Wyświetleń: 3106

Niemcy wygrali Deutschland Cup

2014-11-08 21:56:06

Reprezentacja Niemiec po dwóch dniach rozgrywek zapewniła sobie zwycięstwo w turnieju Deutschland Cup w Monachium. Dziś podopieczni Pata Cortiny okazali się lepsi od Słowaków.

Niemcy po wczorajszym zwycięstwie 3:1 nad Szwajcarią dziś zmierzyli się w monachijskiej Olympiahalle ze Słowacją. Mecz rozpoczął się dla nich znakomicie, bo już w 2. minucie Patrick Hager otworzył wynik spotkania zaskakując stojącego w bramce słowackiej ekipy Marka Čiliaka. Bramkarz czeskiej Komety Brno stanął między słupkami zastępując znakomicie wczoraj dysponowanego w meczu z Kanadą Branislava Konráda, ale początek miał niezbyt dobry. Później Čiliak zatrzymywał groźne akcje gospodarzy aż do końcówki drugiej tercji.

W ostatniej minucie drugiej odsłony również i on nie dał rady obronić strzału Christopha Ullmanna, który podwyższył na 2:0. Taki wynik widniał na tablicy po dwóch tercjach, ale Słowacy w trzeciej nie potrafili na dobre przejąć inicjatywy, by odrobić straty. W ostatnich 20 minutach spotkania strzelali tylko 9-krotnie, podczas gdy gospodarze oddali 8 strzałów. Ekipa Vladimíra Vůjtka dopiero w 56. minucie zdobyła bramkę kontaktową po strzale Adama Lapšanskiego, który wpisał się na liste strzelców również wczoraj w meczu z Kanadą.

Mimo że w ostatniej minucie spotkania Čiliak zjechał bramki ekipy słowackiej, to jego kolegom nie udało się już znaleźć sposobu na pokonanie Timo Pielmeiera i doprowadzenie do remisu. Sam Pielmeier mógł się cieszyć, że przynajmniej dziś potwierdził słowa wypowiedziane niedawno przez prowadzącego niemiecką kadrę Pata Cortinę, który przekonywał wątpiących niemieckich dziennikarzy, że reprezentacja nie ma problemu z obsadą bramki. Również dzięki 30 skutecznym interwencjom Pielmeiera Niemcy wygrali 2:1 i zapewnili sobie zwycięstwo w imprezie. Jutro swój udział w turnieju Deutschland Cup ekipa gospodarzy zakończy spotkaniem z reprezentacją Kanady.

Widzów: 5 700.

O tym, że Niemcy już dziś zapewnili sobie końcowy triumf w turnieju przesądziła wygrana Szwajcarii nad Kanadą 2:1. Szwajcarzy i Słowacy mają obecnie po 3 punkty, ale nawet gdyby jutro któraś z tych drużyn zrównała się z Niemcami, którzy zdobyli 6 "oczek", to decyduje wynik bezpośredniego meczu, a gospodarze ograli już zarówno Słowaków, jak i Szwajcarów. W szwajcarskiej bramce świetnie spisał się Sandro Zurkirchen kończący mecz z 36 obronami. Gole dla ekipy Glena Hanlona zdobyli z kolei Sandro Walser i Dino Wieser. Co ciekawe, ten ostatni trafił do pustej bramki kanadyjskiej w ostatniej minucie. Mimo remisu 1:1 trener Jeff Tomlinson zdecydował się zdjąć bramkarza Chrisa Masona z lodu, bo tylko zwycięstwo za 3 punkty dawało Kanadzie szansę na wygranie jutro turnieju. Ten manewr nie przyniósł jednak powodzenia.

Szwajcaria - Kanada 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
1:0 Walser - Walsky - Kparghai 11:12
1:1 Hamill - Aulin - Reddox 34:32
2:1 Wieser 59:12 (pusta bramka)
Strzały: 24-37.
Minuty kar: 14-8.