Wyświetleń: 4856

Gol Rzeszutki w pucharze

2011-09-27 23:10:06

Jarosław Rzeszutko strzelił gola w dzisiejszym meczu 3. kolejki fazy grupowej Pucharu Ligi francuskiej, a jego drużyna odniosła zwycięstwo znacznie przybliżające ją do awansu do 1/4 finału.

Polak trafił w 18. minucie spotkania Gothiques d'Amiens z Ducs de Dijon w trzeciej kolejce fazy grupowej francuskiego Pucharu Ligi. Rzeszutko doprowadził wówczas do remisu 2:2. Takim wynikiem kończyła się pierwsza tercja meczu, a później lepsza była drużyna z Amiens, która wygrała 4:3. Oprócz napastnika reprezentacji Polski na listę strzelców w zwycięskim zespole wpisali się także Antoine Vanwormhoudt, Luka Basic i Anthony Mortas. Dla rywali trafiali Thomas Decock, Kyle Hardy oraz Yannick Riendeau.

Dzisiejszy mecz był o tyle ważny, że obie drużyny od dwóch zwycięstw rozpoczęły rywalizację w Pucharze Ligi. Pojedynek w hali Le Coliséum decydował więc o pozycji lidera w tabeli grupy eliminacyjnej, a jego zwycięzcę znacznie przybliżył do awansu do ćwierćfinału.

Dla Jarosława Rzeszutki dzisiejszy gol był pierwszym, w trzecim spotkaniu rozgrywek Pucharu Ligi. Polak zdobył dotąd również jedną bramkę w dwóch meczach ligowych. Jego drużyna, która rywalizację w Ligue Magnus rozpoczęła grając w kratkę i na razie zajmuje w tabeli 9. pozycję, w Pucharze Ligi kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Po trzech kolejkach, które stanowią połowę rywalizacji w fazie grupowej, podopieczni Antoine'a Richera z kompletem 6 punktów prowadzą w grupie B. Do ćwierćfinału awansują po dwie najlepsze ekipy ze wszystkich grup.

W następnej kolejce Pucharu Ligi za tydzień, także we wtorek drużyna Jarosława Rzeszutki znów zagra z Ducs de Dijon, tym razem na wyjeździe. Wcześniej, w sobotę Gothiques w lidze zmierzą się także na wyjeździe z Dauphins d'Épinal.

Gothiques d'Amiens - Ducs de Dijon 4:3 (2:2, 1:0, 1:1)
1:0 Vanwormhoudt - Mortas - Beron 01:40
1:1 Decock - Börjesson - Pain 05:27 PP
1:2 Hardy - Decock - Quessandier 13:56 PP
2:2 Rzeszutko - Claireaux 17:10
3:2 Basic - Mortas 24:43
4:2 Mortas - Vanwormhoudt - Sibley 42:46
4:3 Riendeau - Börjesson 52:15