Wyświetleń: 5402

Rzeszutko wrócił z golem

2010-11-06 22:42:28

Reprezentant Polski, Jarosław Rzeszutko strzelił gola w swoim pierwszym od ponad miesiąca występie ligowym, ale nie pomogło to jego Newcastle Vipers w odniesieniu zwycięstwa nad Cardiff Devils.

Rzeszutko nie grał od 1 października, kiedy w spotkaniu ligi EIHL z Braehead Clan doznał złamania nadgarstka. Dziś po powrocie tylko siedmiu minut potrzebował, by wpisać się na listę strzelców spotkania z Devils. Ekipie Vipers nie udało się wykorzystać 23 sekund gry w podwójnej przewadze, ale kiedy pierwszy z siedzących na ławce kar graczy rywali, Ryan Finnerty wrócił na taflę Rzeszutko pokonał stojącego w bramce "Diabłów" Stevie'ego Lyle'a. W ten sposób reprezentant Polski wyrównał na 1:1, ponieważ wcześniej prowadzenie gościom dał Mark Smith.

W 11. minucie to Vipers prowadzili dzięki golowi ich najlepszego snajpera, Patrika Forsbacki, który zdobył już 10. gola w sezonie, ale po pierwszej tercji było 2:2. Decydujące chwile spotkania nastąpiły w drugiej odsłonie, gdy najpierw najskuteczniejszy gracz EIHL, Jon Pelle podczas gry w osłabieniu dał ekipie z Cardiff prowadzenie, a niemal 2,5 minuty później Tylor Michel podwyższył na 4:2.

W trzeciej tercji swoje drugie bramki dołożyli Mark Smith i Phil Hill, a wynik na 3:6 ustalił Paul Sample. Mecz miał dość ostry przebieg, w jego drugiej tercji Scott Langdon (NEW) zmierzył się na pięści z Izraelczykiem Maxem Birbraerem, a później wdał także w przepychankę z Bradem Vothem. Vipers musieli uznać wyższość swoich dzisiejszych rywali już po raz trzeci w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Kolejny słaby mecz rozegrał ich amerykański bramkarz, Charlie Effinger, któy w EIHL broni ze skutecznością zaledwie 86 %.

Oba zespoły przystąpiły do spotkania z różnych powodów osłabione. W składzie Vipers zabrakło kontuzjowanego Johna Schwarza, ale przede wszystkim obaj trenerzy musieli sobie radzić bez nowych graczy, których jeszcze nie zdążyli zatwierdzić. W barwach gospodarzy nie zagrał wciąż starający się o wizę i pozwolenie na pracę w Wielkiej Brytanii Mike Prpich, a w ekipie Devils z tego samego powodu nie wystąpił mający na swoim koncie najwięcej ze wszystkich hokeistów ligi EIHL występów w NHL (95) Craig Weller.

Jarosław Rzeszutko po 6 spotkaniach w EIHL ma na koncie 4 gole i jedną asystę. Newcastle Vipers ponieśli jednak już siódmą ligową porażkę z rzędu i z 5 punktami zajmują 9. miejsce w tabeli. Cardiff Devils z 18 punktami w 14 spotkaniach są na 5. pozycji. Drużynę Rzeszutki czeka jutro znacznie trudniejsze wyzwanie, bowiem wyjeżdża do Sheffield na spotkanie z wciąż liczącymi na odzyskanie w tym sezonie mistrzowskiego tytułu Steelers, którzy w tabeli zajmują 3. pozycję.

Newcastle Vipers - Cardiff Devils 3:6 (2:2, 0:2, 1:2)
Widzów: 673.

W drugim dzisiejszym spotkaniu ligowym zajmujący w tabeli drugie miejsce  Nottingham Panthers pokonali na wyjeździe szkocki Braehead Clan 6:4. Dwa gole dla zwycięzców strzelił reprezentant Wielkiej Brytanii, Matt Myers, grający trener Panthers, Corey Neilson zaliczył gola i asystę, ale bohaterem wieczoru był Kanadyjczyk Jade Galbraith, który aż 5 razy asystował. Panthers zagrali bez potężnego obrońcy Guillaume'a Lépine'a, który w 14 meczach tego sezonu zdążył złapać 105 minut kar i dwa zawieszenia. "Pantery" do prowadzących w lidze Belfast Giants tracą 3 punkty, ale mają do rozegrania także o jedno spotkanie więcej.

Braehead Clan - Nottingham Panthers 3:6 (0:0, 2:2, 1:4)
Bostock (21.), Noel (33.),  Cook (54.) - Neilson (33.), Myers (38.), (53.), Clarke (46.), Beauregard (58.), (59.).