Wyświetleń: 4344

Dramatyczna końcówka. Drużyna Odrobnego zostaje w ekstraklasie

2016-04-02 22:42:12

Drużyna Przemysława Odrobnego zapewniła sobie utrzymanie we francuskiej ekstraklasie. Zespół Polaka decydującego gola zdobył w ostatniej minucie dzisiejszego meczu barażowego.

Drużyna Pingouins de Morzine-Avoriaz-Les Gets, której barwy w tym sezonie reprezentował polski bramkarz wygrała dziś w obecności kompletu 1 100 widzów w hali Škoda Arena drugi mecz barażowy z mistrzem drugiej ligi Aigles Nicea i tym samym zwyciężyła w całej serii 2-0. Dzięki temu również w przyszłych rozgrywkach będzie mogła występować w Ligue Magnus.

Spotkanie miało bardzo dramatyczny przebieg. Odrobny i jego koledzy w drugiej tercji stracili dwubramkową przewagę (było 3:1), a w trzeciej tercji znów wyszli na prowadzenie, jednak rywale w 57. minucie ponownie doprowadzili do remisu. O zwycięstwie "Pingwinów" zadecydował gol strzelony przez 21-letniego Kanadyjczyka Raphaëla Corriveau na zaledwie 39 sekund przed końcem spotkania. Corriveau dał swojej drużynie wygraną 5:4 i zaliczył asystę, wcześniej dwa gole strzelił były zawodnik Polonii Bytom Colin McIntosh, także bramkę i asystę uzyskał Peter Holečko, a trafił jeszcze Numa Besson.

W stronę Przemysława Odrobnego poleciało 35 strzałów rywali, z których reprezentant Polski obronił 31. Aż 19 razy ekipa Aigles strzelała w drugiej tercji, w której dwukrotnie udało jej się zaskoczyć wychowanka gdańskiego Stoczniowca. Jeszcze zanim doszło do rywalizacji barażowej nasz bramkarz uzyskał skuteczność 89,5 % obron w sezonie zasadniczym i 91,5 % w grupie spadkowej. W tej pierwszej części rozgrywek wpuszczał średnio 3,98, a w drugiej 2,93 gola na mecz. W grupie spadkowej rozegrał dwa spotkania bez wpuszczenia bramki.

Drużyna z Morzine, którą w trakcie sezonu przejął i ostatecznie uratował przed spadkiem znany dobrze polskim kibicom Miroslav Fryčer, nie spadła z Ligue Magnus, ale otarła się o to. To z pewnością da do myślenia władzom klubu, bo francuska ekstraklasa została zmniejszona z 14 do 12 zespołów, a ostatecznie właśnie 12. miejsce zajęły w niej "Pingwiny". Za rok więc o utrzymanie nie będzie wcale łatwiej.

Na Przemysława Odobnego z kolei czeka teraz reprezentacja i przygotowania do Mistrzostw Świata dywizji I grupy A w Katowicach, a później już sam turniej.