Wyświetleń: 5299

Duch Jagra na lodzie w Trzyńcu?

2011-10-03 15:35:38

Świetną formę na początku sezonu prezentują hokeiści Szewców ze Zlina, którzy po niedzielnym zwycięstwie nad Białymi Tygrysami z Liberca zajęli pozycję lidera w czeskiej extralidze. W zupełnie innych nastrojach jest mistrzowski Trzyniec, który znów poczuł smak porażki na własnym lodzie.

Zlin nie zachwyca wysokimi zwycięstwami, ale solidne hokejowe rzemiosło pozwoliło mu zwyciężyć w pięciu meczach, a tylko raz zjechać z lodu pokonanym. W niedzielnym meczu o czoło tabeli „Barany”, bo tak też są nazywani hokeiści Zlina, strzelili 4 gole, a stracili jeden w meczu z Libercem.
PSG ZLÍN - BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Inna morawska drużyna, Komety z Brna nie potrafi „zaskoczyć na wysokich obrotach” i tylko raz wygrała w normalnym czasie. W meczu z Pardubicami, goście w każdej tercji strzelali co najmniej bramkę, a gospodarze tylko jedną w całym spotkaniu. Pardubice wywiozły więc komplet punktów z Brna.
HC KOMETA BRNO - HC ČSOB POJIŠŤOVNA PARDUBICE 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Po kilkudniowej przerwie, spowodowanej przyjacielskim meczem z New York Rangers, wróciła na tafle czeskiej extraligi praska Sparta. Prażanie gościli w ub. tygodniu drużynę sławnych Rangers i przegrali nieznacznie 0:2. Tymczasem na Spartę oczekiwali hokeiści Czeskich Budziejowic... i doczekali się pierwszej porażki na własnej tafli. Mimo, że miejscowi prowadzili po dwóch tercjach, to Prażanie w ostatniej odsłonie meczu strzelili 3 gole i odjechali z kompletem punktów.
HC MOUNTFIELD ČESKÉ BUDĚJOVICE - HC SPARTA PRAHA 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)

Ostatni w tabeli, choć niedawni mistrzowie z roku 2009, hokeiści Karlowych Warów na razie „ciągną ogony” ligi. W niedzielę błysnęła iskierka nadziei na zwycięstwo, kiedy po dwóch tercjach w meczu z Witkowicami wynik brzmiał 2:0.  Witkowice w trzeciej tercji po strzałach Tomáša Káni i Viktora Ujčíka wyrównali, a w dogrywce swoje trafienie dołożył kapitan Jiří Burger i karlowarskim uzdrowisku został tylko punkt.
HC ENERGIE KARLOVY VARY - HC VÍTKOVICE STEEL 2:3 po dogryw. (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)

Naszpikowany dobrymi graczami klub z Mladej Boleslav zaczyna podnosić się po kiepskim starcie w lidze. W piątek łyżwiarski klub urwał 2 punkty, zwyciężając po karnych nad Kladnem, a w niedzielę przed swoimi kibicami zdobył cenne 3 punkty, pokonując Vervę Litvinov. Dzięki tym zwycięstwom Mlada Boleslav oderwała się od dna tabeli.
BK MLADÁ BOLESLAV - HC VERVA LITVÍNOV 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Do tegoż właśnie dna natomiast zmierza praska Slavia, która po dwóch zwycięstwach na początku, resztę meczów przegrała. Ostatnio w piątek, ulegając Trzyńcowi na jego lodzie 4: 0, a w niedzielę u siebie z Pilznem 3:5. W meczu tym zaświeciła gwiazda grającego właściciela klubu Martina Straki, który był autorem 2 goli. Zwycięstwo Indian awansowało ich na drugie miejsce, a Slavia spadła na dwunaste.
HC SLAVIA PRAHA - HC PLZEŇ 1929 3:5 (0:1, 1:3, 2:1)

Trzynieccy Stalownicy w niedzielę podejmowali drużynę Rycerzy z Kladna. Klub z Kladna w czasie przerwy wakacyjnej przeżywał chwile niepewności, kiedy miasto nie chciało dalej finansować istniejących struktur. Drużynie groziło odstąpienie z extraligi. Zbawcą kladeńskiego hokeja okazał się nie kto inny, jak jego największa gwiazda i wychowanek, Jaromír Jágr. Jágr został głównym udziałowcem, zmienił zarząd klubu, jego nazwę i uzgodnił współpracę z miastem. A teraz, jak mówi, kontroluje klub przez internet. Wszystko to spowodowało, że klub miał jeden z najlepszych startów ligowych od lat, choć ostatnio przegrał z Mladą Boleslav. Trzyniec po ub. mistrzowskim sezonie nie potrafi uzupełnić braków kadrowych i sprawia wrażenie, jakby „przeświętował” okres przygotowawczy. Aczkolwiek na odwrót od Mladej Boleslav w ostatnich dwóch meczach Stalownicy wychodzili zwycięsko. Prowadzenie w meczu objęli goście i nie oddali go do końca meczu. Rycerze kontrolowali przebieg meczu przez cały czas, tak jakby nad lodem unosił się nadzorujący duch Jaromíra Jágra. Stalownicy w pierwszej tercji odpowiedzieli na dwie bramki gości trafieniem Kanadyjczyka Davisona. W drugiej tercji, po kolejnych dwóch golach, po raz pierwszy bramkę Trzyńca opuścił bramkarz Hamerlik. Ostatnia tercja nie przyniosła zmiany wyniku, co było dużą zasługą drugiego bramkarza Trzyńca – Martina Vojtka.

HC OCELÁŘI TŘINEC - RYTÍŘI KLADNO 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)

Bramki i asysty: 18. Davison - 4. Hovorka (Hlaváč), 14. Bílek, 21. Patera (Bicek, Lepine), 23. Lukáč.

Sędziowie: Husička, Minář - Bryška, Novák.

Kary: 4:5, ponadto Havel (Třinec) 10 min.

Wykorzystanie w przewadze: 0:1.

Widzów: 3992.

Składy:

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (23. Vojtek) - Hrabal, Zíb, Lojek, Davison, Cartelli, Seman, Richter, Hudec - D. Květoň, Bonk, Marosz - Kohn, Polanský, Adamský - Havel, Peterek, Chovan - Hrňa, Valčák, Orsava. Trenezry: Marek i B. Kopřiva.

Rytíři Kladno: Chábera - David Růžička, Lepine, Toman, Kameš, L. Procházka, Piskáček - Hlaváč, Patera, Bicek - Hovorka, Dragoun, Kalla - Bílek, Lukáč, Kuchler - Eberle, Melka, Kafka. Trenerzy: Vojta, Tatíček i Kopecký.