Wyświetleń: 1321

DEL2: Gol i asysta Pawła Droni. Znów jest najlepszy w lidze

2018-01-26 21:52:28

Paweł Dronia wydatnie przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny w dzisiejszym meczu DEL2. Przy okazji awansował także na pierwsze miejsce w jednej z ligowych klasyfikacji indywidualnych wśród obrońców.

Ekipa Polaka Löwen Frankfurt nad Menem podejmowała dziś w niemieckiej drugiej lidze Heilbronner Falken. Gospodarze wygrali 6:3, a Dronia przyczynił się do tego golem i asystą. W 37. minucie podawał przy bramce, którą Nils Liesegang podwyższył wynik na 4:2 dla gospodarzy, a po tym jak rywale na początku trzeciej tercji zmniejszyli straty do jednego gola, sam wpisał się na listę strzelców. W 46. minucie spotkania to właśnie po jego strzale krążek wpadł do bramki strzeżonej przez słowackiego bramkarza Marcela Melicherčíka i zrobiło się 5:3. W końcówce przyjezdni wycofali bramkarza i grali w polu nawet 6 na 4, ale Liesegang skierował krążek do pustej bramki i ustalił wynik.

Identyczny bilans jak Dronia uzyskali Tim Schüle i C.J. Stretch. Trafił także 20-letni Maximilian Gläßl, a debiutujący w barwach "Lwów" fiński bramkarz Antti Karjalainen wypożyczony do końca sezonu z HPK Hämeenlinna obronił 38 z 41 strzałów.

Paweł Dronia zagrał w drugiej formacji obrony Löwen z Dominikiem Tiffelsem, z którym stworzył nową parę po kontuzji Mike'a Carda, który długo nie wróci do gry. Polak był niezwykle aktywny w ataku, bo oddał najwięcej ze wszystkich graczy swojej drużyny, 6 strzałów. Był na lodzie przy trzech golach swojej drużyny, ale że jeden padł w przewadze, to zaliczył +2 w statystyce +/-. Ponadto otrzymał dwie karne minuty za przeszkadzanie w grze. Dzisiejszy gol był 4. strzelonym przez Dronię w tych rozgrywkach klubowych. Ponadto w 39 spotkaniach zaliczył 17 asyst. W +/- ma wynik +19 i jest najlepszy wśród wszystkich obrońców w lidze.

Broniący tytułu mistrza DEL2 zespół Löwen Frankfurt nad Menem wreszcie przerwał fatalną serię meczów u siebie. Passa zakończyła się na czterech porażkach. Poprzednio podopieczni Paula Gardnera wygrali przed własną publicznością 22 grudnia ubiegłego roku. Po 40 meczach w tym sezonie mają na koncie 74 punkty i zajmują w tabeli trzecie miejsce. Tracą 13 punktów do prowadzącej ekipy Bietigheim Steelers Adama Borzęckiego, która dziś w meczu na szczycie przegrała po dogrywce 2:3 z SC Riessersee Garmisch-Partenkirchen, choć do 46. minuty prowadziła 2:0. Borzęcki nie punktował. Drużyny Polaków zmierzą się ze sobą w niedzielę w 41. kolejce rozgrywek w Bietigheim-Bissingen.

Löwen Frankfurt nad Menem - Heilbronner Falken 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
1:0 Schüle - Stephan - Stretch 02:05
1:1 Götz - Kirsch - Maylan 09:21 (w przewadze)
2:1 Gläßl - B. Breitkreuz 11:54
2:2 Alderson - Maylan 24:01
3:2 Stretch - Pistilli - Schüle 35:05
4:2 Liesegang - Koziol - Dronia 36:24 (w przewadze)
4:3 Heywood - Helms - Lavallée 40:40 (w przewadze)