Wyświetleń: 2363

Dwie asysty Droni. Najlepszy w całej lidze

2017-12-30 19:15:38

Paweł Dronia dwiema asystami zakończył swój hokejowy rok 2017. Jest taka kategoria, w której Polak jest najlepszym obrońcą w lidze.

Drużyna Löwen Frankfurt nad Menem, w której występuje Dronia, zmierzyła się dziś w ostatnim w tym roku meczu z EHC Bayreuth. Długo niespodziewanie "Lwy" przegrywały na wyjeździe z przedostatnim w tabeli zespołem z Bawarii, a po dwóch tercjach było jeszcze 1:1, ale ostatecznie świetna trzecia odsłona przesądziła o zwycięstwie mistrzów niemieckiej drugiej ligi. Gracze z Frankfurtu w trzeciej tercji aż czterokrotnie skierowali do bramki Tomáša Vošvrdy i ostatecznie wygrali 5:1.

Paweł Dronia dwukrotnie asystował właśnie w piorunującej trzeciej tercji jego zespołu. Po raz pierwszy w 43. minucie, gdy gola na 2:1 strzelił Brett Breitkreuz. Urodzony w Kanadzie, ale mający także niemieckie obywatelstwo zawodnik dał wtedy prowadzenie przyjezdnym, a - jak się później okazało - zdobył także bramkę na wagę zwycięstwa. Dronia drugi raz podawał przy golu na 4:1. Podobnie jak w pierwszym przypadku była to także asysta "drugiego stopnia", choć oczywiście w statystykach nie robi to żadnej różnicy. W 59. minucie reprezentant Polski podał to Tima Schüle, który wystrzelił spod linii niebieskiej, a stojący przed bramką 20-letni Eric Valentin zmienił tor lotu krążka i podwyższył wynik.

Valentin w niemal identyczny sposób strzelił dziś dwa gole, czyli dokładnie tyle, ile łącznie zdobył w poprzednich 26 meczach tego sezonu. Dorzucił także asystę. Również dwukrotnie do siatki trafił najskuteczniejszy w tym sezonie zawodnik "Lwów", Amerykanin C.J. Stretch, Breitkreuz zaliczył gola i asystę, a najlepiej punktujący obrońca w zespole, czyli Schüle trzykrotnie asystował. Bramkarz gości Brett Jaeger obronił aż 49 strzałów.

Paweł Dronia tradycyjnie już tworzył jedną formację obrony z Mikiem Cardem. Tym razem była to druga para. Polak oddał 3 strzały na bramkę i skończył mecz z najlepszym obok Valentina wynikiem +3 w statystyce +/-, ponieważ był na lodzie właśnie przy trzech bramkach swojego zespołu. W sezonie ma w tym elemencie dorobek +18 i jest najlepszy w całej lidze wśród wszystkich obrońców, a jeśli brać pod uwagę także napastników, to zajmuje piąte miejsce. W 31 ligowych spotkaniach strzelił 3 gole i zaliczył 14 asyst.

Löwen Frankfurt nad Menem dzisiejszym zwycięstwem zrehabilitowali się za czwartkową porażkę po dogrywce z Lausitzer Füchse 4:5, poniesioną w wyjątkowo przykrych okolicznościach. Drużyna Droni do 57. minuty prowadziła 4:2, ale rywale zdołali wyrównać i wygrali w dodatkowej części meczu. Polak miał w tym niestety swój udział, bo gdy jego zespół grał już w osłabieniu, dostał karę za przeszkadzanie, a rywale najpierw wykorzystali podarowaną im w ten sposób podwójną przewagę, a następnie doprowadzili do remisu w pojedynczej, gdy Dronia nadal pozostawał na ławce kar. Gracze z Frankfurtu po swoim następnym wykluczeniu mieli do sędziów ogromne pretensje i dostali kolejną karę zespołową za obrażenia arbitra, co już w dogrywce przeciwnicy wykorzystali zdobywając zwycięską bramkę w podwójnej przewadze.

"Lwy" po 31 meczach mają na koncie 64 punkty i zajmują w tabeli drugie miejsce ze stratą 6 punktów do prowadzących Bietigheim Steelers, których kapitanem jest Adam Borzęcki. Drużyna tego ostatniego dziś na wyjeździe wygrała z Lausitzer Füchse 4:2. Nasz reprezentant nie punktował. Mimo zmiany roku DEL2 nie zwalnia tempa. Najbliższa, 32. kolejka odbędzie się w środę. Steelers podejmą w niej SC Riessersee Garmisch-Partenkirchen, a Löwen Frankfurt na wyjeździe zmierzą się z Heilbronner Falken.

EHC Bayreuth - Löwen Frankfurt nad Menem 1:5 (0:0, 1:1, 0:4)
1:0 Stas - Gläser - Luciani 24:31
1:1 Stretch - Schüle - Pistilli 36:36
1:2 B. Breitkreuz - Valentin - Dronia 42:49
1:3 Valentin - Schüle - Dumont 55:10
1:4 Valentin - Schüle - Dronia 58:14
1:5 Stretch - B. Breitkreuz - Pistilli 58:33
Strzały: 50-49.