Hokej.Net Logo

Wyświetleń: 16829

III Mistrzostwa Miasta Amatorów dla TKKF „Pionier” Tychy

2014-04-27 10:17:19

Drużyna TKKF „Pionier” Tychy sięgnęła po złoty medal, III Mistrzostw Miasta Amatorów w Hokeju na Lodzie – Tychy 2014. W finale imprezy, obrońcy tytułu pokonali Old Boys Tychy 5:3.


W zawodach rozegranych na Stadionie Zimowym, wystartowało sześć tyskich amatorskich drużyn hokejowych. Turniej zorganizowany został przez TKKF „Pionier” Tychy (koordynatorem zawodów był Sławomir Skowroński), przy współpracy z Urzędem Miasta Tychy i Spółką Tyski Sport S.A.

W czwartek 17.04, w pierwszym dniu zawodów, rozegrano dwa mecze eliminacyjne, których stawką był awans do fazy półfinałowej. Na zwycięzców, w 1/2 finału, oczekiwały już rozstawione zespoły Pioniera i Old Boys (dawne AKH). I tak, w pierwszym spotkaniu, Dragons dość nieoczekiwanie uległo Bykom 2:5, zaś w drugiej potyczce, Meksyk bez trudu, zdecydowanie zwyciężył Isuzu 10:1.


DRAGONS Tychy – BYKI Tychy 2:5 (0:1-0:0-2:4)

 

0:1> Korczyk Wojciech – Szutta Jacek. 

1:1> Sikorski Paweł.

1:2> Duży Mateusz.

1:3> Korczyk Wojciech – Szutta Jacek.

1:4> Szutta Jacek – Korczyk Wojciech (5/4).

2:4> Tota Krzysztof.

2:5> Korczyk Wojciech – Bogudziński Przemysław.


Kary:(8 minut – 20 minut). 

Sędziowie: Pobożniak Dariusz – Kaczanowski Robert.



MEKSYK Tychy – ISUZU Tychy 10:1 (2:0-3:0-5:1)

 

1:0> Sidrow Łukasz.

2:0> Kaszuba Patrycjusz – Pryszcz Piotr.

3:0> Kaszuba Cyprian – Kudzia Jakub.

4:0> Kudzia Jakub.

5:0> Polak Piotr.

6:0> Niedbała Tomasz – Fatyga Kamil (5/4).

7:0> Kisała Paweł – Polak Piotr.

8:0> Dominiec Arkadiusz – Sidrow Łukasz.

9:0> Fatyga Kamil – Dominiec Arkadiusz.

10:0> Wieczorek Łukasz.

10:1> Zawalski Jacek – Berger Sławomir. 


Kary:(6 minut – 40 minut). 

Sędziowie: Pobożniak Dariusz – Kaczanowski Robert.


W drugim dniu turnieju, w piątek 18.04, rozegrano dwa pojedynki półfinałowe. Rozstawione zespoły Pioniera i Old Boys zmierzyły się ze zwycięzcami fazy eliminacyjnej. Obyło się bez niespodzianek i faworyci planowo awansowali do finału – Old Boys pewnie pokonał Byki 10:3, a Pionier po zaciętym pojedynku, wygrał z Meksykiem 2:1.


OLD BOYS Tychy – BYKI Tychy 10:3 (1:1-4:0-5:2)

 

1:0> Horoszkiewicz Rafał – Wysocki Wojciech.

1:1> Korczyk Wojciech – Szutta Jacek.

2:1> Stochaj Marek – Wysocki Wojciech (4/5).

3:1> Stochaj Marek – Horoszkiewicz Rafał.

4:1> Wysocki Wojciech.

5:1> Stochaj Marek – Horoszkiewicz Rafał.

6:1> Rymski Maciej.

7:1> Żbik Beniamin.

7:2> Duży Mateusz – Kędra Sebastian.

7:3> Korczyk Wojciech – Adamczyk Jakub – Szutta Jacek.

8:3> Stochaj Marek.

9:3> Grzesica Mirosław – Wysocki Wojciech.

10:3> Żbik Beniamin – Wiśniewski Jerzy.


Kary:(10 minut – 4 minuty). 

Sędziowie:Pobożniak Dariusz – Wolny Adrian.




PIONIER Tychy – MEKSYK Tychy 2:1 (0:0-0:0-2:1)

 

1:0> Nowak Damian – Jaromin Dariusz.

1:1> Kudzia Jakub – Polak Piotr.

2:1> Stopa Michał. 


Kary:(4 minuty – 10 minut). 

Sędziowie:Pobożniak Dariusz – Wolny Adrian.


W ostatnim dniu mistrzostw, w Wielka Sobotę (19.04), rozegrano decydujące pojedynki. I tak, kolejno: w meczu o 5 miejsce, Smoki rozgromiły Isuzu, aż 18:1, a w spotkaniu o brązowy medal, Meksyk gładko pokonał Byki 6:0. W finale imprezy, faworyzowany zespółPioniera Tychy, zwyciężył ekipę Old Boys Tychy 5:3. W meczu stojącym na dobrym poziomie, o końcowym triumfie gospodarzy zawodów, zadecydowała 2 tercja. Tym samym hokeiści Pioniera, po raz trzeci z rzędu zdobyli mistrzostwo amatorskich drużyn hokejowych w Tychach!


DRAGONS Tychy – ISUZU Tychy 18:1 (9:0-4:1-5:0)


1:0> Pachut Marcin – Olczak Maciej.

2:0> Bochra Norbert – Gabrek Mariusz.

3:0> Sojka Krzysztof – Gabrek Mariusz.

4:0> Andrzejczyk Mariusz – Szczotka Tomasz – Lutostański Tomasz.

5:0> Gabrek Mariusz.

6:0> Bochra Norbert – Sojka Krzysztof.

7:0> Sojka Krzysztof.

8:0> Andrzejczyk Mariusz – Lutostański Tomasz (5/4).

9:0> Sienkiewicz Sebastian – Rubka Michał.

10:0> Olczak Maciej – Sojka Krzysztof.

11:0> Sojka Krzysztof – Rubka Michał – Pachut Marcin.

12:0> Andrzejczyk Mariusz – Szczotka Tomasz – Lutostański Tomasz.

13:0> Rubka Michał.

13:1> Bochyński Jacek – Ubowski Rafał.

14:1> Pachut Marcin.

15:1> Pachut Marcin.

16:1> Pachut Marcin (3/5).

17:1> Pachut Marcin (4/5).

18:1> Szczotka Tomasz – Andrzejczyk Mariusz.


Kary:(12 minut – 8 minut). 

Sędziowie:Wolny Adrian – Kaczanowski Robert.



MEKSYK Tychy – BYKI Tychy 6:0 (0:0-2:0-4:0)


1:0> Michno Kamil.

2:0> Michno Kamil – Niedbała Tomasz.

3:0> Pryszcz Piotr – Niedbała Tomasz – Polak Piotr.

4:0> Kisała Paweł – Kudzia Jakub.

5:0> Niedbała Tomasz – Michno Kamil.

6:0> Kaszuba Patrycjusz.


Kary:(10 minut – 6 minut). 

Sędziowie:Wolas Zbigniew – Porzycki Grzegorz.



PIONIER Tychy – OLD BOYS Tychy 5:3 (1:1-4:1-0:0)


1:0> Jaromin Dariusz – Senczek Michał – Nowak Damian.

1:1> Stochaj Marek – Żbik Beniamin.

1:2> Żbik Beniamin – Stochaj Marek.

2:2> Stopa Michał (5/4).

3:2> Stopa Michał – Mioduszewski Piotr.

4:2> Abram Lesław.

5:2> Szkoła Marcin – Malinowski Marek.

5:3> Stochaj Marek.


Kary:(8 minut / 20 minut). 

Sędziowie:Wolas Zbigniew – Porzycki Grzegorz.



PUNKTACJA KANADYJSKA

DRUŻYNA

P

B

A


KLASYFIKACJA KARNA

DRUŻYNA

M


STOCHAJ Marek

OLD BOYS

7

6

1


BOCHYŃSKI Jacek

OLD BOYS

30

KORCZYK Wojciech

BYKI

6

5

1


HOROSZKIEWICZ Rafał

ISUZU

18

PACHUT Marcin

DRAGONS

6

5

1


DZIEDZIOCH Bogusław

BYKI

10

SOJKA Krzysztof

DRAGONS

5

3

2


DROB Rafał

BYKI

6

SZUTTA Jacek

BYKI

5

1

4


SENCZEK Michał

PIONIER

4

ŻBIK Beniamin

OLD BOYS

4

3

1


NIKODYM Zbigniew

MEKSYK

4

ANDRZEJCZYK Mariusz

DRAGONS

4

3

1


NIEDBAŁA Tomasz

MEKSYK

4

KUDZIA Jakub

MEKSYK

4

2

2


PRYSZCZ Piotr

MEKSYK

4

NIEDBAŁA Tomasz

MEKSYK

4

2

2


SZUTTA Jacek

BYKI

4

WYSOCKI Wojciech

OLD BOYS

4

1

3


SIENKIEWICZ Sebastian

DRAGONS

4

POLAK Piotr

MEKSYK

4

1

3


PACHUT Marcin

DRAGONS

4

STOPA Michał

PIONIER

3

3

0


BERNAŚ Artur

DRAGONS

4

MICHNO Kamil

MEKSYK

3

2

1


SZEWCZYK Mariusz

ISUZU

4

HOROSZKIEWICZ Rafał

OLD BOYS

3

1

2


UBOWSKI Rafał

ISUZU

4

RUBKA Michał

DRAGONS

3

1

2


KOWALSKI Tomasz

ISUZU

4

SZCZOTKA Tomasz

DRAGONS

3

1

2


ROSZKOWSKI Krzysztof

ISUZU

4

GABREK Mariusz

DRAGONS

3

1

2


SZKOŁA Marcin

PIONIER

2

LUTOSTAŃSKI Tomasz

DRAGONS

3

0

3


SKORUPKA Marcin

PIONIER

2

KASZUBA Patrycjusz

MEKSYK

2

2

0


STOCHAJ Marek

OLD BOYS

2

KISAŁA Paweł

MEKSYK

2

2

0


WYSOCKI Wojciech

OLD BOYS

2

DUŻY Mateusz

BYKI

2

2

0


DRABIK Tadeusz

OLD BOYS

2

BOCHRA Norbert

DRAGONS

2

2

0


BERSIŃSKI Adam

OLD BOYS

2

JAROMIN Dariusz

PIONIER

2

1

1


WIECZOREK Łukasz

MEKSYK

2

NOWAK Damian

PIONIER

2

1

1


MICHNO Kamil

MEKSYK

2

DOMINIEC Arkadiusz

MEKSYK

2

1

1


PENCZEK Marcin

MEKSYK

2

FATYGA Kamil

MEKSYK

2

1

1


KUDZIA Jakub

MEKSYK

2

PRYSZCZ Piotr

MEKSYK

2

1

1


SIDROW Łukasz

MEKSYK

2

SIDROW Łukasz

MEKSYK

2

1

1


KASZUBA Patrycjusz

MEKSYK

2

OLCZAK Maciej

DRAGONS

2

1

1


GOLBA Ryszard

MEKSYK

2

SZKOŁA Marcin

PIONIER

1

1

0


KOWALEWSKI Karol

BYKI

2

ABRAM Lesław

PIONIER

1

1

0


KUDLIŃSKI Grzegorz

BYKI

2

RYMSKI Maciej

OLD BOYS

1

1

0


ADAMCZYK Jakub

BYKI

2

GRZESICA Mirosław

OLD BOYS

1

1

0


KORCZYK Wojciech

BYKI

2

KASZUBA Cyprian

MEKSYK

1

1

0


BOGUDZIŃSKI Przemysław

BYKI

2

WIECZOREK Łukasz

MEKSYK

1

1

0


TRĘBACZ Przemysław

DRAGONS

2

SIENKIEWICZ Sebastian

DRAGONS

1

1

0


BOCHRA Norbert

DRAGONS

2

TOTA Krzysztof

DRAGONS

1

1

0


ANDRZEJCZYK Mariusz

DRAGONS

2

SIKORSKI Paweł

DRAGONS

1

1

0


LUTOSTAŃSKI Tomasz

DRAGONS

2

ZAWALSKI Jacek

ISUZU

1

1

0


MYSIORSKI Dariusz

ISUZU

2

BOCHYŃSKI Jacek

ISUZU

1

1

0


ZAWADZKI Tomasz

ISUZU

2

SENCZEK Michał

PIONIER

1

0

1


KARA TECHNICZNA

PIONIER

2

MALINOWSKI Marek

PIONIER

1

0

1





MIODUSZEWSKI Piotr

PIONIER

1

0

1





WIŚNIEWSKI Jerzy

OLD BOYS

1

0

1





BOGUDZIŃSKI Przemysław

BYKI

1

0

1





KĘDRA Sebastian

BYKI

1

0

1





ADAMCZYK Jakub

BYKI

1

0

1





BERGER Sławomir

ISUZU

1

0

1





UBOWSKI Rafał

ISUZU

1

0

1






Wszystkie zespoły zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami, które wręczał gość honorowy, kapitan GKS Tychy, Michał Woźnica oraz Tadeusz Gacki – wiceprezes TKKF Pionier Tychy.

Nagroda Fair Play przypadła drużynie Byków, najlepszym strzelcem został Marek Stochaj (Old Boys) – 6 bramek, za najlepszego zawodnika uznano Michała Stopę (Pionier), zaś najlepszym bramkarzem wybrano, Ireneusza Harańczyka (Old Boys). W punktacji kanadyjskiej zwyciężył Stochaj Marek (Old Boys) – 7 pkt (6 goli + 1 asysta), a najwięcej asyst zanotował Szutta Jacek (Byki) – 4.



KLASYFIKACJA KOŃCOWA, III MISTRZOSTW MIASTA AMTORÓW W HL – TYCHY 2014 (Składy)



1 miejsce – PIONIER Tychy:


Bucki Michał (B), Sławiński Adrian (B) > Stopa Michał, Guściora Grzegorz, Skorupka Marcin, Cegieła Dawid, Abram Lesław (C), Szkoła Marcin, Olczak Paweł, Mioduszewski Piotr, Malinowski Marek, Kwieciński Paweł, Nowak Damian, Jaromin Dariusz, Krzywda Mateusz, Senczek Michał.


2 miejsce – OLD BOYS Tychy:


Harańczyk Ireneusz (B), Kuzian Jerzy (B) > Bersiński Adam, Drabik Tadeusz, Grzesica Mirosław, Stochaj Marek, Swatowski Robert, Rymski Maciej (C), Wiśniewski Jerzy, Wysocki Wojciech, Horoszkiewicz Rafał, Żbik Beniamin.


3 miejsce – MEKSYK Tychy:


Miłek Sławomir (B), Mosur Grzegorz (B) > Baca Rafał (C), Dominiec Arkadiusz, Fatyga Kamil, Kaszuba Cyprian, Kaszuba Patryciusz, Kisała Paweł, Kudzia Jakub, Łakwa Robert, Michno Kamil, Niedbała Tomasz, Penczek Marcin, Polak Piotr, Nikodym Zbigniew, Pryszcz Piotr, Sidrow Łukasz, Wieczorek Łukasz, Golba Ryszard, Olejak Marcin.


4 miejsce – BYKI Tychy:


Kopciara Arkadiusz (B), Mika Michał (B) > Adamczyk Jakub, Bogudziński Przemysław, Drob Rafał, Duży Mateusz, Dziedzioch Bogusław (C), Grzelak Remigiusz, Kędra Sebastian, Szutta Jacek, Korczyk Wojciech, Kowalewski Karol, Kowalczyk Zbigniew, Kowalczyk Dominik, Kudliński Grzegorz, Masłowski Janusz, Żuryński Artur.


5 miejsce – DRAGONS Tychy:


Papoń Janusz (B), Biela Krzysztof (B) > Bernaś Artur, Bochra Norbert, Chmielowski Tomasz, Chojecki Andrzej, Andrzejczyk Mariusz, Gabrek Mariusz, Lutostański Tomasz, Miłek Andrzej, Olczak Maciej, Pachut Marcin, Rubka Michał, Sienkiewicz Sebastian, Sikorski Paweł, Sojka Krzysztof (C), Szczotka Tomasz, Tota Krzysztof, Trębacz Przemysław, Zogrodnik Antoni.


6 miejsce – ISUZU PROMIL Tychy:


Augustyniak Łukasz (B), Bieda Krzysztof (B) > Berger Sławomir, Bochyński Jacek, Brudek Marian, Jobczyk Adam, Kowalski Tomasz, Leszczyna Marcin, Mysiorski Dariusz, Roszkowski Krzysztof, Sieradzki Adam, Dębski Dawid, Zbigniew, Złotnik Łukasz, Szewczyk Mariusz, Termin Tomasz, Ubowski Rafał (C), Wójcik Piotr, Wyderka Adam, Wytrykus Krzysztof, Zawadzki Tomasz, Zawalski Jacek, Suchodolski Zbigniew.




Tekst: Sławomir Skowroński.

Foto: Dariusz Skowroński.





Powrót

Komentarze:

Mam nadzieję, że PIONIER Tychy wzmocniony najlepszymi zawodnikami z pozostałych ekip zgłosi się do 1 LIGI HOKEJA NA LODZIE ewentualnie 2 LIGI :)
a niby w jakim celu mieliby to zrobić?
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zarejestruj się.

UWAGA! W związku wejściem w życie z dniem 25 maja 2018r. nowych regulacji prawnych opartych o treść ROZPORZĄDZENIA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) aktualizacji uległa Polityka Prywatności Hokej.net.

WAŻNE! Nasza strona wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Stosujemy je w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb użytkownika. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies oznacza, że będą one zamieszczane na Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących tzw. „ciasteczek”. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
V