Wyświetleń: 6601

Trzyniec znów liderem – Chuck Norris approved.

2010-10-20 21:06:01

Ozdobą 13 rundy czeskiej Tipsport extraligi były stalowe derby Trzyńca i Witkowic. Trzy punkty zostały pod Beskidami przy czesko-polskiej granicy. Do bramki trzynieckiej wrócił Peter Hamerlik. Wtorkowa kolejka zakończyła pierwszą rundę rozgrywek.

Po niedzielnej porażce w Pilźnie, hokeiści Trzyńca musieli na fotel lidera, wpuścić swoich kolegów z Witkowic. Tak, więc wtorkowy mecz zapowiadał się jako bitwa o fotel lidera. Od pierwszych minut miejscowi zaatakowali bramkę Romana Malka. Już w 2 minucie siatka jego bramki zafalowała po strzale Honzy Peterka, który przejechał niebieską i wypalił jak z armaty strzelając między parkanem a rakiem. Przyjezdni nie zamierzali oddawać pola i Víktor Ujčík z kolegami zaczęli zagrażali bramce Petera Hamerlíka. Słowacki golkiper wrócił do trzynieckiej bramki po wstrząsie mózgu, którego się nabawił w pierwszym meczu bieżącego sezonu w Brnie.

Peter Hamerlík w nowej masce "zatwierdzonej przez Chucka Norrisa"

Witkowice wyrównały walkę w polu, ale w 16 minucie znów uderzyli trzynieccy Stalownicy i po pięknej kombinacyjnej akcji Varaďi z Kohnem, Jiří Polanský zakończył strzałem obok bezsilnego Malka. Miejscowi w ten sposób wykorzystali przewagę, gdyż na ławce kar przebywał wtedy Barinka. Witkowiccy nie składali broni, jednak nawet w podwójnej przewadze obrona Trzyńca grała bezbłędnie. Druga tercja zaczęła się podobnie jak pierwsza tzn. atakiem miejscowych. Swoją przewagę, trzynieccy gracze udokumentowali golem na 3:0. Piękną akcję, w której krążek wędrował na jedno klepnięcie między kijami doświadczonych napastników: Radka Bonka i Václava Varaďi, zakończył ten drugi strzałem do odsłoniętej bramki. Wydawało się, że przyjezdni są na kolanach, ale nic z tego.

Mojmír Trličík - w ub. sezonie miał trenować JKH GKS Jastrzębie.

Ledwie minutę po tym golu podopieczni trenera Mojmíra Trličíka wykorzystali chwilę luzu w trzynieckiej obronie i Petr Pohl zaskoczył Hamerlíka niezbyt niebezpiecznym strzałem. Druga tercja zakończyła się remisem 1:1. Początek trzeciej tercji to ataki przyjezdnych, którzy w przerwie otrzymali chyba kilka cennych uwag gdyż, co chwilę ataki Huny czy Tomasa musiała rozbijać obrona pod dowództwem Krajíčka. Ten ubiegłoroczny finalista Pucharu Stanley’a przyszedł do Trzyńca tymczasowo, tzn. aż nie otrzyma oferty z klubu zagranicznego. Widać u niego wielki potencjał, ale z takim oszczędzaniem się na lodzie może się okazać, że z ofertami będzie problem a prowizorka znów okaże się najbardziej trwała. Napór gości zaowocował 5 min. przed końcem meczu kontaktową bramką, strzelcem znów okazał się Petr Pohl i w Werk Arenie zrobiło się dość gorąco. Przyjezdni odwołali bramkarza do boksu, jednak ich starania skutecznie likwidowała trzyniecka obrona z Hamerlíkiem w bramce.

Pamięć o Richardzie Králu w Trzyńcu ciągle żywa.

HC OCELÁŘI TŘINEC - HC VÍTKOVICE STEEL 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Bramki i asysty: 2. Peterek (Zíb), 16. Polanský (Varaďa, Kohn), 28. Varaďa (Bonk) - 29. Pohl (Klimek, Vrána), 55. Pohl (Vrána).
Sędziowie: Jeřábek, Šindler - Jelínek, Pešek.
Kary: 3:5.
Wykorzystanie: 1:0.
W osłabieniu: 0:1.
Widzów: 4370.
Składy:HC Oceláři Třinec: Hamerlík - Krajíček, Hrabal, Zíb, Vágner, Lojek, P. Hořava, Kania - McGregor, Polanský, Kohn - Adamský, Peterek, D. Květoň - Polák, Bonk, Varaďa - Orsava, Ostřížek, Hrňa. Trenerzy: Marek i B. Kopřiva.
HC Vítkovice Steel: Málek - Ovčačík, Trnka (44. Kucsera), Punčochář, Rehák, Voráček, Barinka, Ficenc - Huna, Burger, Svačina - Ujčík, M. Hlinka, Tomas - Pohl, Vrána, Klimek - Szturc, J. Sýkora, Káňa. Trenerzy: Trličík a Moták.

Pozostałe wyniki:
PSG ZLÍN - HC PLZEŇ 1929 3:4 (2:2, 0:2, 1:0)
HC MOUNTFIELD ČESKÉ BUDĚJOVICE - BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 2:4 (0:2, 2:1, 0:1) – dość niespodziewana porażka lidera pozwoliła Trzyńcowi wrócić na pozycję lidera.
HC BENZINA LITVÍNOV - HC VAGNERPLAST KLADNO 4:1 (2:0, 2:0, 0:1) – w składzie Litwinowa pojawił się wychowanek klubu Martin Ručinský, z którym Slavia przed czasem skończyła współpracę
HC EATON PARDUBICE - BK MLADÁ BOLESLAV 2:3 po rzutach karnych (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0) – mistrzowie z Pardubic zanotowali kolejne słabe występ przed własną publicznością
HC KOMETA BRNO - HC SLAVIA PRAHA 1:2 po rzutach karnych (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0) – niespodziewana porażka Komety
HC SPARTA PRAHA - HC ENERGIE KARLOVY VARY 2:1 po rzutach karnych (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)