Wyświetleń: 3260

DEL2: Zwycięski gol Droni, udany dzień Polaków

2014-11-14 21:46:14

Po przerwie reprezentacyjnej do gry wrócili hokeiści niemieckiej drugiej ligi, a wśród nich trzech Polaków. Cała trójka cieszyła się ze zwycięstw swoich drużyn, Paweł Dronia strzelił gola na wagę wygranej, a Adam Borzęcki zaliczył asystę.

Bardzo emocjonujący przebieg miał mecz drużyny Pawła Droni Fischtown Pinguins Bremerhaven u siebie z przedostatnimi w tabeli Eispiraten Crimmitschau. Po pierwszej tercji "Lodowi Piraci" prowadzili 2:0, po drugiej było 3:2 dla gospodarzy. W trzeciej odsłonie ekipa z Crimmitschau wyrównała, następnie znów prowadziły "Pingwiny", ale goście nie zamierzali spasować i w 57. minucie doprowadzili do remisu 4:4. Gdy już zanosiło się na dogrywkę w roli głównej wystąpił Paweł Dronia. Nasz reprezentacyjny obrońca na 58 sekund przed końcem trzeciej tercji po podaniu byłego reprezentanta Niemiec juniorów Patricka Klöppera celnym strzałem zaskoczył kanadyjskiego bramkarza rywali Ryana Nie, trafiając na 5:4. Asystę przy tym golu zaliczył też debiutujący w zespole Amerykanin Tim Miller mający na swoim koncie 228 występów w AHL.

Goście wycofali wówczas bramkarza, co drużyna z Bremerhaven wykorzystała zdobywając natychmiast kolejnego gola, którym Brendan Cook ustalił wynik na 6:4. Dla Pawła Droni, który dziś był w ofensywie bardzo aktywny i często strzelał w kierunku bramki był to drugi gol w 17. ligowym meczu tego sezonu. Reprezentant Polski ma także na koncie 10 asyst i z 12 punktami jest najlepiej punktującym defensorem swojej drużyny. Dziś w ekipie "Pingwinów" dwa gole i asystę zanotował Cook, po bramce i asyście Björn Bombis oraz Klöpper, a trafił także najskuteczniejszy gracz zespołu w rozgrywkach ligowych, Czech Jan Kopecký.

Dla Fischtown Pinguins, którzy bronią tytułu mistrzów DEL2 dzisiejsze zwycięstwo ma spore znaczenie. Zespół bowiem w tym sezonie zawodzi i po raz pierwszy od końcówki września wygrał dwa ligowe mecze z rzędu. Po 17 kolejkach Dronia i jego koledzy mają na koncie 25 punktów i zajmują dopiero 11. miejsce w 14-zespołowej tabeli. Warto jednak pamiętać, że poza liderem Bietigheim Steelers i autsajderami z Heilbronn, Crimmitschau oraz Kaufbeuren tabela jest bardzo spłaszczona. Dość wspomnieć, że "Pingwiny" do wicelidera tracą zaledwie 4 punkty, a kibice wciąż w swoją drużynę wierzą, bo dziś na meczu z przedostatnim zespołem w tabeli pojawiło się ich prawie 3,8 tys.

Fischtown Pinguins Bremerhaven - Eispiraten Crimmitschau 6:4 (0:2, 3:0, 3:2)
0:1 Hutchings - MacQueen 11:44 (w przewadze)
0:2 Tepper - Tramm - Körner 19:14 (w osłabieniu)
1:2 Cook - Hafenrichter 21:13
2:2 Klöpper - Schmidt - Bombis 22:01
3:2 Kopecký - McPherson - Dejdar 23:21
3:3 MacQueen - Hutchings - Card 43:55
4:3 Bombis - Cook 54:47
4:4 Hutchings - Card 56:55 (w osłabieniu)
5:4 Dronia - Klöpper - Miller 59:02
6:4 Cook - McPherson - Hafenrichter 59:25 (pusta bramka)
Minuty kar: 10-8.
Widzów: 3 791.

Z kolei drużyna Adama Borzęckiego Bietigheim Steelers szybko zapomniała o tym, że w ostatnim spotkaniu przed przerwą reprezentacyjną przegrała u siebie z Fischtown Pinguins 3:4. Była to pierwsza w tym sezonie porażka podopiecznych Kevina Gaudeta przed własną publicznością. Dziś w hali EgeTrans Arena w Bietigheim-Bissingen pewnie pokonali oni Ravensburg Towerstars 5:0. Borzęcki w 43. minucie spotkania zaliczył asystę przy golu Dominica Augera. Była to akcja dwóch najstarszych graczy wicemistrza DEL2, ponieważ 36-letni Borzęcki podawał do 37-letniego Augera. W 17 meczach obecnych rozgrywek polski obrońca strzelił jednego gola i zaliczył 5 asyst. Dziś oprócz asysty wpisał się do protokołu karą dwuminutową za atak wysoko uniesionym kijem.

Tymczasem po golu i asyście dla drużyny Polaka zanotowali Benjamin Kronawitter i René Schoofs, a oprócz nich i Augera na listę strzelców wpisali się także: najlepszy snajper zespołu David Wrigley i Lukas Fröhlich. Gospodarzom w odniesieniu wysokiego zwycięstwa nie przeszkodził nawet brak w składzie kontuzjowanego najskuteczniejszego gracza ubiegłego sezonu Justina Kelly'ego, który ten tytuł wywalczył grając jeszcze w barwach dzisiejszego rywala Steelers.

Borzęcki i jego koledzy zdecydowanie przewodzą tabeli DEL2. W 17 meczach zdobyli 40 punktów i aż o 11 wyprzedzają zajmującą drugie miejsce ekipę beniaminka Kassel Huskies. Kolejny mecz podopieczni trenera Gaudeta rozegrają w niedzielę na wyjeździe, a ich rywalem będzie ekipa filialna Adlera Mannheim, Heilbronner Falken.

Bietigheim Steelers - Ravensburg Towerstars 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Widzów: 2 214.

Ze zwycięstwa mógł się dziś także cieszyć inny Polak występujący w DEL2 Adam Domogała. Jego drużyna Lausitzer Füchse na wyjeździe pokonała 4:3 EV Landshut dzięki temu, że po bramce i asyście zaliczyli: Thomas Götz i Jonas Johansson, a na listę strzelców wpisali się jeszcze Sean Fischer i Markus Lehnigk. Domogała nie punktował i po 10 występach w tym sezonie ma na koncie tylko jedną asystę. Jego drużyna z kolei zdobyła w tym sezonie już 29 punktów i dość niespodziewanie zajmuje trzecie miejsce w tabeli.