Wyświetleń: 4452

Tipsport Extraliga: Chmielewski najlepszym zawodnikiem (WIDEO)

2018-01-28 20:29:41

Aron Chmielewski zdobył w 44. kolejce czeskiej Tipsport Extraligi gola ratującego Oceláři Trzyniec przed porażką. Później nie wykorzystał rzutu karnego, ale i tak został wybrany najlepszym graczem swojego zespołu.

Zespół z Trzyńca podejmował dziś w Werk Arenie wicelidera HK Hradec Králové w ramach rozgrywek Tipsport Extraligi. Przyjezdni w 33. minucie wyszli na prowadzenie po potężnym strzale z dystansu Słowaka Dominika Graňáka, który będzie reprezentował swój kraj na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu. Nie był to jednak gol zwycięski, bo w 49. minucie do remisu doprowadził Chmielewski. Polak stojąc przed bramką rywali dopadł do krążka odbitego przez ich bramkarza Patrika Rybára po strzale Jakuba Petružálka i z bliska skierował "gumę" do siatki.

Wynik 1:1 utrzymał się do końca trzeciej tercji, a później także przez 5 minut dogrywki. Drużyna z Trzyńca przez większą część meczu miała przewagę, ale nie potrafiła tego udokumentować, bo Rybár spisywał się bardzo dobrze. Gospodarze do przechylenia na swoją stronę szali zwycięstwa potrzebowali dopiero rzutów karnych. Zaczęli je znakomicie, bo w dwóch pierwszych rundach trafili Jiří Polanský i Martin Růžička, a że goście swoich trzech pierwszych okazji nie wykorzystali, to strzelający w trzeciej rundzie Chmielewski mógł przypieczętować zwycięstwo. Nie udało mu się jednak pokonać bramkarza HK Hradec Králové, a w odpowiedzi goście wykorzystali dwa kolejne karne i doprowadzili do remisu. Piątą rundę kończył jednak Petružálek, który strzałem między parkanami Rybára dał miejscowym wygraną.

Drużyna Oceláři dotąd w tym sezonie nie radziła sobie w karnych najlepiej. Przed dzisiejszym meczem wygrała w lidze tylko 2 z 6 serii, obie przeciwko Dynamu Pardubice. Do tego dodać można przegraną serię karnych w półfinale Hokejowej Ligi Mistrzów z JYP Jyväskylä, która zdecydowała o odpadnięciu podopiecznych Václava Varaďy z rywalizacji.

Aron Chmielewski wystąpił w nominalnie pierwszym ataku swojej drużyny z Danielem Rákosem i Petružálkiem. Spędził na tafli 14 minut i 2 sekundy, a więc więcej od swojej średniej, która wynosi 11:22 na mecz. Oddał 2 strzały, raz zaatakował rywala ciałem i wygrał oba wznowienia, do których stanął. Mecz skończył z wynikiem 0 w statystyce +/-, bo był na lodzie także przy golu dla rywali. Chmielewski po meczu został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania w zespole gospodarzy. Po 30 występach w Tipsport Extralidze w tym sezonie ma na koncie 3 gole i 7 asyst. Ponadto zaliczył 2 bramki i asystę w 8 spotkaniach Hokejowej Ligi Mistrzów, a także 11 punktów w 11 występach w barwach HC Frydek-Mistek w drugiej klasie rozgrywkowej.

Drużyna z Trzyńca wygrała już czwarty mecz z rzędu, w tym trzeci przed własną publicznością. W tabeli Tipsport Extraligi zajmuje z dorobkiem 81 punktów trzecie miejsce i traci 3 "oczka" do dzisiejszych rywali. Prowadzi mająca już 97 punktów ekipa HC Pilzno. We wtorek w następnym meczu Chmielewski i jego koledzy na wyjeździe zmierzą się z innym półfinalistą tej edycji Hokejowej Ligi Mistrzów Bílí Tygři Liberec.

Oceláři Trzyniec - HK Hradec Králové 2:1 (0:0, 0:1, 1:0, 0:0, 1:0)
0:1 Graňák - Berger - Šimánek 32:04
1:1 Chmielewski - Petružálek - Doudera 48:10
2:1 Petružálek (decydujący rzut karny)
Strzały: 37-27.
Minuty kar: 4-12.
Widzów: 3 911.