Szwecja

Finlandia

Czechy

Turyn

*Pierwszy hokejowy turniej olimpiski został rozegrany w 1920 w ramach letnich IO w Antwerpii.

SHOUTNEWS

2015-08-01 12:56 Miroslav Ďurák, który w sezonie 2013/2014 rozegrał 14 spotkań w barwach GKS-u Tychy, podpisał roczny kontrakt z HK 36 Skalica.

Nowy klub znalazł także występujący w Unii Oświęcim Martin Filo. 26-letni napastnik podpisał kontrakt z ŠHK 37 Pieszczany.

2015-08-01 12:47 Jakub Klepiš, mający na swoim koncie blisko 300 spotkań w lidze KHL, zostaje w drużynie HC Oceláři Trzyniec, z którą w zeszłym sezonie dotarł do finału play-off czeskiej ekstraligi.

2015-08-01 12:07 Ray Shero, generalny menedżer New Jersey Devils ogłosił, że wykupi kontrakt litewskiego napastnika Dainiusa Zubrusa.

2015-07-30 20:14 Drugie zwycięstwo w meczach sparingowych odnieśli hokeiści GKS-u Tychy. Podopieczni Jiříego Šejby pokonali dziś JKH GKS Jastrzębie 2:1. Bramki dla tyszan zdobyli Jarosław Rzeszutko (40. minuta) i Łukasz Sokół (48.). Dla jastrzębian trafił Richard Bordowski (49.)

2015-07-30 19:16 Po czterdziestu minutach GKS Tychy prowadzi z JKH GKS Jastrzębie 1:0. Jedyną bramkę na 33 sekundy przed końcem drugiej tercji zdobył Jarosław Rzeszutko.

2015-07-30 18:34 Po pierwszej tercji GKS Tychy remisuje bezbramkowo z JKH GKS Jastrzębie. Trener JKH GKS Jastrzębie Robert Kalaber przygląda się sześciu testowanym zawodnikom.

2015-07-29 12:55 Młodszy brat Anžego Kopitara, Gašper w sezonie 2015/2016 będzie występował w drużynie Manchesteru Monarchs (ECHL), czyli farmerskim zespole Los Angeles Kings.

2015-07-29 12:26 Słowacki defensor Martin Žitňanský, który w poprzednim sezonie zaliczył 26 występów w drużynie HC GKS-u Katowice (2 bramki, 4 asysty), podpisał roczny kontrakt z ŠHK 37 Pieszczany.

W tej ekipie będzie występował także doświadczony słowacki napastnik Josef Balej, który ma w swoim hokejowym CV grę w ekstralidze czeskiej, szwajcarskiej, a nawet 18 spotkań w NHL.

2015-07-28 18:57 W drugim meczu sparingowym GKS Tychy pokonał Szachcior Soligorsk 3:2 po dwóch golach Patryka Koguta (14. i 60.) i jednym Michała Kotlorza (31.)

2015-07-28 18:11 Po czterdziestu minutach gry GKS Tychy prowadzi z Szachciorem Soligorsk już 2:1. Gole dla ekipy mistrza Polski zdobyli Patryk Kogut (14. minuta) i Michał Kotlorz (31.).

2015-07-28 17:26 GKS Tychy prowadzi po pierwszej tercji z Szachciorem Soligorsk 1:0. Bramkę dla trójkolorowych w 14. minucie zdobył Patryk Kogut.

2015-07-27 20:17 Hokeiści GKS Tychy przegrali z Szachciorem Soligorsk 2:8. Bramki dla gospodarzy zdobyli Kotlorz i Kartoszkin.

2015-07-27 19:13 Po czterdziestu minutach gry GKS Tychy przegrywa z Szachciorem Soligorsk już 1:5.

2015-07-27 18:28 Po pierwszej tercji GKS Tychy przegrywa z Szachciorem Soligorsk 1:2. Bramkę dla ekipy mistrza Polski w szóstej minucie zdobył Michał Kotlorz.

2015-07-24 16:12 Działacze Orlika Opole chcą przesunąć godzinę rozgrywania niedzielnych spotkań. Dotychczas mecze rozpoczynały się o godzinie 18:30, ale kibice wyszli z postulatem, by odbywały się one wcześniej np. o godzinie 17:00.

2015-07-24 14:00 Kjell G. Lindqvist, nowy trener Ferencváros Budapeszt TC, ogłosił na twitterze, że nowym obrońcą jego drużyny został Niko Suoraniemi. 31-letni Fin w poprzednim sezonie zaliczył pięć spotkań w barwach Orlika Opole. Później przeniósł się do brytyjskiej ekstraligi Fife Flyers. W 34 meczach zdobył 2 bramki i zanotował 15 asyst.

2015-07-23 23:15 Spółka Wodociągi i Kanalizacja przekaże 90 tysięcy złotych Orlikowi Opole.

2015-07-23 18:47 Anton Janin, który w sezonie 2013/2014 grał w 1928 KTH Krynica, podpisał kontrakt z występującym na zapleczu KHL Sokołem Krasnojarsk.

2015-07-23 17:37 Reprezentant Ukrainy Serhij Warłamow podpisał roczny kontrakt z Donbasem Donieck. 38-letni napastnik w poprzednim sezonie nie grał w żadnym klubie. Występował jedynie w meczach "Sbirnej", w tym w Mistrzostwach Świata dywizji I grupy A w Krakowie.

2015-07-22 20:27 Amerykański bramkarz John Murray znany z występów w PHL został zawodnikiem nowego kazachskiego klubu HK Kułagier Temyrtau.

Patriota81: chyba nawet dobrze :)
Patriota81: ciesze się bo była by wielka szkoda dla hokeja .
Patriota81: co prawda w nerwach różnie pisałem ale cieszę sie
Kariya: jest git ;d Orlik, Jastrzebie, Unia tez chlopcami do bicia nie beda ;d
Oświęcimianin_23: Vozdek, jak tam jankesi? Dojechali? Ponoć deho miał ich osobiście odebrać :D
Patriota81: hahaha
Patriota81: Może być ciekawy sezon.
Patriota81: na pewno ciekawszy niż ubiegły
Kariya: noo dokladnie
Kariya: tylko mam nadzieje ze nie bedzie 13stu druzyn...
Patriota81: nic chopy . Cisnę po bilet na Estadio ;)
Kariya: bo to bedzie samobój
Patriota81: Trzymajta się ;)
Patriota81: pozdrawiam :)
Vozdecky22: Żuk się rozkraczył narazie stoją
Kariya: no 3m sie
Oświęcimianin_23: Vozdek--> Za dużo ich było?
Kariya: na dostawe przyczyepy czekaja... xD
Vozdecky22: kierowcy prawo jazdy zabrali jechali w 10 a w dowodzie tylko mogli w 5
Kariya: haha
Vozdecky22: mówiłem żeby Stara wzięli
Oświęcimianin_23: Żeby nie było, że to emigranci bez papierów!
Kariya: ale ze Danton zostaje...
Vozdecky22: chyba źartujesz:D
Kritek: no to zaglebie rozstrzelało polonie w sparinku 11-3
Oświęcimianin_23: Danton ponoć ma być kierowcą tego Żuka. Lewe prawojazdy ma to jakoś przejdzie.
Vozdecky22: Danton niech bierze Stara
Oświęcimianin_23: CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!
Beta: Serb Arsenje Rankovič
innu: Serb zaskakujaco klasowy tylko ze mecz byl tak jednostronny ze ciezko oceniac troche pracy mial i zagral bezblednie
innu: w ogole atak ze wschodu tez bardzo pozytywnie mieszali bigos w kazdej zmianie i jezdzili o tempo szybciej niz polonia. nie bylo zegara to nie wiem wjakim skladzie polonia, ale cieniutka.
innu:
PeterS22: Ciekawe czy GKS TYCHY zrobi jeszcze jakiś transfer przed sezonem
Oświęcimianin_23: Tyskie póki co są słabsze niż w poprzednim sezonie więc pewnie coś jeszcze będzie ;)
emeryt: nadchodzi potężny def z Czechosłowacji...
Żółty Kacior: Jri Mocarz?
emeryt: uchyle rąbka tajemnicy-def ma wonsa
JerSan: do Sanoka tez maja przyjsc WONSATE tylko czekaja az im te wonsy urosna...
Naprzod: Zagłębie Sosnowiec - Polonia Bytom 11-3 kabaret bramek. Wiecie gdzie sprawdzić skład Polonii?
hubal: 23 - ponoć bydziy zaciąg kopaczy na tyły a rudy radzewicz wydupcy na majstra :)