Wyświetleń: 1791

KHL: Lider konferencji wschodniej powstrzymany

2018-01-04 18:54:41

Przewodzący stawce w konferencji wschodniej zespół Awtomobilistu Jekaterynburg został powstrzymany przez Łokomotiw Jarosław. Dla gości strzelanie rozpoczął Danił Apałkow, ale jeszcze przed pierwszą przerwą wyrównanie dla Awtomobilistu uzyskał Anatolij Gołyszew.

Druga tercja też zakończyła się remisowo, a każdy z zespół zdobył w niej po dwa gole. Rozpoczęli gospodarze w osobie Aleksieja Wasilewskiego, a wyrównał 35-letni szwedzki defensor Staffan Kronwall, po podaniu Kanadyjczyka Maxima Talbota. Szwed jest kapitanem zespołu, a w przeszłości grał w NHL w drużynach Toronto Maple Leafs, Washington Capitals i Calgary Flames. Jest również złotym medalistą Mistrzostw Świata z roku 2013 i srebrnym z 2011. Zachęceni wyczynem swojego kapitana hokeiści z Jarosławia strzelili kolejną bramkę, wychodząc na prowadzenie 3:2. Zdobył ją Ilja Ljubuszkin. Wyrównanie padło po golu Nikity Triamkina, co zakończyło zdobycze bramkowe obu ekip w drugiej tercji.

Ostatnia odsłona  rozpoczęła się od kolejnego prowadzenia gości po uderzeniu Andrieja Łoktionowa. Gospodarze z Jekaterynburga nie pozwolili swoim oponentom za bardzo odskoczyć i wyrównali porachunki golem Jewgienija Czesalina. Następnie Awtomobilist objął prowadzenie 5:4 po trafieniu Ilji Krikunowa, któremu podawali Nikołaj Timaszow i Kanadyjczyk Dwight King. Kiedy wydawało się, iż spotkanie zakończy się sukcesem miejscowych, na 37 sekund przed zakończeniem regulaminowego czasu gry gola na 5:5 zdobył 21-letni Jegor Korszkow legitymujący się paszportami Kazachstanu i Rosji. Korszkow w 2016 roku draftowany był przez Toronto Maple Leafs, ale nie zaliczył jak do tej pory debiutu w najlepszej lidze świata. Asystami przy tym golu popisali się: Czech Jakub Nakladal i wspomniany już wcześniej Staffan Kronwall.

Dogrywka nie przyniosła efektu i konieczne było rozegranie konkursu najazdów. Hokeiści Awtomobilistu nie potrafili pokonać Aleksandra Sudnicyna, a próbowali tego dokonać Francis Pare, Jewgienij Czesalin, Artiom Gariejew i Ilja Krikunow. Goście z Jarosławia dwa pierwsze najazdy mieli nieudane, natomiast kolejne dwie próby zakończyły się ich sukcesem. Trafieniami popisali się Brandon Kozun i Andriej Łoktionow, który oprócz decydującego karnego zdobył również pierwszego gola w drugiej tercji.

Awtomobilist utrzymał miano lidera konferencji wschodniej. Jarosław pomimo wygranej nadal zajmuje czwarte miejsce w konferencji zachodniej.

W pozostałych środowych meczach poprzedni klub Wojtka Wolskiego Kunlun Red Star przegrał na swoim lodzie z Awangardem Omsk 0:4, zaś obecny zespół hokeisty urodzonego w Zabrzu Mietałłurg Magnitogorsk uległ 1:2 Białorusinom z Dinama Mińsk. Barys Astana z Kazachstanu nie poradził sobie z HC Jugra przegrywając 2:3. Dogrywka rozstrzygnęła o losach pojedynku moskiewskiego CSKA z fińskim Jokerit Helsinki. Rosjanie okazali się lepsi, wygrywając 2:1. Inna drużyna z Moskwy, Dynamo wygrała po rzutach karnych 3:2 w Czelabińsku z tamtejszym Traktorem. Natomiast trzecim meczem tego dnia, w którym decydowały najazdy było spotkanie Amura Chabarowsk, który uległ 2:3 hokeistom Sibiru Nowosybirsk.

W konferencji zachodniej na prowadzeniu SKA St.Petersburg, mając 8 pkt. przewagi nad moskiewskim CSKA i aż 26 pkt. nad trzecim Jokeritem Helsinki. Na wschodzie najlepsi są Ak Bars Kazań, za ich plecami znajdują się  hokeiści Awangard Omsk, a na trzecim miejscu zespół z Jekaterynburga. Popularna „Magnitka” z Wojtkiem Wolskim w składzie zajmuje piąte miejsce w tej 14-zespołowej konferencji.