Wyświetleń: 2458

Asysta Adama Borzęckiego. Rekordu nie będzie

2017-12-26 21:11:29

Adam Borzęcki zaliczył asystę w świątecznym meczu niemieckiej drugiej ligi. Prowadzący w tabeli zespół Polaka padł jednak ofiarą pościgu "Wilków".

Ekipa Bietigheim Steelers, której Borzęcki jest kapitanem, podejmowała dziś w świąteczne popołudnie w derbach Badenii-Wirtembergii "Wilki" z Fryburga Bryzgowijskiego. Długo zanosiło się na spokojny mecz, bo gospodarze prowadzili już 3:0 po pierwszej tercji. Goście zdołali jednak odrobić straty i w 43. minucie było 3:3. Ekipa Borzęckiego ponownie wyszła na prowadzenie, ale w końcówce musiała się bronić w osłabieniu, a do tego przyjezdni wycofali bramkarza i doprowadzili grając 6 na 4 w polu do remisu 4:4, a także dogrywki. To była nieoczekiwana końcówka, bo w dogrywce goście znów zagrali przez chwilę bez bramkarza. Gdy sędzia sygnalizował karę dla jednego z gospodarzy, bramkarz przyjezdnych Miroslav Hanuljak ustąpił na tafli miejsca czwartemu graczowi z pola, a Kanadyjczyk Mark Mancari strzelił zwycięskiego gola na 5:4.

Mający włoskie korzenie Mancari, który grał w NHL w Buffalo Sabres i Vancouver Canucks, był dziś bohaterem meczu, bo to także on doprowadził do dogrywki golem na 4:4. Po bramce i asyście dla zwycięzców zaliczyli Czesi Jakub Babka i Radek Duda, a także Nikolas Linsenmaier, który m.in. wykorzystał rzut karny.

Adam Borzęcki w 5. minucie zaliczył asystę przy otwierającym wynik golu Shawna Wellera w przewadze. Polski obrońca wystąpił dziś w pierwszej parze obrony gospodarzy razem z Robem Brownem. Był bardzo aktywny w ofensywie, bo oddał 3 strzały, ale skończył mecz z dorobkiem -2 w statystyce +/-. Był bowiem na lodzie, gdy rywale strzelali pierwszego i trzeciego gola. Borzęcki wciąż nie może się doczekać swojego pierwszego trafienia w tym sezonie. W 23 meczach obecnych rozgrywek zaliczył za to 7 asyst.

Bietigheim Steelers przegrali pierwszy w tym sezonie mecz przed własną publicznością. Wcześniej odnieśli w swojej hali 13 kolejnych zwycięstw. Nie uda im się więc nawet zbliżyć do własnego rekordu drugiej ligi niemieckiej, czyli 22 zwycięstw z rzędu u siebie ustanowionego dwa sezony temu. Wtedy "zielono-biali" wygrywali u siebie bez przerwy przez ponad 4 miesiące, aż do przegranego 0-4 finału play-offów z Kassel Huskies. Mimo dzisiejszej porażki pozostają jednak liderami DEL2. Drużyna Borzęckiego ma na koncie 65 punktów i o 5 wyprzedza wicelidera Löwen Frankfurt nad Menem, którego zawodnikiem jest Paweł Dronia. "Lwy" dziś pokonały 3:2 Ravensburg Towerstars. Polak nie punktował, za to zaliczył +1 w +/- i z łącznym dorobkiem +15 jest w tej kategorii jednym z dwóch najlepszych obrońców całej ligi.

DEL2 w okresie świąteczno-noworocznym gra bardzo intensywnie. Następna kolejka odbędzie się już pojutrze. Steelers w kolejnych derbach landu podejmą wówczas Ravensburg Towerstars, a
Löwen Frankfurt zagrają u siebie z Lausitzer Füchse.

Bietigheim Steelers - EHC Fryburg Bryzgowijski 4:5 (3:0, 0:2, 1:2, 0:1)
1:0 Weller - McNeely - Borzęcki 04:42 (w przewadze)
2:0 Auger 09:58
3:0 Schoofs - McKnight - Cabana 19:31
3:1 Babka - Duda 22:45
3:2 Linsenmaier 34:16 (rzut karny)
3:3 Duda - Babka 42:33
4:3 Weller - McNeely - Hüfner 49:11
4:4 Mancari - Linsenmaier 58:35 (w przewadze, bez bramkarza)