Wyświetleń: 3223

EIHC: Norwegia blisko zwycięstwa w Stavanger

2014-11-07 21:35:19

Reprezentacja Norwegii po drugim kolejnym zwycięstwie jest blisko wygrania turnieju z cyklu EIHC odbywającego się w Stavanger.

Podopieczni Roya Johansena po wczorajszym zwycięstwie 3:2 nad Francją dziś pokonali 4:1 Łotwę. Norwegowie zamienili na bramki dwie z pięciu okazji do gry w przewadze dzięki celnym strzałom Ole-Kristiana Tollefsena i Andersa Bastiansena. Później, w drugiej połowie drugiej tercji dwukrotnie krążek do łotewskiej bramki skierował Mats Trygg. Dopiero w trzeciej tercji gospodarze pozwolili rywalom na zdobycie honorowego gola po strzale Laurisa Bajarūnsa.

Gdy Norwegia wyszła na wysokie prowadzenie mecz wyraźnie się zaostrzył. W końcówce drugiej tercji bójkę stoczyli Koba Jass (Łotwa) i Tommy Kristiansen, a w trzeciej odsłonie Armands Bērziņš i Ole-Kristian Tollefsen. Tollefsen popchnął Łotysza cieszącego się z gola Bajarūnsa, który zrewanżował mu się brutalnym uderzeniem w twarz kijem trzymanym oburącz. Z wiadomych tylko sędziom przyczyn karę meczu za niesportowe zachowanie za udział w bójce otrzymał  Bajarūns, który akurat od zespołowej awantury wywołanej starciem Bērziņša z Tollefsenem trzymał się z dala. Łącznie sędziowie na obie drużyny nałożyli 153 minuty kar.

Aby wygrać turniej w Stavanger Norwegia musi jutro zdobyć przynajmniej punkt w meczu z Danią.

Norwegia - Łotwa 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)
1:0 Tollefsen - Olimb 12:00 (w przewadze)
2:0 Bastiansen - Espeland - Dahl Andersen 20:16 (w przewadze)
1 791.

W innym dzisiejszym spotkaniu turnieju w Stavanger reprezentacja Danii pewnie ograła Francję 4:0. Gdy obie drużyny w maju spotkały się na Mistrzostwach Świata w Mińsku Francuzi wygrali 6:2, ale tym razem nie mieli wiele do powiedzenia. Duńczycy oddali niemal dwa razy więcej strzałów (41-21), a w trzeciej tercji uderzali na bramkę Ronana Quemenera aż 15 razy, przy zaledwie jednej celnej próbie Francuzów. Dwa gole w przewadze dla Danii zdobył napastnik Red Bulla Monachium Mads Christensen, bramkę i dwie asysty zanotował obrońca Jesper B. Jensen, a listę strzelców uzupełnił najskuteczniejszy Duńczyk w duńskiej Metalligaen Lasse Lassen. Wszystkie 21 strzałów Francuzów obronił debiutujący w seniorskiej kadrze 19-latek George Sørensen. Młody bramkarz Herning Blue Fox ma znakomite skojarzenia z reprezentacją Francji. Półtora roku temu podczas meczu z Francją na MŚ dywizji I grupy A do lat 18 Sørensen w końcówce spotkania strzelił gola.

Francja - Dania 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
0:1 Jesper B. Jensen - Kristensen - Jesper Jensen 34:12
0:2 Lassen - Frank 37:41
0:3 Christensen - Starkov - Jesper B. Jensen 48:52 (w przewadze)
0:4 Christensen - Jesper B. Jensen 53:06 (w przewadze)
Strzały: 21-41.
Minuty kar: 14-4.