Wyświetleń: 3518

Czwarta asysta Arona Chmielewskiego

2014-10-22 20:47:29

Czwartą asystę w obecnym sezonie czeskiej 1. Ligi zanotował Aron Chmielewski. Polak nie zdołał strzelić gola w decydującej serii rzutów karnych, ale jego zespół zjeżdżał z lodu jako zwycięski.

Chmielewski w dzisiejszym wyjazdowym meczu AZ Hawierzów z Hokej Šumperk zanotował swoją czwartą asystę w obecnym sezonie podając przy zdobytym w 21. minucie golu Marka Loskota. 25-letni Czech trafił wówczas na 2:2, a później okazał się głównym bohaterem spotkania. Po 60 minutach gry, a także po pięciominutowej dogrywce na tablicy wyników był remis 4:4. O wyniku decydowały więc rzuty karne, które właśnie Loskot rozstrzygnął celnym strzałem w ich czwartej rundzie.

Wcześniej swoją okazję z karnego miał także Chmielewski wyznaczony do strzelania w drugiej rundzie. Polaka zatrzymał jednak stojący w bramce gospodarzy Daniel Zelenka. Chmielewski był jedynym graczem drużyny z Hawierzowa, który nie wykorzystał rzutu karnego. Z gry gole dla AZ strzelili oprócz Loskota także: Antonín Pechanec i Tomáš Jiránek, a do karnych doszło dlatego, że wcześniej goście stracili w trzeciej tercji dwubramkową przewagę.

Aron Chmielewski po 8 meczach obecnego sezonu czeskiej drugiej ligi ma na koncie 2 gole i 4 asysty. Jego drużyna w 16 spotkaniach zdobyła 28 punktów i zajmuje w tabeli czwarte miejsce. Kolejny mecz AZ rozegra w sobotę z ekipą Rytíři Kladno.

Hokej Šumperk - AZ Hawierzów 4:5 (2:1, 0:2, 2:1, 0:0, 0:1)
1:0 Plášek - Vrdlovec 02:31 (w przewadze)
1:1 Loskot - Jiránek 11:13
2:1 Moskal - Sedlák - Žalčík 11:54
2:2 Loskot - Chmielewski - Valenta 20:35
2:3 Pechanec - Valenta 31:48
2:4 Jiránek - Valenta - Lenďák 40:26
3:4 Staněk - Holík - Sedlák 47:31 (w podwójnej przewadze)