusta musiał to zrobić, bo potrzebował 3. gola w regulaminowym czasie. Jego drużyna go jednak nie strzeliła, za to Matt Fraser strzałem przez całą taflę trafił do bramki "Białych Tygrysów" i ostatecznie zakończył ich marzenia o awansie. Augsburger Panther wygrali 3:2, mimo że aż 3 razy w meczu nie wykorzystali 4-minutowych gier w przewadze. Z 12 punktami zakończyli rozgrywki grupy C na 2. miejscu. W piątek znajdą się w losowaniu 1/8 finału jako nierozstawiony zespół. W tej grupie występowała także ekipa Patryka Wronki Belfast Giants, która z 4 "oczkami" zajęła ostatnie miejsce.

Po meczu trener gospodarzy nie mógł odżałować zmarnowanych przez swój zespół okazji. - Chcieliśmy bardzo tego awansu i szkoda, że się nie udało. Uważam, że zdecydowało o tym to, że nie potrafiliśmy wykorzystać tego mnóstwa okazji, które mieliśmy zwłaszcza w drugiej i trzeciej tercji - skomentował Patrik Augusta. Z kolei prowadzący drużynę z Augsburga Tray Tuomie dziękował za awans swoim podopiecznym i kibicom, którzy równie licznie wspomagali w grupie swój zespół na każdym wyjeździe. - Widzieliśmy, co się działo na trybunach. Mamy niewiarygodnych fanów - powiedział. - Cała zasługa za awans spada na ten zespół i kibiców, którzy byli jednością od początku do końca.

Bílí Tygři Liberec - Augsburger Panther 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

Inne wyniki środowych meczów 6. kolejki:

Pewny już od wczoraj awansu do 1/8 finału zespół HK Hradec Králové na koniec fazy grupowej rozbił dziś austriacki Graz 99ers 7:1. Podopieczni Tomáša Martinca 5 swoich goli strzelili w trzeciej tercji. Każda bramka miała innego zdobywcę. Słowak Matej Paulovič nie tylko wpisał się na listę strzelców, ale także zaliczył 2 asysty, Matěj Chalupa i Tomáš Vincour oprócz zdobycia goli także asystowali, a do siatki trafiali również: Jordann Perret, Māris Bičevskis, Adam Kubík oraz Radovan Pavlík. Gospodarze mieli przygniatającą przewagę w strzałach. Wyprowadzili 77 prób, a 48 razy krążek doleciał do bramki 99ers, którzy z kolei celnie uderzali tylko 20-krotnie. HK Hradec Králové w trzeciej próbie po raz pierwszy zagra w fazie pucharowej Hokejowej Ligi Mistrzów. Jeszcze dwa lata temu władze klubu mówiły, że to rozgrywki niepotrzebne i deficytowe, zapowiadając, że zrezygnują z udziału w nich, ale już przed tym sezonem trener Martinec postawił przed drużyną cel minimum w postaci wyjścia z grupy, który teraz zrealizował.

HK Hradec Králové - Graz 99ers 7:1 (1:0, 1:1, 5:0)
1:0 Perret - Paulovič 05:21
1:1 King - Setzinger - Yellow Horn 27:41
2:1 Vincour - Cingeľ 33:30
3:1 Paulovič - Vincour 44:01 (w przewadze)
Widzów: 2 569.

Podobnie jak HK Hradec Králové, także Tappara Tampere dziś przypieczętowała wysokim zwycięstwem zdobyty wczoraj "zaocznie" awans do 1/8 finału. Fiński zespół pokonał mistrza Norwegii Frisk Asker 7:3 i awansował do fazy pucharowej z 2. miejsca w grupie A. Fantastyczny mecz rozegrał drugi atak Tappary, który zdobył łącznie 9 punktów. Do siatki trafił każdy z jego zawodników. Anton Levtchi dodatkowo zaliczył 3 asysty, Patrik Virta 2, a Niko Ojamäki 1. Gole strzelali także: Sami Moilanen, Otto Rauhala, Valtteri Kemiläinen i Charles Bertrand. Tappara jest jednym z zaledwie 5 zespołów, które grały we wszystkich dotychczasowych edycjach Hokejowej Ligi Mistrzów, a w tabeli wszech czasów zajmuje 4. miejsce, ale nigdy nie przebrnęła 1/8 finału. Frisk Asker kończy rozgrywki w tym sezonie jako ich najsłabszy uczestnik. Norweski zespół był jedynym, który nie odniósł żadnego zwycięstwa i nie zdobył punktu.

Tappara Tampere - Frisk Asker 7:3 (1:2, 3:0, 3:1)
1:0 Moilanen - Suhonen - Levtchi 04:08
1:1 Lavoie - Björkung - Gustafsson 13:34 (w przewadze)
1:2 Petryk - Medby - Geheb 14:29
2:2 Levtchi - Virta - Ojamäki 21:56
3:2 Rauhala - Rouhiainen - Karjalainen 27:06
4:2 Kemiläinen - Puistola - Morley 32:58 (w przewadze)
Widzów: 3 906.

W meczu grupy G pomiędzy drużynami, które już wcześniej straciły szanse na awans do 1/8 finału szwajcarski HC Ambri-Piotta pokonał 4:3 mistrza Słowacji HC'05 Bańska Bystrzyca. Pięknego gola w stylu lacrosse strzelił w tym spotkaniu dla słowackiej ekipy Andrej Štastný.

Losowanie par 1/8 finału i drabinki rozgrywek aż do finału odbędzie się w piątek w Helsinkach. Zwycięzcy grup trafią na drużyny z drugich miejsc. Przeciwko sobie nie mogą zagrać zespoły występujące w tej samej grupie. Mogą za to ekipy z tego samego kraju. W 1/8, ćwierćfinałach i półfinałach zostaną rozegrane dwumecze, a finał 4 lutego 2020 roku będzie się składał z jednego spotkania. Jego gospodarzem będzie ten finalista, który po drodze uzbiera więcej punktów.