Wyświetleń: 3749

Dziesiąte trafienie "Malasia"

2014-10-30 22:49:23

Swindon Wildacts pokonali na własnym lodzie Milton Keynes Lightning 5:4. Do wyłonienia zwycięzcy niezbędna okazała się dogrywka, w której decydujące trafienie zadały "Żbiki". Warty podkreślenia jest fakt, iż Tomasz Malasiński zdobył swoją dziesiątą bramkę w lidze.

Polak wpisał się na listę strzelców w 13. minucie, wykorzystując okres gry w przewadze. Było to kontaktowe trafienie, które zwiastowało emocje.

I rzeczywiście tak było, bo sytuacja na lodzie zmieniała się jak w kalejdoskopie. Podopieczni Ryana Aldridge'a w 26. minucie doprowadzili do wyrównania, a przed zakończeniem drugiej tercji wyszli na prowadzenie.

W trzeciej "Błyskawice" zdobyły wyrównującego gola, przy którym asystował Milan Kostourek. Czeski skrzydłowy w poprzednim sezonie występował w Comarch Cracovii.

Jak dotąd "Malaś" rozegrał 12 spotkań, w których strzelił 10 goli i zanotował 4 asysty. Na ławce kar przesiedział 6 minut.

W dziewięciozespołowej English Premier Ice Hockey League "Żbiki" zajmują siódme miejsce, z dorobkiem dziesięciu punktów. Tyle samo punktów mają plasujący się lokatę niżej Milton Keynes Lightning, ale ta drużyna rozegrała o jedno spotkanie mniej.

Ekipa Tomasza Malasińskiego kolejny mecz rozegra dopiero 8 listopada. Ich rywalem będzie lider Telford Tigers.