Wyświetleń: 5035

Dwa gole Chmielewskiego

2014-11-01 20:06:11

Dwa gole w nieco ponad 3 minuty strzelił Aron Chmielewski w 20. kolejce czeskiej 1. Ligi. Polak pomógł swojej drużynie odnieść kolejne pewne zwycięstwo i awansować na trzecie miejsce w tabeli drugiej klasy rozgrywkowej.

Ekipa AZ Hawierzów 2010, w której występuje Chmielewski mierzyła się dziś na wyjeździe z HC Benátky nad Jizerou. Po dwóch tercjach drużyna polskiego napastnika prowadziła 2:0 dzięki trafieniom Davida Klimšy i Michala Sztefka, który w 32. minucie na gola zamienił rzut karny. Trzecia odsłona należała już do Arona Chmielewskiego. Najpierw w 47. minucie gry występujący w trzecim ataku drużyny AZ z Vojtěchem Tomim i Antonínem Pechancem reprezentant Polski podwyższył na 3:0 mijając po drodze obrońców rywali, a nieco ponad 180 sekund później zdobył swojego kolejnego gola.

Dokładnie 3 minuty i 7 sekund minęło od pierwszej bramki Chmielewskiego, gdy krążek wpadł do bramki wybranego w tegorocznym drafcie NHL przez Washington Capitals srebrnego medalisty ostatnich Mistrzostw Świata do lat 18 Vítka Vaněčka po raz drugi po strzale Polaka. Chmielewski rozpędzony wjechał do tercji obronnej gospodarzy, objechał ich bramkę i umieścił w niej krążek przy prawym słupku, do którego 18-letni bramkarz HC
Benátky nad Jizerou nie zdążył dostawić nogi. Wynik meczu na 5:0 ustalił w 52. minucie Tomáš Jiránek, a z 27 skutecznymi interwencjami "czyste konto" zachował stojący w bramce drużyny z Hawierzowa Petr Matoušek. Vaněček, którego Capitals wybrali w tegorocznym drafcie z najwyższym numerem wśród europejskich bramkarzy (39) nie miał tak dobrego dnia. Do strzelenia mu 5 goli goście potrzebowali 29 strzałów.

Aron Chmielewski zdobył dziś dokładnie tyle goli, ile w poprzednich 11 swoich występach w barwach AZ Hawierzów, gdzie został oddany przez Oceláři Trzyniec. Po 12 występach na zapleczu czeskiej ekstraklasy polski napastnik ma na koncie 4 gole i 5 asyst. W dzisiejszym meczu oprócz bramek wpisał się do protokołu karą mniejszą za zahaczanie.

Drużyna AZ Hawierzów 2010 znajduje się ostatnio w bardzo dobrej formie. Z 7 poprzednich spotkań wygrała 6 i dzięki dzisiejszemu zwycięstwu z 38 punktami awansowała na trzecie miejsce w tabeli. O 5 punktów więcej zdobył w 20 kolejkach lider SK Horácká Slavia Třebíč, a o 3 więcej drudzy w tabeli Piráti Chomutov. Następny mecz Chmielewski i jego zespół rozegrają w środę. Ich rywalem w 21. kolejce będzie Slovan Uście nad Łabą.

HC Benátky nad Jizerou - AZ Hawierzów 2010 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)
0:1 Klimša - Jakúbek - Šlahař 12:52
0:2 Sztefek 31:03 (rzut karny)
0:3 Chmielewski - Tomi 46:32
0:4 Chmielewski - Pechanec 49:39