Wyświetleń: 3047

EIHC: Norwegia najlepsza mimo porażki

2014-11-08 17:15:11

Reprezentacja Norwegii przegrała z Danią w ostatnim dniu rozgrywanego w Stavanger turnieju EIHC. Mimo porażki Norwegowie wygrali całą imprezę. W meczu Francji z Łotwą na listę strzelców wpisał się obrońca GKS-u Tychy Nicolas Besch.

Norwegowie wygrali dwa pierwsze mecze w turnieju i dziś przeciwko Danii do zapewnienia sobie końcowego triumfu wystarczał im remis w regulaminowym czasie gry. Dzięki bramkom zdobytym przez Robina Dahlstrøma i Daniela Sørvika na które odpowiedzieli Mads Christensen i Lasse Lassen po 60 minutach gry było 2:2. Norwegia zapewniła sobie więc zwycięstwo w turnieju, ale na wygranie rzutów karnych już stać jej nie było. W ich trzeciej rundzie błyszczący w rozgrywkach duńskiej Metalligaen kapitan Frederikshavn White Hawks Lasse Lassen pokonał stojącego w norweskiej bramce Rubena Smitha i przesądził o zwycięstwie Danii 3:2. Duńczycy zajęli w turnieju drugie miejsce.

Norwegia - Dania 2:3 (0:0, 1:1, 1:1, 0:0, 0:1)
1:0 Dahlstrøm 25:21
1:1 Christensen - Jesper B. Jensen - Kristensen 30:20 (w przewadze)
2:1 Sørvik - Trettenes - Martinsen 45:22
2:2 Lassen - Frank - Jesper Jensen 51:54 (w przewadze)
2:3 Lassen (decydujący rzut karny)
Strzały: 23-22.
Minuty kar: 49-18.
Widzów: 2 579.

Trzecie miejsce na turnieju w Stavanger zdobyła reprezentacja Francji, która dziś pokonała 3:1 Łotwę. Francuzi przez większą częśćc meczu przeważali, ale aż do 47. minuty przegrywali 0:1 i dopiero w trzeciej tercji przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Gole dla "trójkolorowych" zdobyli: Julien Desrosiers, Nicolas Ritz i obrońca GKS-u Tychy Nicolas Besch. Ci dwaj ostatni trafiali podczas gry Francji w przewadze. W tym elemencie drużyna Dave'a Hendersona była od swoich rywali znacznie skuteczniejsza, bowiem Łotysze nie wykorzystali żadnej z aż 9 okazji do gry w liczebniejszym składzie. W przedostatniej minucie mecz pojedynkiem pięściarskim zakończyli Miks Lipsbergs i syn trenera Hendersona, Brian.

Nicolas Besch z dwoma golami został najskuteczniejszym graczem francuskiej kadry na turnieju. Wcześniej obrońca tyskiej ekipy zdobył bramkę w czwartkowym przegranym 2:3 spotkaniu z Norwegią.

Łotwa - Francja 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
1:0 Andersons - Jass 18:41
1:1 Desrosiers - Janil 46:40
1:2 Ritz - Hecquefeuille 51:16 (w przewadze)
1:3 Besch - Hecquefeuille 55:06
Strzały: 19-34.
Minuty kar: 39-51.