Wyświetleń: 11611

Wielkopolska Amatorska Liga Hokejowa na pełnych obrotach

2009-12-15 16:24:40

Kolejne zwycięstwo Poznańskiego Towarzystwa Hokejowego - tym razem zespołu PTH Czerwonych.

Po wysokiej wygranej zespołu Czarnych, przyszła kolej na Czerwonych Poznańskiego Towarzystwa Hokejowego. Czerwoni w miniony czwartek pokonali Mamuty Poznań. W derbowym meczu Poznania padło aż 14 bramek. Autorami wszystkich byli jednak zawodnicy PTH Czerwonych. Mamuty, mimo głośnego dopingu, nie znalazły sposobu na Kamila Łomińskiego - bramkarza PTH. Na lodzie wyróżniali się najbardziej Paweł Mateja (3 bramki, 6 asyst) i Mateusz Orzeszek (5 bramek, 1 asysta).

Mamuty Poznań vs PTH Czerwoni 0:14 (0:3, 0:6, 0:5)

- BRAMKI -

I Tercja

1:0 Mateja Paweł - PTH Czerwoni (asysta Orzeszek Mateusz)

2:0 Orzeszek Mateusz - PTH Czerwoni (asysta Mateja Paweł)

3:0 Mateja Paweł - PTH Czerwoni

II Tercja

4:0 Orzeszek Mateusz - PTH Czerwoni (asysta Mateja Paweł)

5:0 Misiurewicz Olgierd - PTH Czerwoni

6:0 Kaczmarek Marek - PTH Czerwoni

7:0 Sieradzki Michał - PTH Czerwoni (asysta Szymkowiak Andrzej)

8:0 Orzeszek Mateusz - PTH Czerwoni (asysta Mateja Paweł)

9:0 Kaczmarek Marek - PTH Czerwoni (asysta Mateja Paweł)

III Tercja

10:0 Orzeszek Mateusz - PTH Czerwoni (asysta Mateja Paweł)

11:0 Kaczmarek Marek - PTH Czerwoni (asysta Mateja Paweł)

12:0 Orzeszek Mateusz - PTH Czerwoni (asysta Sieradzki Michał)

13:0 Mateja Paweł - PTH Czerwoni (asysta cukierki Jacek)

14:0 Kaczmarek Marek - PTH Czerwoni (asysta Sieradzki Michał)

- KARY -

PTH CZERWONI

Cukierki Jacek - 4 min (2x2)

MAMUTY POZNAŃ

Skorupiński Maciej - 2 min
Weinert Aleksander - 2 min

Zapowiedź meczy piątego tygodnia rozgrywek.

15.12.2009 - Wrzesińskie Towarzystwo Hokejowe vs Dzikie Krokodyle Poznań

W piątym tygodniu rozgrywek zaplanowano dwa mecze. Pierwszy odbędzie się już jutro (15.12.2009) o godzinie 21:00 na lodowisku "Chwiałka" a na przeciwko siebie staną drużyny Dzikich Krokodyli Poznań i Wrzesińskiego Towarzystwa Hokejowego. Jak donosi oficjalny serwis internetowy Poznaniaków:

"W poprzednich sezonach drużyny wielokrotnie rozgrywały mecze sparingowe między sobą - z różnym skutkiem, lecz WTH częściej wygrywało te spotkania."

Przypomnijmy jednak, że ostatni wynik w meczu "o stawkę" tych drużyn zakończył się zwycięstwem Dzikich Krokodyli stosunkiem bramkowym 4:1. Recenzja meczu z dnia 07.03.2009 r., pochodząca z serwisu Dzikich Krokodyli ( http://www.krokodyle.cba.pl/ )

"Spotkanie juz od pierwszych minut było zacięte. Obie drużyny za wszelką cenę chciały zdobyć kontaktową bramkę. Choć w tej tercji spora część gry rozgrywana była w tercji obronnej zielono - niebieskich to pierwszą bramkę zdobyły Dzikie Krokodyle. Szybka kontra i po asyście "Ryby" bramkę zdobywa Adam Trawiński. Radość nie trwała długo, bo zaraz po wznowieniu szybki rajd zawodnika WTH i wynik 1:1. Przy takim stanie walka się zaostrzyła. Gdy tercja już dobiegała do końca Andrzej Rybicki objeżdża "Rudego" i wrzuca gumę do bramki.
Druga odsłona to ciągłe ataki WTH i kontry Dzikich Krokodyli, jednak oba bezskuteczne. Głównym powodem była gra obu bramkarzy, zarówno "Rudy" jak i "Orzeszek" spisywali się w bramkach wyśmienicie.
W trzeciej tercji WTH za wszelką cenę chcieli zdobyć wyrównującą bramkę, co wykorzystały Dzikusy i jak tylko Wrześna się odsłoniła, następowała kontra po kontrze - pierwszą z nich wykorzystał Artur Meissner, drugą nasz snajper "Ryba". W tej odsłonie na szczególną pochwałę zasługuje "Orzeszek", który popisał się niesamowitą paradą. Choć Krokodyle miały jeszcze kilka niewykorzystanych sytuacji sam na sam, mecz zakończył się wynikiem 4:1."

17.12.2009 - Klub Hokejowy Wilki vs Dzikie Krokodyle Poznań

Mijające dni będą ciężkie dla drużyny Dzikich Krokodyli, bowiem tego tygodnia jej zawodnicy rozegrają dwa mecze w krótkim odstępie czasu. Tym razem przeciwnikiem będzie Klub Hokejowy Wilki. Jak do tej pory miedzy obiema drużynami doszło do jednej konfrontacji, z której zwycięsko wyszła poznańska drużyna. Ówczesny wynik (3:2) wskazuje jednak, że należy spodziewać się gry na dość wyrównanym poziomie.

Recenzja meczu z dnia 14.03.2009 r., pochodząca z serwisu Klubu Hokejowego Wilki ( http://www.khwilki.pl/ )

"Do meczu w dniu 14.03.2009r. Wilki przystąpiły jak zwykle, w niezwykle osłabionym składzie. Niewątpliwie fakt ten stał się faktorem przesądzającym o wyniku spotkania. Wilki jednak nie zwykły tanio sprzedawać skóry. Po zaciętej walce rezultat meczu rozstrzygnęła jednobramkowa przewaga Dzikich Krokodyli (3:2).
Autorami trafień dla Wilków po podaniach Leszka Góreckiego byli: Michał Zborowski oraz Artur Frąckowiak."

Recenzja meczu z dnia 14.03.2009 r., pochodząca z serwisu Dzikich Krokodyli ( http://www.krokodyle.cba.pl/ )

"Mecz stał na dość niskim poziomie, drużyny grały bardzo chaotyczny hokej. Na lodzie nie obyło się też bez napadów złości, które skrzętnie sędziowie zamieniali na kary. Na szczęście dla zielonych spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 i tym samym Dzikie Krokodyle zajęły 3. lokatę w II Mistrzostwach Poznania w Hokeju na Lodzie.
Bramki dla Dzikich Krokodyli zdobyli: Wiktor Mielcarek, Andrzej Rybicki oraz Mikołaj Majchrzak."