Wyświetleń: 8207

Pewna wygrana PTH Czarnych. Dobra postawa Mamutów

2010-01-13 13:30:03

Spotkanie pomiędzy PTH Czarnymi, a Dzikimi Krokodylami Poznań odbyło się pod dyktando Poznańskiego Towarzystwa Hokejowego. Mecz zakończył się wynikiem 9:2 dla PTH.

"W trzecim meczu w ramach WALH, Dzikie Krokodyle Poznań stoczyły walkę z drużyną PTH. Mecze między obiema drużynami zawsze należały do zażartych i niezwykle interesujących ale tym razem spotkanie przebiegało spokojnie i dało wyczuć się atmosferę hokejowego święta.

Pierwsza tercja spotkania przebiegała najciekawiej i owocowała w sytuacje strzeleckie pod obiema bramkami. Lecz to drużyna PTH wykorzystując moment słabości przeciwnika strzeliła dwie pierwsze bramki. Niespodziewanie jednak, Łukasz Jankowski w spektakularny sposób objeżdża bramkę rywali i pakuje krążek do siatki, strzelając kontaktową bramkę. Radość Crocsów nie trwała jednak długo. Pod koniec pierwszej tercji zespół PTH poruszony stratą gola strzela trzecią bramkę.

W drugiej części meczu obie drużyny postawiły raczej na relaksacyjny styl gry. Senny przebieg tercji nie wpłynął dobrze na Zielono-niebieskich którzy w ostatnich minutach pozwolili strzelić sobie dwie kolejne bramki.

Trzecia odsłona zaowocowała powrotem sił witalnych do obu drużyn. Po zaciętych kilku minutach, ekipie PTH udało strzelić się aż trzy bramki z rzędu. Dzięki czemu zapewnili sobie wygraną. Jednakże, festiwal strzelecki nie zakończył się tak szybko. Crocsom udało się zachować honor i zdobyć druga bramkę której autorem został Łukasz Sokołowski. Lecz ta sytuacja tylko i wyłącznie zmotywowała PTH do dalszych ataków i niedługo później strzelili dziewiąta bramkę. Na uwagę zasługiwał jak zwykle świetnie spisujący się bramkarz Krokodyli Marcin "Rudy" Wąchalski, stacjonujący miedzy słupkami niczym obrońca uciśnionych. Po regulaminowych 60 minutach mecz zakończył się wygraną 9:2 drużyny PTH, co jak można było się spodziewać nie jest zaskoczeniem, ponieważ PTH występowało w roli murowanego faworyta.

Miejmy nadzieje, że po trzech jakże dotkliwych porażkach, zespół Dzikich Krokodyli będzie w stanie zmobilizować się na dwa ostatnie mecze fazy grupowej. Na przerwanie złej passy Krokodyle będą mieć szanse już 12 stycznia, kiedy to zmierzą się z ekipa PTH Czerwoni."

04.01.2010 r. - Poznańskie Towarzystwo Hokejowe Czarni vs Dzikie Krokodyle Poznań 9:2 (3:1, 2:0, 4:1)

8:1 Kornatowski Damian (Woźnica Michał)

8:2 Sokołowski Łukasz (Bocheński Michał)

------------------------------------------

Mecz między Wrzesińskim Towarzystwem Hokejowym, a poznańskimi Mamutami skończył się zwycięstwem tych pierwszych 3:1. Wynik pokazuje, jak Mamuty są waleczne i gonią bardziej doświadczonych kolegów.

07.01.2010 r. - WTH Września vs Mamuty Poznań 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

bez kar

Znajdziecie tam Państwo wyniki poszczególnych meczy, tabele oraz statystyki.

Zapowiedź meczy ósmego tygodnia rozgrywek.

12.01.2010 - Poznańskie Towarzystwo Hokejowe Czerwoni vs Dzikie Krokodyle Poznań

W spotkaniu tym hokeiści Dzikich, po dwóch przegranych meczach z rzędu, walczyć będą do upadłego w obronie honoru. W zupełnie innej, bardziej komfortowej sytuacji są Czerwoni PTH. W lidze nie stracili ani jednego punktu a liderują w tabeli do spółki z Czarnymi PTH mimo, iż zagrali jedno spotkanie mniej. Jednak hokej to dość nieprzewidywalna dyscyplina sportu, jaki więc padnie wynik (??), czas pokaże.

14.01.2010 - Poznańskie Towarzystwo Hokejowe Czarni vs Mamuty Poznań

W drugim meczu tego tygodnia lider podejmować będzie ostatnią ekipę ligi. Choć drużyna Czarnych jest faworytem spotkania Mamuty z meczu na mecz grają coraz lepiej. Być może uda im się zawalczyć o coś więcej niż honor.

Gorąco zapraszamy do kibicowania, mecze odbywają się o godz. 21:00 na lodowisku "Chwiałka" w Poznaniu.