Kontakt
Kanał RSS

Zapamiętaj mnie

» Zarejestruj się!

Mistrzostwa Polski

Rozgrywki o tytuł mistrza Polski w okresie przedwojennym odbywały sie
na lodowiskach naturalnych .Drogą eliminacji okręgowych wyłaniano
drużyny walczące w finałach .Systemem tym grano do roku 1955 , kiedy to
można było z racji posiadania już trzech sztucznych lodowisk w
Katowicach ,Warszawie i Łodzi w razie nie sprzyjających warunków
atmosferycznych rozgrywać mecze ligowe.

1927 - Zakopane - [finały]

1.AZS Warszawa
2.Warszawskie Towarzystwo Łyżwiarskie
3.Pogoń Lwów
4.Poznański Klub Łyżwiarski
5.Cracovia
6.Toruński Klub Hokejowy

AZS
-
Czaplicki,L.Kulej,Al.Kowalski,Żebrowski,Adamowski,Tupalski,Słuczanowski.

1928 - Zakopane - [finały]

1.AZS Warszawa
2.Legia Warszawa
3.TKS Toruń
4.Pogoń Lwów
5.AZS Wilno

AZS
-
Czaplicki,L.Kulej,Al.Kowalski,Żebrowski,Adamowski,Tupalski,Słuczanowski

1929 - Krynica - [finały]

1.AZS Warszawa
2.Pogoń Lwów
3.Legia Warszawa
4.TKS Toruń
5.AZS Wilno
6.Wisła Kraków

AZS -
Czaplicki,L.Kulej,AL.Kowalski,Żebrowski,Tupalski,Krygier,Adamowski,Słuczanowski.

1930 - Krynica - [finały]

1.AZS Warszawa
2.Pogoń Lwów
3.Legia Warszawa
4.Czarni Lwów
5.AZS Wilno

AZS -
Czaplicki,L.Kulej,Al.Kowalski,Krygier,Adamowski,Tupalski,ŻebrowskiI,ŻebrowskiII.

1931 - Krynica - [finały]

1.AZS Warszawa
2.Legia Warszawa
3.AZS Poznań
4.Pogoń Lwów

AZS
-
Janowski,Adamowski,Al.Kowalski,Ryszanowski,Tupalski,L.Kulej,Henrykowski,Stanisławski,ŻebrowskiII.
 
1932 - Mistrzostwa nie odbyły się.

1933 - Krynica - [finały]

Do finałów zakwalifikowały się obok mistrza AZS Warszawa , Pogoń Lwów ,
Legia Warszawa oraz AZS Poznań.Jednak AZS Warszawa mając trudności
finansowe nie stawił się na finałach w których AZS Poznań doznając dwóch
porażek z Pogonią Lwów 0-2 i z Legią Warszawa 1-2 zdobył brązowy medal.
Spotkanie finałowe między Pogonią Lwów i Legią Warszawa , pomimo
przedłużenia meczu aż do 4 rano nie dało rozstrzygnięcia [0-0],wobec
czego tytuł mistrza Polski przyznano obu klubom.

1.Pogoń Lwów , Legia Warszawa
3.AZS Poznań

Pogoń Lwów -
Wańczycki,Sabiński,Weissberg,Kuchar,Bereza,Hemmerling,Zimmer,Stworzeński.

Legia Warszawa -
H.Przeżdziecki,Głowacki,Materski,W.Przeżdziecki,Rybicki,Szenajch ,
Pastecki,Szabłowski.

1934 - Lwów - [finały]

1.AZS Poznań
2.Czarni Lwów
3.Lechia Lwów
4.Legia Warszawa

AZS Poznań -
Stogowski,Ludwiczak,Stanek,Zieliński,Warmiński,Krzyżagórski,LudwiczakII.
 
1935 - Lwów - [finały]

1.Czarni Lwów
2.Lechia Lwów
3.Cracovia Kraków
4.AZS Poznań

Czarni Lwów - Laskowski,Stenzel,Kasprzak,Lemieszko,Trocki,JałowyI ,
JałowyII,Czyżewski,Jasiński,Stupnicki,Kuliczkowski.

1936 - Mistrzostwa nie odbyły się.

1937 - Krynica - [finały]

1.Cracovia Kraków
2.AZS Warszawa
3.KTH Krynica
4.Czarni Lwów
5.Warszawianka Warszawa

Deszcz przerwał mistrzostwa, wobec czego AZS Warszawa nie rozegrał meczu
z Warszawianką, który mógł zmienić ostateczną kolejnosć.

Cracovia Kraków - Maciejko,Michalik,Czarnik,Marchewczyk ,
Wołkowski,A.Kowalski,Balcer,Stachura,Keller.

1938 - Mistrzostwa nie odbyły się .

1939 - Katowice - [finały]

1.Dąb Katowice
2.Warszawianka Warszawa
3.Ognisko Wilno
4.Polonia Warszawa
5.Czarni Lwów
6.Cracovia Kraków
7.ŁKS Łódź
8.AZS Warszawa

Finały rozegrano w grupach o miejsca 1-4 i 5-8.

Dąb Katowice - Tarłowski, Arlet, Kasprzycki, Nowak, Burda, Ursoń,
Ziaja, Jarecki, Piechota.

* W okresie przedwojennym drużyna hokejowa składała się z 7-9 zawodników.
 
1940 - 1945 - Mistrzostwa nie odbyły się.

1946 - Kraków - [finały]


1.Cracovia
2.ŁKS Łódź
3.Siła Giszowiec
4.Lecha Poznań

Cracovia -
Maciejko,Michalik,Lemieszko,Kasprzycki,W.Kopczyński,Marchewczyk
,Ursoń,A.Kowalski,Więcek,Wołkowski,Stachurski.

1947 - Łódź - [finały]

1.Cracovia Kraków
2.Wisła Kraków
3.ŁKS Łódź
4.Lechia Poznań

Dodatkowy mecz o tytuł mistrza Polski rozegrano w Krakowie: Cracovia -
Wisła 4-3.

Cracovia Kraków -
Maciejko,Kasprzycki,Pochwalski,Marchewczyk,Wołkowski,Skóraczyński,
Więcek,w.Kopczyński,Ostrowski,Gozdek.

1948 - Mistrzostwa nie odbyły się.

1949 - Zakopane - [finały]


1.Cracovia Kraków
2.KTH Krynica
3.Legia Warszawa
4.Siła Giszowiec

Cracovia Kraków -
Maciejko,Kapusta,Kasprzycki,Więcek,W.Kopczyński,Burda,Palus,
A.Kowalski,Jusewicz,Korzeniak,Masarzyński,Ryndak.

1950 - Katowice - [finały]

1.KTH Krynica
2.Górnik Janów
3.Kolejarz Toruń
4.Cracovia Kraków

Dodatkowy mecz o tytuł mistrza: KTH - Górnik 10-1

KTH Krynica -
S.Szlendak,Kasprzycki,Pociecha,Janiczko,Prejsner,J.Zieliński,
Burda,Lewacki,S.Csorich,Jeżak.
 
1951 - [finały]

1.CWKS Legia Warszawa
2.KTH [Unia] Krynica
3.Cracovia [Ogniwo] Kraków
4.Naprzód [Górnik] Janów

CWKS Legia Warszawa - H.Przeździecki,Lamer,
Bromowicz,Więcek,K.Chodakowski,Świcarz,Palus,Głowacki,Dolecki,Antuszwicz,Ślusarczyk.

1952 - [finały]

1.CWKS Legia Warszawa
2.Naprzód [Górnik] Janów
3.KTH [Unia] Krynica
4.Gwardia
5.Ogniwo
6.Pomorzanin [Kolejarz] Toruń
7.Włókniarz Łódź
8.Budowlani Opole

* W nawiasach nazwy drużyn używane w tamtych latach.

CWKS Legia Warszawa -
Kocząb,K.Chodakowski,Antuszewicz,Bromowicz,Więcek,Masełko,Z.Nowak
,Świcarz,Olszowski,Palus,Janiczko,Ślusarczyk.

1953 - [finały]

1.CWKS Legia Warszawa
2.KTH [ Unia ] Krynica
3.Naprzód [Górnik] Janów
4.Gwardia

CWKS Legia Warszawa - Kocząb,Bromowicz,Świcarz,Janiczko,Z.Nowak,
Masełko,K.Chodakowski,Więcek,Jeżak,Palus,Olszowski,Zawadzki.

1954

Finały:


1.CWKS Legia Warszawa
2.Polonia [Gwardia] Bydgoszcz
3.Naprzód [Górnik] Janów
4.Gwardia Katowice
O spadek:
5.Podhale [Spójnia] Nowy Targ
6.KTH [Unia] Krynica
7.Włókniarz Łódź
8.Budowlani Opole

CWKS Legia Warszawa - Kocząb,Wacław,K.Chodakowski
,Olczyk,Janiczko,Z.Nowak,Olszowski,Czech,Więcek,Bromowicz
,Jeżak,Palus,Masełko,Ślusarczyk.

1955

Finały:


1.Legia Warszawa
2.Gwardia Bydgoszcz
3.Górnik Katowice
4.Pomorzanin Toruń
O spadek:
5.Gwardia Katowice
6.Sparta Nowy Targ
7.Unia Krynica
8.Sparta Cieszyn

Legia Warszawa -
Kocząb,Wacław,K.Chodakowski,Olczyk,Bromowicz,Więcek,Jeżak,Czech,Wróbel
III,Filipak,Palus,Masełko.

Druga liga grała w dwóch grupach po cztery drużyny.
 
1956

1.Legia Warszawa 28* 130-17
2.Górnik Katowice 24 92-33
3.Start Katowice 16 55-49
4.Pomorzanin Toruń 13 60-47
5.Podhale Nowy Targ 11 47-61
6.ŁKS Łódź 10 53-81
7.Gwardia Bydgoszcz 8 36-111
8.Gwardia Katowice 2 36-110

W sezonie 1955/56 , zainaugurowano po raz pierwszy rozgrywki ligowe dla
I i II ligi.

* kolejne pozycje to zdobyte punkty i stosunek bramek.

Legia Warszawa - Kocząb,Wacław,K.Chodakowski ,Olczyk,Bromowicz , Więcek
, Janiczko,Kurek,Jeżak,Czech,Wróbel III,Palus Masełko , Trojanowski,
Gosztyła.

1957

1.Legia Warszawa 27 121-31
2.Górnik Katowice 24 121-43
3.KTH Krynica 20 84-40
4.Podhale Nowy Targ 14 65-76
5.Start Katowice 12 47-68
6.CWKS Bydgoszcz 11 49-80
7.Pomorzanin Toruń 2 28-73
8.ŁKS Łódź 2 31-136

* I i II liga po osiem drużyn.

Legia Warszawa - Wacław,Kocząb,Chodakowski,Więcek,Olczyk ,Bromowicz,
Gosztyła,Kurek, Czech,Wróbel III,Jędrol , Janiczko,Jeżak ,Trojanowski
,Palus,Masełko.
 
III - liga \"Śląsk\"

[14 kolejek]

1.Górnik 09 Mysłowice........24 pkt.
2.Stal Sosnowiec.............19 pkt.
3.Polonia Bytom..............18 pkt.
4.Lechia 06 Mysłowice........16 pkt.
5.Lechia Kabiór..............12 pkt.
6.Sparta Łaziska Górne.......11 pkt.
7.Stal Czechowice.............4 pkt.
8.Górnik Zabrze...............2 pkt.

Baraże o wejście do II ligi - Górnik 09 Mysłowice.

Spadek do \"A\" klasy - Stal Czechowice ,Górnik Zabrze.
 
1958

1.Górnik Katowice 24 113-16
2.Legia Warszawa 20 105-31
3.Podhale Nowy Targ 10 59-58
4.KTH Krynica 10 45-61
5.Piast Cieszyn 10 49-80
6.Start Katowice 8 43-67
7.AZS Warszawa 0 22-123

II liga liczyła 8 drużyn.

Górnik Katowice - Wacław,K.Hampel,Reguła,Kompała,Pęczek,Skarżyński
,Skórski,Wróbel Adolf,Wróbel Alfred,Jończyk,Wilczek,Pawełczyk ,Burek,
Ogórczyk,Małysiak ,Zawadzki.
 
III - liga \"Śląsk\"

[18 kolejek]


1.Naprzód Janów................31...133-25
2.Górnik 09 Mysłowice..........28...108-44
3.Polonia Bytom................24....75-45
4.Gwardia Katowice.............21....82-84
5.Stal Sosnowiec*..............20....69-54
6.Lechia 06 Mysłowice..........16....93-81
7.Elektro Łaziska Górne........16....72-71
8.Lechia Kabiór................13....78-107
9.Silesia Rybnik................5....55-112
10.Zryw Katowice................4....41-162

Baraże o wejście do II ligi - Naprzód Janów.

Spadek do \"A\" klasy - Zryw Katowice.

*Stal Sosnowiec to wcześniejsza nazwa Zagłębia Sosnowiec.

1959

1.Legia Warszawa 26 113-24
2.Górnik Katowice 26 96-24
3.ŁKS Łódź 16 64-61
4.Baildon Katowice 15 64-51
5.Podhale Nowy Targ 12 47-52
6.Start Katowice 9 41-61
7.Piast Cieszyn 8 30-83
8.KTH Krynica 0 28-145

Dodatkowy mecz o tytuł mistrza Polski:Legia Warszawa - Górnik Katowice 5-0


W II lidze grało 6 zespołów.

Legia Warszawa - Kocząb,Bromowicz,Małek,Olczyk,Chudoba,Kurek,
Kramarz,Skotnicki,Gosztyła ,Jeżak, Janiczko,Rożeń ,Manowski, Tyliszczak.
 
1960

1.Górnik Katowice 28 88-23
2.Legia Warszawa 24 88-23
3.Podhale Nowy Targ 19 63-39
4.Pomorzanin Toruń 10 54-68
5.Start Katowice 9 35-70
6.ŁKS Łódź 8 51-64
7.Baildon Katowice 7 44-63
8.Cracovia Kraków 7 31-104

Górnik Katowice - Wacław , Śpiewak , Trójca, Zawada, Reguła, Małysiak ,
Wilczek, Jończyk , Mitola , Ogórczyk, Herman, Gburek,Adolf Wróbel
,Alfred Wróbel.

II liga liczyła również 8 drużyn.

* W latach 50-tych i 60-tych , oprócz rozgrywek na szczeblu centralnym [
I i II liga], istniało też wiele lig wojewódzkich z których zwycięzcy
walczyli o awans do II ligi.
Dla przykładu w roku 1956 w krakowskiej grupie ligi wojewódzkiej
występowały druzyny AZS Kraków ,Sandecji Nowy Sącz oraz Stali Tarnów a o
awans do II ligi na południu Polski, walczono w dwóch grupach
eliminacyjnych : Grupa I - Górnik Szopienice ,Stal Rzeszów , Cracovia
Kraków ,Czarni Radom . Grupa II - Stal Stalinogród[Katowice],Stal
Wrocław.
Podobnie było w innych regionach Polski.
 
1961

Batalie o Mistrzostwo Polski w sezonie 1960/61 rozpoczęto w dwóch
grupach rozgrywkowych \"Północ\" i \"Południe\".

Grupa południowa liczyła 8 drużyn - Podhale Nowy Targ , Górnik Katowice
, Baildon Katowice, Fortuna Wyry,Start Katowice,Naprzód Janów ,Polonia
Bytom ,Górnik 09 Mysłowice.

Grupa północna - 7 drużyn - Polonia Bydgoszcz ,Pomorzanin
Toruń,Włókniarz Zgierz,Legia Warszawa ,KTH Krynica,Cracovia Kraków ,ŁKS
Łódź.

Z rozgrywek grupowych wyłoniono po 4 drużyny i tak do \"ósemki\"
awansowały drużyny - Podhale Nowy Targ,Baildon Katowice,Górnik
Katowice,Fortuna Wyry,Legia Warszawa,Pomorzanin Toruń, ŁKS Łódź,Polonia
Bydgoszcz.

W wyniku dalszych gier dokonano podziału na dwie grupy [finałową o
miejsca 1-4 oraz finał \"B\" o 5-8 miejsce.

Turniej finałowy:

1.Legia Warszawa 6 15-3
2.Górnik Katowice 4 15-8
3.Podhale Nowy Targ 2 6-8
4.Pomorzanin Toruń 0 3-20

Turniej o miejsca 5-8:

5.Baildon Katowice 6 18-5
6.Polonia Bydgoszcz 4 19-8
7.ŁKS Łódź 2 4-17
8.Fortuna Wyry 0 5-16

Legia Warszawa - Kocząb ,Zygadło , Olczyk,Romanowski,Czesak,
Kurek,Janiczko, Manowski,Piasecki,
Stankiewicz,Gosztyła,Michalak,M.Słowakiewicz,Parzynowski,
Jeżak,Skotnicki,Burek, Dutkiewicz.
 
1962

I - liga

1.Górnik Katowice 49 162-74
2.Legia Warszawa 44 178-75
3.Podhale Nowy Targ 32 111-110
4.Baildon Katowice 25 128-139
5.Pomorzanin Toruń 17 99-173
6.Polonia Bydgoszcz 13 89-196

Górnik Katowice - Wacław,Śpiewak,Gburek,Duras,Milota,Alfred Wróbel,Adolf
Wróbel,Wilczek ,Konieczny,Kretek,A.Fonfara,K.Fonfara,Małysiak.

* W II lidze w grupie południowej występowało siedem drużyn: Naprzód
Janów,Fortuna Wyry,Górnik Murcki,Start Katowice,Cracovia Kraków,Polonia
Bytom,KTH Krynica.

Naprzód Janów pokonując mistrza grupy \"Północ\" awansował do I ligi.
 
III - liga \"Śląsk\"

[12 kolejek]


1.Elektro Łaziska Górne.......19...52-21
2.Odra Opole..................16...62-37
3.Piast Cieszyn...............15...60-33
4.Silesia Rybnik..............13...56-43
5.Lechia Mysłowice............12...58-53
6.Concordia Knurów.............3...27-76
7.Zagłębie Sosnowiec...........2...17-88

Baraże o awans do II ligi - [Finał-Opole- marzec 1962]:

Odra Opole - Elektro Łaziska Górne 4-14
Piast Cieszyn - Odra Opole 6-5
Elektro Łaziska Górne - Piast Cieszyn 4-6

Awans do II ligi - Piast Cieszyn , Elektro Łaziska Górne.

Spadek Zagłębie Sosnowiec.

1963

I - liga


1.Legia Warszawa 57 192-83
2.Podhale Nowy Targ 50 153-92
3.Górnik Katowice 47 185-99
4.Baildon Katowice 28 133-128
5.Pomorzanin Toruń 17 94-209
6.Naprzód Janów 11 84-230

Legia Warszawa -
Kocząb,Zygadło,Olczyk,Janiczko,Handy,Czesak,Korzeniowski,Gosztyła,
Burek, Manowski, Kurek , Skotnicki,Dutkiewicz,Frątczak, J.Szlendak,
J.Kowalski,Skuszyński.

II - liga

Grupa \"Południe\"

1.Fortuna Wyry 48 194-43
2.Górnik Murcki 46 133-58
3.Cracovia Kraków 26 112-78
4.Elektro-Łaziska Górne 22 88-101
5.Polonia Bytom 19 79-96
6.KTH Krynica 16 70-105
7.Odra Opole 13 73-150
8.Piast Cieszyn 6 56-154

* Fortuna Wyry i Górnik Murcki w barażach o awans do I ligi uległy
drużynom : ŁKS Łódź i Polonia Bydgoszcz z grypy \"Północ\".

1964

I - liga

1.Legia Warszawa 22 72-32
2.Podhale Nowy Targ 22 67-47
3.Polonia Bydgoszc 13 65-66
4.Górnik Katowice 12 58-50
5.Naprzód Janów 11 32-59
6.ŁKS Łódź 11 43-44
7.Baildon Katowice 10 47-65
8.Pomorzanin Toruń 10 42-63

Legia Warszawa - Kocząb, Zygadło,Janiczko, R.Góralczyk,Handy ,
Manowski,Langner, Gosztyła,Burek, Kurek,Szal,
Flak,Dutkiewicz,Fibic,Komorski.

II - liga \"Południe\"

1.Fortuna Wyry 35 121-75
2.Górnik Murcki 28 112-89
3.KTH Krynica 28 112-89
4.Cracovia Kraków 40 130-58
5.Podhale Nowy Targ Ib 28 130-123
6.Polonia Bytom 21 101-130
7.Elektro-Łaziska Górne 19 85-105
8.Mysłowice 6 60-136

W barażach z drużynami grupy \"Północ\" oraz Fortuną Wyry, awans do I ligi
uzyskała drużyna Górnika Murcki.
Do III ligi spadli hokeiści Mysłowic.

1965

I - liga

Turniej finałowy :


1.GKS Katowice 10 28-15
2.Legia Warszawa 9 29-12
3.Polonia Bydgoszcz 3 17-20
4.Baildon Katowice 2 14-41

5.Podhale Nowy Targ
6.ŁKS Łódź
7.Naprzód Janów
8.Górnik Murcki

GKS Katowice - Wacław,Hampel,Sitko,Hartman, Dziadkiewicz,Przyklenk
,Kretek,K.Fonfara,A.Fonfara, Konieczny , Wilczek,Małysiak,Filar,Alfred
Wróbel,Przewożnik.

II - liga

Grupa \"Południe\"


1.Cracovia Kraków 40 130-58
2.Fortuna Wyry 35 121-75
3.KTH Krynica 28 112-89
4.Podhale Nowy Targ Ib 28 130-123
5.Odra Opole 22 87-109
6.Polonia Bytom 21 101-130
7.Elektro-Łaziska Górne 19 85-105
8.Piast Cieszyn 6 60-136

Awans Cracovii Kraków , z Grupy \"Północ\" awansowała drużyna
Pomorzanina Toruń.
Spadek do III ligi - Piast Cieszyn.

1966

I - liga

Turniej finałowy :


1.Podhale Nowy Targ 20 55-56
2.Legia Warszawa 19 64-49
3.GKS Katowice 19 62-59
4.Pomorzanin Toruń 14 55-72

5.Baildon Katowice
6.ŁKS Łódź
7.Polonia Bydgoszcz
8.Naprzód Janów
9.Górnik Murcki
10.Cracovia Kraków

Podhale Nowy Targ - S.Bizub,Ossowski,W.Kowalski,Szal,Liput
,F.Klocek,Rusinowicz,Kacik,Ziętara,J.Bryniarski,J.Słowakiewicz,J.Pysz,
W.Pysz,Kilanowicz,Różański.

II liga grała w dwóch grupach :

Grupa \"Północ\"

Włókniarz Zgierz
Legia Ib Warszawa
Boruta Zgierz
Polonia Ib Bydgoszcz
Marymont Warszawa
Zawisza Bydgoszcz
Znicz Pruszków

Grupa \"Południe\"

Fortuna Wyry
Podhale Nowy Targ Ib
KTH Krynica
Polonia Bytom
Elekto-Łaziska Górne
Odra Opole
TS Wisła Nowy Targ
Opolanin Opole

Mistrzem II ligi została drużyna KTH Krynica.
 
1967

I LIGA

Tabela po dwóch rundach [ 18 spotkań ]


1.Legia Warszawa 28 100-46
2.GKS Katowice 25 91-53
3.Pomorzanin Toruń 24 68-43
4.Podhale Nowy Targ 22 81-54
5.Naprzód Janów 21 70-65
6.Polonia Bydgoszcz 18 68-77
7.Górnik Murcki 15 60-77
8.ŁKS Łódź 13 67-81
9.Baildon Katowice 11 59-66
10.KTH Krynica 3 46-148

Runda finałowa z udziałem pięciu drużyn :

1.Legia Warszawa 39 132-72
2.GKS Katowice 36 126-69
3.Pomoranin Toruń 34 94-66
4.Podhale Nowy Targ 28 105-80
5.Naprzód Janów 23 80-109

Kolejność zespołów walczących o utrzymanie :

6.Polonia Bydgoszcz
7.Górnik Murcki
8.ŁKS Łódź
9.Baildon Katowice
10.KTH Krynica

Legia Warszawa -
Kosyl,Mól,Chyski,Antoniewicz,Fryźlewicz,Modzelewski,Manowski,
W.Kaczorek,Komorski,Gosztyła,Kurek,Skotnicki,Dutkiewicz,W.Kowalski,
M.Kaczorek,J.Bizub.

II LIGA - Południe

Polonia Bytom
Fortuna Wyry
Cracovia Kraków
Odra Opole
Naprzód Ib Janów
Śląsk Wrocław
Podhale Ib Nowy Targ
Wisła Nowy Targ

* Awans do I ligi - Cracovia Kraków.
 
1968

Tabela po czterech rundach [ 36 kolejek ]

1.GKS Katowice 60 172-71

2.Podhale Nowy Targ 42 135-117
3.Legia Warszawa 40 154-131
4.Pomorzanin Toruń 40 132-114
5.Baildon Katowice 38 139-134
6.Naprzód Janów 32 98-121
7.Polonia Bydgoszcz 31 134-148
8.Górnik Murcki 31 104-143
9.ŁKS Łódź 22 116-153
10.Cracovia Kraków 22 111-163

Runda finałowa [ 46 kolejek ]

1.GKS Katowice 73 215-99
2.Pomorzanin Toruń 53 177-147
3.Podhale Nowy Targ 52 174-155
4.Legia Warszawa 49 191-174
5.Baildon Katowice 48 174-170
6.Naprzód Janów 39 126-170

O utrzymanie [ 42 kolejki ]

7.Polonia Bydgoszcz 39 172-174
8.Górnik Murcki 37 126-168
9.Cracovia Kraków 30 142-190
10.ŁKS Łódź 24 133-183

GKS Katowice - Tkacz,Białoń, Sitko,M.Lebek,Hartman,Reguła,K.Fonfara,
A.Fonfara,Konieczny,Gabriel,Wilczek,Kretek,Malicki,Małysiak,Siemiński,Borowski,
Broda,Olesiński,Świercz.

* Z II ligi awansował Włókniarz Zgierz.
 
1969

Runda zasadnicza i finały dla czterech drużyn :

1.Podhale Nowy Targ 46 127-70

2.GKS Katowice 40 121-65
3.Pomorzanin Toruń 29 124-108
4.Polonia Bydgoszcz 27 139-143

O miejsca 5-10 :

5.Baildon Katowice 37 160-83
6.Naprzód Janów 32 110-112
7.Górnik Murcki 32 100-105
8.Cracovia Kraków 21 110-125
9.Legia Warszawa 20 114-117
10.Włókniarz Zgierz 4 61-241

Podhale Nowy Targ - S.Bizub,Polakiewicz,Fryżlewicz,Rusinowicz,
Zgierski,Kacik,J.Słowakiewicz,Ziętara,Szal,Bryniczka,Kilanowicz,A.Sięka,J.Bizub,
Ruchała,Jaskierski,Batkiewicz,Borowicz,Garbacz.

* Do decydującego meczu o tytuł mistrza Polski doszło w Nowym Targu na
trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek , pomiędzy Podhalem i
katowickim GKS-em.
Oto relacja \"Echa Krakowa\" z tego meczu:
\"Ponad 5 tysięcy widzów z Nowego Targu i co najmniej 1000 przybyłych
autokarami z Katowic było świadkami zwycięstwa Szarotek.
Mecz wywołał olbrzymie zainteresowanie.Od wczesnych godzin
popołudniowych na lodowisko z całego Podhala ściągały tłumy widzów.Setki
kibiców nie dostało się na lodowisko. Nic też dziwnego, stawka meczu
była olbrzymia. Zwycięstwo dawało hokeistom Podhala tytuł mistrza Polski.
Gospodarze szansy tej nie zaprzepaścili. Był to bezsprzecznie najlepszy
i najbardziej emocjonujący mecz jaki nowotarska drużyna rozegrała w tym
sezonie na własnym lodowisku.
Godne podkreślenia jest nie tylko wysokie zwycięstwo 6-1 , ale w równej
mierze olbrzymia zaciętość z jaką walczyły Szarotki oraz znakomite
zgranie zespołu i wielka ambicja.
W tej sytuacji trudno kogokolwiek wyróżnić.
I tercja to żywiołowe ataki gospodarzy. W ostatnich minutach tej części
spotkania do głosu doszli katowiczanie i gra się wyrównała.
W II tercji ponownie przewagę uzyskują nowotarżanie. Na bramkę Tkacza,
który nawiasem mówiąc był najlepszym chyba zawodnikiem wczorajszego
meczu sunął atak za atakiem. Obronił on w kapitalny sposób kilka bardzo
mocnych strzałów, a w ostatniej tercji dał prawdziwy pokaz bramkarskiego
kunsztu.
Ostatnie 20 minut to znów koncertowa gra hokeistów Podhala , którzy
majac zapewnione zwycięstwo zagrali bardzo spokojnie.
Należy również podkreślić znakomitą postawę hokeistów Górnika którzy do
ostatniej chwili nie rezygnowali z żadnej akcji. Mimo iż wiadomo było że
nie zdołaja oni uzyskać lepszego rezultatu, z niezwykłą ambicją
walczyli o każdy krążek do końca.\"

Podhale Nowy Targ - GKS Katowice 6-1 [2-1,2-0,2-0]

Bramki dla Podhala - Kilanowicz-3,Jaskierski,Rusinowicz,Kacik.
Dla GKS Katowice - Fretek.

Widzów - nadkomplet ok. 6 tysięcy.

* Z II ligi awans uzyskał ŁKS Łódź.
 
1970

I - Liga [4-rundy - 36 kolejek ]

1.GKS Katowice 50 130-74
2.Podhale Nowy Targ 48 165-99
3.Baildon Katowice 44 186-98
4.ŁKS Łódź 43 142-109
5.Legia Warszawa 38 120-128
6.Naprzód Janów 36 130-152
7.Polonia Bydgoszcz 31 159-181
8.Pomorzanin Toruń 26 128-159
9.Górnik Murcki 24 118-179
10.Cracovia Kraków 20 104-199

GKS Katowice - Tkacz,Białoń,Sitko,M.Lebek,Modzelewski,Jajszczok,
Przyklenk,Borowski,K.Fonfara,A.Fonfara,Olesiński,Gabriel,Wilczek,Kretek
,Strzelecki,Wróbel III,Malicki,Reguła,Krzoska,Siemiński,Hartman.

W II lidze 9 zespołów. Awans - Unia Oświęcim.
 
1971

I - liga 4-rundy [36 spotkań]

1.Podhale Nowy Targ 62 195-84
2.Naprzód Janów 47 133-115
3.ŁKS Łódź 43 151-115
4.GKS Katowice 42 125-104
5.Baildon Katowice 37 169-149
6.Polonia Bydgoszcz 34 185-185
7.Legia Warszawa 30 146-171
8.Pomorzanin Toruń 25 112-175
9.Górnik Murcki 22 111-173
10.Unia Oświęcim 18 113-169

Podhale Nowy Targ - S.Bizub,Polakiewicz,K.Mrugała,Fryżlewicz,Szczepaniec
,F.Klocek,,Kudasik,Rusinowicz,A.Iskrzycki,Zgierski, L.Tokarz,Kokoszka
,J.Słowakiewicz,Garbacz,Ziętara,S.Chowaniec,Kacik
,J.Bizub,W.Tokarz,Batkiewicz,J.Mrugała,Pajerski.Pyzowski.

Najlepszym zawodnikiem sezonu 1970/71 według katowickiego \"Sportu\" -
wybrany został Tadeusz Kacik /Podhale Nowy Targ/.

II liga liczyła 10 drużyn. Awans do I ligi uzyskali hokeiści Zagłębia
Sosnowiec.

1972

I - liga 4-rundy [40 spotkań]

1.Podhale Nowy Targ 68 241-109
2.Baildon Katowice 63 215-123
3.Naprzód Janów 52 180-134
4.GKS Katowice 44 145-139
5.ŁKS Łódź 42 133-118
6.Legia Warszawa 41 175-182
7.Polonia Bydgoszcz 39 175-167
8.Pomorzanin Toruń 30 148-187
9.GKS Tychy 26 125-180
10.Zagłębie Sosnowiec 22 108-193
11.Unia Oświęcim 11 99-220

Podhale Nowy Targ - S.Bizub,Polakiewicz,Fryżlewicz,
F.Klocek,Kudasik,Rusinowicz,Zgierski,L.Tokarz,
Kokoszka,J.Słowakiewicz,Ziętara,Chowaniec,Kacik ,J.Bizub,W.Tokarz,
Batkiewicz,J.Mrugała,K.Iskrzycki.

Najlepszym zawodnikiem sezonu 1971/72 według katowickiego \"Sportu\"
wybrany został Walenty Ziętara /Podhale Nowy Targ/.

Liga wyjątkowo grała w składzie 11 drużyn , gdyż w poprzednim sezonie
PZHL dopatrzył się nieformalności w meczu Unia Oświęcim - Górnik Murcki.

II ligę wygrali hokeiści KTH Krynica.

1973

I - liga 4-rundy [36 spotkań]

1.Podhale Nowy Targ 55 234-117
2.Naprzód Janów 51 199-113
3.Baildon Katowice 49 174-114
4.ŁKS Łódź 47 141-77
5.GKS Katowice 39 160-116
6.Polonia Bydgoszcz 32 145-188
7.Pomorzanin Toruń 30 136-165
8.GKS Tychy 27 95-145
9.KTH Krynica 16 124-289
10.Legia Warszawa 14 121-196

Podhale Nowy Targ -
S.Bizub,T.Słowakiewicz,F.Klocek,Rusinowicz,Fryżlewicz
,J.Bizub,A.Słowakiewicz,Kudasik,Kacik,J.Słowakiewicz,Ziętara,
S.Chowaniec,Jaskierski,Batkiewicz,J.Mrugała,W.Pysz,Kokoszka
,A.Rokicki,Stryczek.

Najlepszym zawodnikiem ligi według katowickiego \"Sportu\" został Walery
Kosyl /ŁKS Łódź/.

Ostatnie dwie kolejki spotkań[grano wówczas w sobotę i niedzielę]:

Polonia Bydgoszcz - Podhale Nowy Targ 5-8 , 3-4
Naprzód Janów - KTH Krynica 12-3 , 6-1
ŁKS Łódź - Legia Warszawa 6-3 , 8-2
Baildon Katowice - GKS Katowice 2-2 , 2-2
GKS Tychy - Pomorzanin Toruń 7-3 , 0-4

II - liga /10 drużyn/

Cracovia Kraków
Zagłębie Sosnowiec
Unia Oświęcim
Zjednoczeni Września
Polonia Bytom
Stal Sanok
Dolmel Wrocław
Odra Opole
Stoczniowiec Gdańsk
Włókniarz Zgierz

Awans do I ligi - Zagłebie Sosnowiec.
Spadek - Polonia Bytom i Zjednoczeni Września.
 
1974

I - liga 4-rundy [36 kolejek]

1.Podhale Nowy Targ 64 270-89
2.Baildon Katowice 50 219-120
3.Naprzód Janów 50 162-107
4.ŁKS Łódź 38 140-110
5.GKS Katowice 38 153-124
6.Polonia Bydgoszcz 36 148-173
7.Pomorzanin Toruń 31 150-170
8.Zagłębie Sosnowiec 24 115-165
9.GKS Tychy 16 107-205
10.KTH Krynica 11 120-321

W ostatnich dwóch kolejkach sezonu odnotowano:

Podhale Nowy Targ - GKS Katowice 13-4 , 13-3
Pomorzanin Toruń - KTH Krynica 10-6 , 7-4
Zagłębie Sosnowiec - Baildon Katowice 1-7 , 2-7
Naprzód Janów - Polonia Bydgoszcz 10-4 ,6-3
ŁKS Łódź - GKS Tychy 9-1 , 9-4

Podhale Nowy Targ - T.Słowakiewicz,Fryźlewicz,F.Klocek,Marcińczak,
S.Chowaniec,Batkiewicz,Jaskierski,Ziętara,Kokoszka ,Kudasik
,Bełtowski,Jańczy,Dąbrowski,A.Słowakiewicz
,J.Bizub,A.Iskrzycki,J.Słowakiewicz,Kacik.

Najlepszym zawodnikiem sezonu 1973/74 według katowickiego \"Sportu\"
wybrany został Stefan Chowaniec /Podhale Nowy Targ/.

II liga grała w dwóch grupach po 8 drużyn.

II - liga \"Południe\"

Stal Sanok
Polonia Bytom
Cracovia Kraków
Unia Oświęcim
Elektro Łaziska Górne
Odra Opole
Chemik Kędzierzyn
GKS Jastrzębie

Z grupy południowej awans uzyskali hokeiści Unii Oświęcim .
Z północnej grupy awansowała Legia Warszawa.
 
1975 I - liga

4-rundy [36 kolejek]

1.Podhale Nowy Targ 56 250-120
2.Baildon Katowice 54 191-116
3.GKS Katowice 51 159-98
4.Naprzód Janów 48 163-99
5.Polonia Bydgoszcz 40 151-156
6.ŁKS Łódź 31 85-124
7.Legia Warszawa 26 150-203
8.Zagłębie Sosnowiec 25 103-150
9.Pomorzanin Toruń 24 116-151
10.Unia Oświęcim 5 91-241

Tytuł mistrza Polski dla Podhala Nowy Targ. Popularne \"Szarotki\" w
bezpośrednich meczach udowodniły nad Baildonem Katowice swą wyższość.
Oba spotkania odbyły się w obecności ponad 6 tysięcy widzów.

Nowy Targ

Podhale Nowy Targ - Baildon Katowice 8-6

Bramki dla Podhala:
Jaskierski-3,Chowaniec,Mrugała,Batkiewicz,Iskrzycki,Kokoszka.
Dla Baildonu: Jobczyk-2,Obłój-2,Tomanek,Piecko

Podhale Nowy Targ - Baildon Katowice 7-2

Bramki dla Podhala: Zgierski-2,S.Klocek,Iskrzycki,Kokoszka,Mrugała
,J.Słowakiewicz.
Dla Baildonu:Kondziołka-2.

Podhale Nowy Targ -
T.Słowakiewicz,Dąbrowski,F.Klocek,Jańczy,A.Słowakiewicz,Nowak,Iskrzycki
,Zgierski,Chowaniec,Ziętara,Jaskierski,Batkiewicz,Kokoszka
,S.Klocek,J.Słowakiewicz,Mrugała,Rokicki,Bełtowski,Kacik.

Spadek do II ligi - Pomorzanin Torun i Unia Oświęcim.

Najlepszym zawodnikiem sezonu 1974/75 według katowickego \"Sportu\"
wybrany został Andrzej Tkacz /GKS Katowice/.

II - liga

Rozgrywki II ligi odbywały się w dwóch grupach północnej i południowej w
których grało po 7 drużyn.

II - liga \"Południe\"

Cracovia Kraków
Stal Sanok
GKS Jastrzębie
KTH Krynica
Odra OPole
Chemik Kędzierzyn
Polonia Bytom

Awans - KTH Krynica i z grupy \"Północ\" - GKS Tychy.

1976 I - liga

Tabela po 2-rundach [18 kolejek]:

1.Baildon Katowice 30 110-48
2.ŁKS Łódź 22 85-51
3.Podhale Nowy Targ 22 98-65
4.Naprzód Janów 22 80-52
5.GKS Katowice 20 82-58
6.Polonia Bydgoszcz 17 56-72
7.GKS Tychy 15 47-82
8.Zagłębie Sosnowiec 13 57-73
9.Legia Warszawa 11 61-88
10.KTH Krynica 8 62-149

Po 2 rundach nastąpił podział na grupę \"A\" walczącą o tytuł mistrza
Polski.Baildon,ŁKS,Podhale i Naprzód rozegrały jeszcze cztery turnieje
[12 spotkań].Do tabeli również zaliczało się punkty wywalczone w
bezpośrednich spotkaniach \"wielkiej czwórki\" z rundy zasadniczej.
Tak więc po czterech turniejach finałowych[12 spotkań]+[6 spotkań z
rundy zasadniczej], w sumie 18 meczów pomiedzy zainteresowaną czwórką
ostateczna tabela wyglądała następująco:

1.Podhale Nowy Targ 26 74-59
2.Baildon Katowice 19 78-67
3.Naprzód Janów 17 50-59
4.ŁKS Łódź 10 46-63

W ostatnim z turniejów finałowych w Łodzi Podhale Nowy Targ odnotowało
komplet zwycięstw zapewniając sobie tym samym tytuł mistrza Polski:

Podhale Nowy Targ - ŁKS Łódź 5-2
Podhale Nowy Targ - Naprzód Janów 3-2
Podhale Nowy Targ - Baildon Katowice 5-4

Grupa \"B\" - o miejsca 5-8:

5.GKS Katowice 38 pkt.
6.Polonia Bydgoszcz 25 pkt.
7.Zagłebie Sosnowiec 21 pkt.
8.GKS Tychy 21 pkt.

O otrzymanie w I lidze grały Legia Warszawa i KTH Krynica w turniejach
barażowych z wicemistrzami II ligi-grupy północnej i południowej
Pomorzaninem Toruń i Unią Oświęcim.

Podhale Nowy Targ -
T.Słowakiewicz,Dąbrowski,F.Klocek,Iskrzycki,Nowak,Zgierski,
A.Słowakiewicz,A.Chowaniec,Bryniarski,Kudasik,
Ziętara,Jaskierski,St.Chowaniec,Mrugała,J.Słowakiewicz,St.Klocek,Dziubiński,
Garbacz,Batkiewicz,Rokicki,Sikora,Watychowicz.

Najlepszym zawodnikiem sezonu według katowickiego \"Sportu\" wybrano
Andrzeja Tkacza /GKS Katowice/.

II - liga

II liga grała w dwóch grupach południowej i północnej , obie liczyły po
8 drużyn.

II - liga \"Południe\"

4-rundy [28 kolejek]

1.Stal Sanok........45...182-84
2.Unia Oświęcim.....41...223-87
3.Cracovia Kraków...39...230-91
4.GKS Jastrzębie....32...151-90
5.Polonia Bytom.....30...146-94
6.Odra Opole........28...129-101
7.Chemik Kędzierzyn..7....81-245
8.Fortuna Wyry.......2....46-392

Bezpośredni awans do I ligi uzyskali mistrzowie grup Stoczniowiec Gdańsk
i Stal Sanok , w barażach Pomorzanin Toruń i Legia Warszawa.
Tym samym w następnym sezonie I liga liczyła 12 zespołów.
 
1977

I - liga [44 kolejki]

1.Podhale Nowy Targ....75...312-128

2.Naprzód Janów........62...220-136
3.Baildon Katowice.....62...284-164
4.ŁKS Łódź.............61...231-137
5.GKS Katowice.........53...156-126
6.Stoczniowiec Gdańsk..49...189-162
7.GKS Tychy............39...153-183
8.Zagłębie Sosnowiec...36...136-154
9.Polonia Bydgoszcz....34...141-212
10.Legia Warszawa......26...154-211
11.Stal Sanok..........16...121-305
12.Pomorzanin Toruń....15...122-311

W ostatnich dwóch kolejkach spotkań , mistrz Polski Podhale Nowy Targ
odnotował dwa wyjazdowe zwycięstwa nad sanocką Stalą 8-4 i 14-10.

Spadek - Legia Warszawa,Stal Sanok oraz Pomorzanin Toruń.

Najlepszym zawodnikiem sezonu według katowickiego \"Sportu\" wybrany
został Walenty Ziętara /Podhale Nowy Targ/.

II - liga

\"Północ\"


[28 kolejek]

1.Unia Oświęcim...............56...297-63
2.Stilon Gorzów Wielkopolski..42...208-124
3.Boruta Zgierz...............37...167-104
4.Włókniarz Zgierz............26...128-131
5.Stal Toruń..................20...156-175
6.Pogoń Siedlce...............19...117-188
7.Bogdanka Poznań.............18...126-195
8.Znicz Pruszków...............6....67-286

\"Południe\"


[28 kolejek]

1.Cracovia Kraków............53...237-63
2.KTH Krynica................39...228-127
3.Polonia Bytom..............37...163-91
4.GKS Jastrzębie.............33...140-87
5.Odra Opole.................29...136-108
6.Dolmel Wrocław.............16...120-149
7.Chemik Kędzierzyn...........9....68-194
8.Górnik Pszów................4....58-331

Mistrzowie obu grup rozegrali baraże[5,6-12,13.03.1977] o wejście do I
ligi:

Cracovia Kraków - Unia Oświęcim 6-4
Cracovia Kraków - Unia Oświęcim 4-3

Unia Oświęcim - Cracovia Kraków 8-2
Unia Oświęcim - Cracovia Kraków 4-4

Awans Cracovii do I ligi.


1978

I - liga [36 kolejek]

1.Podhale Nowy Targ......62...211-86

2.Zagłębie Sosnowiec.....55...157-83
3.Naprzód Janów..........47...153-104
4.ŁKS Łódź...............39...134-121
5.Baildon Katowice.......37...161-125
6.GKS Katowice...........34...106-106
7.Stoczniowiec Gdańsk....29...106-135
8.GKS Tychy..............25...114-160
9.Cracovia Kraków........21...115-169
10.Polonia Bydgoszcz.....11....75-243

Ostatnie dwie kolejki sezonu 1977/78:

Podhale Nowy Targ - Stoczniowiec Gdańsk 10-4 , 9-0
ŁKS Łódź - Cracovia Kraków 7-2 , 7-2
Naprzód Janów - Polonia Bydgoszcz 5-0 , 17-5
Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 4-2 , 5-3
Baildon Katowice - GKS Tychy 8-1 , 5-8

Spadek do II ligi - GKS Tychy,Cracovia Kraków i Polonia Bydgoszcz.

Najlepszym zawodnikem ligi według katowickiego \"Sportu\" wybrany został
Leszek Tokarz /Zagłębie Sosnowiec/.

Awans do I ligi - Legia Warszawa.
 
II - liga

\"Północ\" [32 kolejki]

1.Legia Warszawa..............56...321-73
2.Pomorzanin Toruń............44...247-117
3.Włókniarz Zgierz............44...190-126
4.Pogoń Siedlce...............40...232-118
5.Boruta Zgierz...............38...181-137
6.Tarpan Poznań...............35...180-141
7.Stilon Gorzów Wielkopolski..23...197-190
8.Okęcie Warszawa..............8...113-298
9.Znicz Pruszków...............0....41-504

Baraże o awans do I ligi - Legia Warszawa.

Spadek - Boruta Zgierz,Tarpan Poznań,Stilon Gorzów Wielkopolski, Okęcie
Warszawa,Znicz Pruszków.

\"Południe\" [28 kolejek]

1.KTH Krynica...............43...175-83
2.Polonia Bytom.............42...163-77
3.Unia Oświęcim.............39...200-100
4.Stal Sanok................33...132-95
5.GKS Jastrzębie............27...115-110
6.Dolmel Wrocław............23...133-173
7.Odra Opole................10....86-197
8.Chemik Kędzierzyn..........5....69-233

9.Górnik Pszów.......12......0....24-141*

*Górnik Pszów po rozegraniu 12 meczów wycofał się z rozgrywek.

Baraże o awans do I ligi - KTH Krynica.

Spadek - GKS Jastrzębie,Dolmel Wrocław,Odra Opole ,Chemik Kędzierzyn.

Baraże o awans do I ligi[11,12.03.1978 w Warszawie oraz 18,19.03.1978 w
Krynicy]:

Legia Warszawa - KTH Krynica 7-1
Legia Warszawa - KTH Krynica 4-6
KTH Krynica - Legia Warszawa 4-3
KTH Krynica - Legia Warszawa 5-7

Dodatkowy decydujacy mecz rozegrano w Janowie 23.03.1978:

KTH Krynica - Legia Warszawa 4-7

1979

I - liga


Po rundzie zasadniczej [28 kolejek], nastapił podział na dwie grupy .
O miejsca 1-4 i 5-8 - walczono w czterech turniejach [po 12 spotkań
kazda z drużyn].

Końcowa tabela I ligi [40 kolejek]

1.Podhale Nowy Targ.....58...189-109
2.Zagłębie Sosnowiec....56...198-124
3.ŁKS Łódź..............47...168-133
4.Naprzód Janów.........44...159-130

Wyniki ostatniego turnieju finalowego rozegranego w Janowie:

Podhale Nowy Targ - ŁKS Łódź 3-2
Zagłębie Sosnowiec - Naprzód Janów 4-2
ŁKS Łódź - Zagłębie Sosnowiec 5-3
Podhale Nowy Targ - Naprzód Janów 4-1
Naprzód Janów - ŁKS Łódź 9-2
Podhale Nowy Targ - Zagłębie Sosnowiec 4-5

O miejsca 5-8:

5.Baildon Katowice.......42...153-161
6.GKS Katowice...........30...118-156
7.Legia Warszawa.........22...111-200
8.Stoczniowiec Gdańsk....21...114-197

Spadek - Stoczniowiec Gdańsk.

Najlepszym zawodnikiem sezonu według katowickiego \"Sportu\" został
Walenty Ziętara /Podhale Nowy Targ/.

II - liga


Rozgrywki w jednej grupie [36 kolejek]

1.GKS Tychy.............57...217-96
2.Budowlani Bydgoszcz...54...181-93
3.Polonia Bytom.........52...183-115
4.Unia Oświęcim.........40...166-140
5.Stal Sanok............39...162-162
6.Cracovia Kraków.......36...170-140
7.KTH Krynica...........28...167-183
8.Pomorzanin Toruń......26...120-176*
9.Włókniarz Zgierz......17...105-216*
10.Pogoń Siedlce.........7...126-274

*Tabela nie uwzględnia dwóch spotkań pomiędzy Pomorzaninem Toruń i
Włókniarzem Zgierz[drużyny te rozegrały więc po 34 mecze].
Spotkania te nie miały jednak żadnego wpływu na ostateczną kolejność.

Awans do I ligi - GKS Tychy.

Spadek do III ligi[rozgrywki strefowe] - Włókniarz Zgierz i Pogoń Siedlce.

III - liga

Rozgrywki III ligi nazywane wtedy strefowymi podzielone były dwie grupy:

\"Północ\"

[32 kolejki]

1.Boruta Zgierz...............53...304-78
2.Tarpan Poznań...............51...267-73
3.Stilon Gorzów Wielkopolski..32...193-129
4.Okęcie Warszawa.............24...231-179
5.Pogoń Siedlce II............ 0... 42-578

Awans do II ligi - Boruta Zgierz.

\"Południe\"

[32 kolejki]

1.GKS Jastrzębie............57...284-47
2.Dolmel Wrocław............44...249-118
3.Chemik Kędzierzyn.........23...163-214
4.Odra Opole................22...119-212
5.Polonia Bytom II..........10...106-331

Awans do II ligi - GKS Jastrzębie.


1980

I - liga [42 kolejki]


1.Zagłębie Sosnowiec.......61...220-115
2.Podhale Nowy Targ........61...197-109
3.ŁKS Łódź.................52...190-144
4.Naprzód Janów............49...165-131
5.Legia Warszawa...........39...159-199
6.Baildon Katowice.........32...154-226
7.GKS Tychy................23...125-209
8.GKS Katowice.............19...109-186

Podhale Nowy Targ i Zagłębie Sosnowiec dostarczyły rozgrywkom ogromnych
emocji.Pasjonująca rywalizacja trwała od pierwszej do ostatniej kolejki
spotkań , a wyłonienie mistrza nastąpiło dopiero w Tychach, gdzie
Zagłębie pokonało gospodarzy .
Wyniki ostatniej kolejki:

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 2-6
Legia Warszawa - Baildon Katowice 9-5
GKS Katowice - Naprzód Janów 2-3
Podhale Nowy Targ - ŁKS Łódź 3-2

Zagłębie Sosnowiec - Olszewski,Lato,Strug,Winkler
,Jajszczok,Świątek,Jobczyk,Ślusarczyk,Zabawa,
Marcińczak,Bernat,W.Tokarz,L.Tokarz,Garbacz,Nibus,Nowak
,Radwan,Klocek,Madeksza,Pytel,Białoń,Kozłowski
,Nahuńko,Baraniec,K.Podsiadło.

Spadek - GKS Katowice.

Najlepszym zawodnikem sezonu według katowickiego \"Sportu\" został Leszek
Kokoszka /ŁKS Łódź/.

II - liga

[36 kolejek]

1.Budowlani Bydgoszcz.......57...207-83
2.Stoczniowiec Gdańsk.......54...218-110
3.Polonia Bytom.............50...178-93
4.Cracovia Kraków...........49...200-133
5.Pomorzanin Toruń..........33...131-144
6.Stal Sanok................32...126-168
7.Unia Oświęcim.............27...143-173
8.GKS Jastrzębie............27...129-160
9.KTH Krynica...............26...127-183
10.Boruta Zgierz.............5....63-280

Awans do I ligi - Budowlani Bydgoszcz.

Spadek - Boruta Zgierz.

III - liga


Rozgrywki III ligi odbyły się w jednej grupie:

[24 kolejki]

1.Stilon Gorzów Wielkopolski...41...196-99
2.Tarpan Poznań................39...169-81
3.Dolmel Wrocław...............33...187-95
4.Włókniarz Zgierz.............31...134-86
5.Pogoń Siedlce................14...138-144
6.Chemik Kędzierzyn............10...100-197
7.Odra Opole....................0....65-287

Awans do II ligi - Stilon Gorzów Wielkopolski i Tarpan Poznań.
 
1981

I - Liga [42 kolejki]


1.Zagłębie Sosnowiec.........62...259-138
2.Podhale Nowy Targ..........56...221-156
3.GKS Tychy..................49...191-196
4.ŁKS Łódź...................46...201-179
5.Naprzód Janów..............42...184-173
6.Baildon Katowice...........32...192-234
7.Budowlani Bydgoszcz........32...154-185
8.Legia Warszawa.............17...124-265

Spadek - Legia Warszawa [upadek sekcji hokeja na lodzie].

Najlepszym zawodnikiem sezonu wybrany został Wiesław Jobczyk /Zagłębie
Sosnowiec/.


II - liga

[36 kolejek]

1.Polonia Bytom................63...204-71
2.GKS Katowice.................61...186-72
3.Cracovia Kraków..............40...169-142
4.Stoczniowiec Gdańsk..........39...144-110
5.Pomorzanin Toruń.............39...155-144
6.KTH Krynica..................29...137-141
7.Stal Sanok...................29...120-202
8.Stilon Gorzów Wielkopolski...22...112-190
9.Tarpan Poznań................19...110-167
10.Unia Oświęcim...............19...118-216

Awans do I ligi - Polonia Bytom,GKS Katowice i Cracovia Kraków*.

Cracovia Kraków i Legia Warszawa miały rozegrać baraże o I ligę , ale
ponieważ Legia rozwiązała sekcję hokeja od następnego sezonu w I lidze
występowali hokeiści z Krakowa.

1982

I - liga [36 kolejek]

1.Zagłębie Sosnowiec..........63...237-88

2.Podhale Nowy Targ...........54...222-102
3.Naprzód Janów...............51...172-104
4.Polonia Bytom...............39...138-129
5.ŁKS Łódź....................33...111-154
6.GKS Katowice................29...121-138
7.GKS Tychy...................28...167-192
8.Baildon Katowice............26...135-211
9.Budowlani Bydgoszcz.........25...117-153
10.Cracovia Kraków............12...103-252

Ostatnie dwie kolejki sezonu 1981/82:

GKS Katowice - Polonia Bytom 2-7
Naprzód Janów - Cracovia Kraków 8-3
Zagłębie Sosnowiec - Podhale Nowy Targ 4-3
ŁKS Łódź - GKS Tychy 4-0
Budowlani Bydgoszcz - Baildon Katowice 3-5

Cracovia Kraków - GKS Katowice 3-7
Baildon Katowice - ŁKS Łódź 6-2
Polonia Bytom - Zagłębie Sosnowiec 4-5
GKS Tychy - Naprzód Janów 4-7
Podhale Nowy Targ - Budowlani Bydgoszcz 7-2

Z I ligi nikt nie spadł ponieważ Baildon Katowice rozwiązał sekcję
hokeja na lodzie.

Najlepszym zawodnikiem sezonu został Wiesław Jobczyk Zagłebie Sosnowiec/.

II - Liga

Rozrywki II ligi toczyły się w dwóch grupach :

\"Północ\"

Włókniarz Zgierz
Pogoń Siedlce
Stoczniowiec Gdańsk
Pomorzanin Toruń
Stilon Gorzów Wielkopolski
Znicz Pruszków

\"Południe\"

GKS Jastrzębie
Unia Oświęcim
Stal Sanok
KTH/Legia Krynica
Chemik Kedzierzyn*

Chemik Kedzierzyn po rozegraniu kilku spotkań wycofał się z rozgrywek.

Do finałów zakwalifikowały się po dwie drużyny z każdej grupy.

Turniej finałowy [Sanok]:

Stal Sanok - Pomorzanin Toruń 4-4
Stoczniowiec Gdańsk - Unia Oświęcim 6-3
Stal Sanok - Unia Oświęcim 6-3
Unia Oświęcim - Pomorzanin Toruń 3-3
Stal Sanok - Stoczniowiec Gdańsk 2-4
Stoczniowiec Gdańsk - Pomorzanin Toruń 1-3

Turniej finałowy [Gdańsk]:

Stoczniowiec Gdańsk - Pomorzanin Toruń 4-1
Stal Sanok - Unia Oświęcim 4-3
Pomorzanin Toruń - Stal Sanok 3-3
Stoczniowiec Gdańsk - Unia Oświęcim 4-2
Unia Oświęcim - Pomorzanin Toruń 3-6
Stoczniowiec Gdańsk - Stal Sanok 14-6

Końcowa tabela finałów o awans do I ligi[6 kolejek]:

1.Stoczniowiec Gdańsk.........10...33-17
2.Pomorzanin Toruń.............7...20-18
3.Stal Sanok...................6...25-31
4.Unia Oświęcim................1...17-29

Awans do I ligi - Stoczniowiec Gdańsk.
 
1983

I - Liga [36 kolejek]

1.Zagłębie Sosnowiec...........63...291-103

2.Polonia Bytom................46...172-97
3.GKS Tychy....................45...176-118
4.Naprzód Janów................44...185-140
5.Podhale Nowy Targ............40...167-113
6.GKS Katowice.................37...167-183
7.ŁKS Łódź.....................29...101-166
8.Budowlani Bydgoszcz..........21...114-231
9.Cracovia Kraków..............19...164-290
10.Stoczniowiec Gdańsk.........16...117-213

Ostatnia kolejka sezonu:

Cracovia Kraków - Zagłębie Sosnowiec 5-16
GKS Katowice - Polonia Bytom 2-11
ŁKS Łódź - Stoczniowiec Gdańsk 7-4
Budowlani Bydgoszcz - Naprzód Janów 5-7
Podhale Nowy Targ - GKS Tychy 2-2

Na pięć kolejek przed końcem sezonu Zagłębie Sosnowiec zdobyło tytuł
mistrza Polski , dzięki zwycięstwu nad GKS-em Tychy:

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 1-2 [0-0,0-1,1-1]

Bramki dla Zagłębia - K.Morawiecki,Zabawa.
... dla GKS-u - Ryczko.
Widzów - 3500.

Relacja \"Tempa\"
\"Mistrz Polski zwycięstwem w Tychach postawił kropkę nad \"i\" zdobywając
po raz czwarty złoty medal.
Był to mecz godny finału ligi.Obydwa zespoły zademonstrowały hokej jaki
chcielibyśmy oglądać na naszych lodowiskach. Szybkie tempo, pomysłowe
akcje, walka na całej tafli. Padły tylko trzy bramki , ale jest to
zasługa uważnie grających obrońców obu zespołów i znakomitej postawy
bramkarzy\".

Zgłębie Sosnowiec - Olszewski, Białoń ,Lato,Nowak,Cholewa,Marcińczak,
Świątek,W.Kozłowski,Bernat,Wożniak,Jajszczok*,Jobczyk,Radwan,Zabawa,Madeksza,
Klocek, Pytel,K.Morawiecki,K.Podsiadło,Z.Kozłowski,Nibus
,Garbacz,W.Tokarz*,L.Tokarz*.

* W Zagłębiu Sosnowiec do grudnia 1982[ póżniej wyjazd za granicę].

Najlepszym zawodnikiem sezonu 1982/83 został Henryk Gruth /GKS Tychy/.

II - Liga

\"Północ\" [24 kolejki]


1.Pomorzanin Toruń..........45...309-57
2.Znicz Pruszków............26...152-126
3.Włókniarz Zgierz..........25....99-104
4.Pogoń Siedlce.............17....96-170
5.Boruta Zgierz..............7....84-283

Awans do finałów - Pomorzanin Toruń i Znicz Pruszków.

\"Południe\"

[24 kolejki]


1.GKS Jastrzębie............34...133-79
2.Unia Oświęcim.............33...139-80
3.Podhale Nowy Targ II......30...127-91
4.Stal Sanok................28...114-100
5.KTH/Legia Krynica.........24...103-89
6.Odra Opole................10....65-146
7.GKS Katowice II............9....81-177

Awans do finałów - GKS Jastrzębie i Unia Oświęcim.

Finały [ cztery turnieje:Pruszków 4-6.03,Oświęcim 11-13.03,Toruń
18-20.03,Jastrzębie 25-27.03]

Końcowa tabela [12 kolejek]:

1.Unia Oświęcim..............20...77-39
2.Pomorzanin Torun...........14...60-47
3.GKS Jastrzębie.............12...49-52
4.Znicz Pruszków..............2...33-81

Awans do I ligi - Unia Oświęcim.

1984

I - Liga Grupa \"Silniejsza\"[28 kolejek]

1.Polonia Bytom..........47...140-60

2.Zagłębie Sosnowiec.....39...174-76
3.Podhale Nowy Targ......37...115-81
4.Naprzód Janów..........27...113-114
5.GKS Tychy..............27...109-117
6.ŁKS Łódź...............21....91-122

Grupa \"Słabsza\" [30 kolejek]

7.GKS Katowice...........27...122-151
8.Unia Oswięcim..........26...143-153
9.Cracovia Kraków........24...128-157
10.Budowlani Bydgoszcz...13....93-197

PLAY-OFF [ po raz perwszy w historii polskiego hokeja ]

Ćwierćfinały:

Naprzód Janów - GKS Tychy 1-5,2-5,3-4
Polonia Bytom - Unia Oświęcim 11-0,6-1
Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 6-1,4-3
Podhale Nowy Targ - ŁKS Łódź 14-2,0-3,16-2

Półfinały:

Polonia Bytom - GKS Tychy 9-2,7-1
Zgłębie Sosnowiec - Podhale Nowy Targ 4-8 d*,7-3,6-5

*Pierwsza dogrywka w historii naszej ligi.

O utrzymanie:

Cracovia Kraków - Budowlani Bydgoszcz 5-4,10-4

O miejsca 5-8:

Naprzód Janów - Unia Oświęcim 8-1,8-5
ŁKS Łódź - GKS Katowice 3-2,2-8,6-7 k

O 7 miejsce:

ŁKS Łódź - Unia Oświęcim 2-6,7-3,7-1

O 5 miejsce:

Naprzód Janów - GKS Katowice 9-6,4-6,5-2

O 3 miejsce:

Podhale Nowy Targ - GKS Tychy 5-0,4-2

FINAŁ:

Bytom: Polonia Bytom - Zagłębie Sosnowiec 2-1[2-1,0-0,0-0]

Bramki dla Polonii - Sikorski 2.
...dla Zagłębia - J.Morawiecki.
Widzów - 4000.

Sosnowiec: Zagłębie Sosnowiec - Polonia Bytom 3-2[1-1,1-1,1-0]
Bramki dla Zagłębia - Zabawa,W.Kozłowski,Nibus.
...dla Polonii - Łaś,Sikorski.
Widzów 3500.

Bytom: Polonia Bytom - Zagłębie Sosnowiec 7-0[2-0,1-0,4-0]
Bramki dla Polonii - Piecko 4,Sikorski 2,Łaś.
Widzów - 4000.

Polonia Bytom:
Kukla - Michno,Kądziołka ,Stanek,Sikorski,Siurkiewicz
-Krawczyk,Drozd,Stebnicki,Christ,Piecko -
Ogiński,Łaś,Kiełbicki,Zając,Saganowski -
Kula,Nibus.
Trenerzy:Emil i Tadeusz Nikodemowiczowie.

Zagłębie Sosnowiec:
Olszewski - Jajszczok,Świątek,Klocek,Zabawa,Jobczyk -
Nowak,Cholewa,Radwan,J.Morawiecki,Madeksza -
Baca,Frączek,K.Morawiecki,K.Podsiadło,Garbacz.
Trener:Karel Mach.

Relacja \"Tempa\"
\"We wtorek na lodowisku drużyna gospodarzy rządziła i dzieliła.
Mecz był wyrównany do stanu 3-0 , czyli prawie przez dwie tercje.Potem
poloniści mając trzy bramki w zapasie , grali na pełnym luzie.
Polonia pokazała efektowny i skuteczny hokej.W wyrównanym zespole
pierwsze skrzypce grali bramkarz Kukla oraz napastnicy Sikorski i Piecko
, zwłaszcza ten ostatni dał koncert gry , strzelając 4 gole\".

Ostateczna kolejność sezonu 1983/84:

1.Polonia Bytom

2.Zagłębie Sosnowiec
3.Podhale N

SHOUTNEWS

2014-07-31 17:09 Reprezentant Ukrainy Ołeksandr Materuchin podpisał roczną umowę z Dynamem Mińsk. Jeśli 31-letni napastnik nie wywalczy sobie miejsca w składzie ekipy ze stolicy Białorusi, będzie grał w jego klubie afiliacyjnym Szachciorze Soligorsk.

Poprzednie rozgrywki Materuchin rozpoczął w Niomanie Grodno, w barwach którego rozegrał 13 spotkań, zdobywając w nich 15 bramek i notując 10 asyst. Później przeniósł się do Dynama Mińsk. Wystąpił w 41 meczach, strzelił 14 goli i zaliczył 3 asysty.

2014-07-31 15:26 Czeski golkiper Tomáš Pöpperle podpisał kontrakt z beniaminkiem ligi KHL HK Soczi. 29-letni golkiper w poprzednim sezonie występował w Sparcie Praga.

2014-07-31 15:22 Legendarny słowacki napastnik Žigmund Pálffy jednak nie zagra w ekipie HK Nitra. 42-latek, zwany przez rodaków "Hrabią ze Skalicy", nie doszedł do porozumienia z kierownictwem nitrzańskiego klubu.

2014-07-30 17:46 Wczoraj w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej w Warszawie odbyły się badania lekarskie i funkcjonalne reprezentacji Polski. W badaniach uczestniczyło 30 zawodników.

2014-07-30 00:30 Blisko 43-letni napastnik Richard Šechný, który w sezonie 2006/2007 rozegrał cztery mecze w Podhalu Nowy Targ, nie myśli o zakończeniu kariery. W zbliżającym się sezonie zamierza dalej występować w barwach HK Dukla Michalovce i dzielić grę z funkcją asystenta trenera.

2014-07-29 23:31 Miasto Bytom ma przeznaczyć 1,8 mln złotych na rozbiórkę dachu lodowiska przy ul. Pułaskiego. Tafla zostanie przykryta specjalnym balonem.

2014-07-29 19:24 Przebywający w ostatnim czasie na testach w JKH GKS Jastrzębie, Chorwat Mate Kresimir Tomljenović, dołączył do ekipy Medveszczaka Zagrzeb, który na co dzień występuje w lidze KHL. 21-latek będzie trzecim golkiperem drużyny ze stolicy Chorwacji.

2014-07-29 14:49 Glen Metropolit, doświadczony kanadyjski napastnik,w przyszłym sezonie będzie występował w niemieckim Adler Mannheim. Ostatnie cztery sezony spędził w szwajcarskiej NLA.

40-latek z Toronto ma na swoim koncie 437 meczów w NHL, w których zdobył 57 bramek i zaliczył 106 asyst.

2014-07-29 13:05 Były defensor GKS-u Tychy Miroslav Ďurák w przyszłym sezonie będzie występował w barwach węgierskiego Újpesti Torna Egylet.

W poprzedniej kampanii 33-letni Słowak wystąpił w 14 spotkaniach tyszan (2 bramki i 5 asyst), a następnie przeniósł się do słowackiego MsHK Żylina i rozegrał 15 meczów (gol i 3 asysty).

2014-07-29 12:36 Były zawodnik 1928 KTH Krynica, Konstantin Jemielin, w wieku 26 lat przerwał karierę zawodniczą i został administratorem drużyny Łady Togliatti. Ponadto, w ostatnich dniach w wieku 72 lat zmarł jego dziadek, były zawodnik Anatolij Jemielin. Natomiast ojciec zawodnika, także Anatolij pozostaje trenerem Awtomobilista Jekaterynburg.

2014-07-26 17:35 Szwajcarski EV Zug planuje pozyskać kolejnego zawodnika, mającego za sobą występy w NHL. Tym razem na celowniku działaczy znalazł się 31-letni Kanadyjczyk, Dustin Penner.

Przypomnijmy, że wcześniej umowę z EV podpisał Pierre-Marc Bouchard.

2014-07-26 17:26 Ukraiński napastnik Rusłan Fiedotenko rozważa powrót do NHL. 35-letni skrzydłowy w poprzednim sezonie występował w Donbassie Donieck. Rozegrał 59 spotkań, w których zdobył 7 bramek i zaliczył 16 asyst.

2014-07-24 23:08 Najlepszy strzelec ligi słowackiej Roman Tomas podpisał kontrakt z Orlim Znojmo (EBEL)

W poprzednim sezonie 34-letni skrzydłowy występował w barwach MsHK Żylina i rozegrał 49 spotkań, w których strzelił 40 bramek oraz zanotował 17 asyst.

Dziesięć lat temu Tomas zaliczył także epizod w polskiej lidze, w drużynie Comarch Cracovii.

2014-07-24 01:56 Czech Zbynek Irgl po trzech sezonach spędzonych w Dynamie Mińsk (153 spotkania, 37 bramek, 51 asyst) jest na etapie poszukiwań nowego klubu.

Spekuluje się, że 33-letni skrzydłowy wróci do ojczyzny i będzie reprezentował barwy HC Ocelarzi Trzyniec lub HC Vitkovice.

2014-07-24 01:48 Reprezentant Francji Antoine Roussel związał się nową, czteroletnią umową z Dallas Stars. Przez ten czas 24-letni skrzydłowy zarobi 8 milionów dolarów.

W poprzednim sezonie Roussel rozegrał 81 spotkań, w których zdobył 14 bramek i zaliczył 15 asyst. W fazie play-off w 6 meczach zanotował 3 asysty.

2014-07-24 01:45 Joe Colborne podpisał dwuletni kontrakt z Calgary Flames. W każdym z sezonów zarobi po 1,275 miliona dolarów.

Kanadyjski środkowy w poprzednim sezonie rozegrał 80 spotkań i zdobył w nich 28 punktów (10 goli i 18 asyst).

2014-07-24 01:39 David Booth podpisał roczny kontrakt z Toronto Maple Leafs. Na jego mocy zarobi 1,1 miliona dolarów. Poprzedni kontrakt 29-letniego skrzydłowego, wart 4,5 miliona dolarów, został wykupiony przez jego ówczesny klub - Vancouver Canucks.

2014-07-23 16:13 Władze Anaheim Ducks przedłużyły o dwa lata kontrakt z fińskim Samim Vatanenem. Na jego mocy fiński defensor zarobi 2,525 miliona dolarów.

W poprzednim sezonie 23-letni zawodnik rozegrał 48 spotkań, w których zdobył 6 bramek i zgromadził 15 asyst. Na ławce kar przesiedział 22 minuty. W fazie play-off w pięciu meczach zanotował jeden punkt za asystę.

2014-07-19 14:33 Władze Boston Bruins ogłosiły wczoraj podpisanie rocznych umów z napastnikami: Jordanem Caronem, Craigem Cunninghamem, Tyler Randell i obrońcą Tommym Crossem.

Barwy "Niedźwiadków" reprezentować będzie także Zach Trotman, który złożył podpis pod dwuletnim kontraktem.

2014-07-18 19:56 Białoruscy hokeiści ostatecznie nie będą w najbliższych sezonach KHL traktowani jak obcokrajowcy - zdecydował zarząd tej ligi. Do limitu obcokrajowców nie będą też wliczani Rosjanie występujący w Dynamie Mińsk.

transfery

Tabela Hokej Liga

Lp. Zespół M Pkt BZ BS
1 GKS Tychy 48 121 249 101
2 Ciarko PBS Bank 48 104 241 122
3 JKH GKS 48 91 211 118
4 Comarch Cracovia 48 91 210 148
5 Aksam Unia 48 78 156 136
6 1928 KTH 48 50 140 252
7 HC GKS 48 45 147 263
8 Polonia 48 36 134 221
9 MMKS Podhale 48 32 131 258

Statystyki Hokej Ligi TOP 5

Lp. Imię i Nazwisko PKT B A PIM
1 Samson Mahbod 104 36 68 50
2 Martin Vozdecký 90 46 44 101
3 Leszek Laszkiewicz 76 34 42 26
4 Grzegorz Pasiut 76 31 45 26
5 Petr Šinágl 75 28 47 83

SHOUTBOX

uniaoswiecim1324: nie załamuj mnie z Unią b. długo jest i ty nie wiesz?
uniaoswiecim1324: taki z bródką
emeryt: nie znam człowieka
emeryt: nie znam nikogo z brodą znam kilku z wąsem
uniaoswiecim1324: i Richtera nie było i nie będzie
Matty22x: unia1324 tak samo jak vozdeckyego
uniaoswiecim1324: wiem
ARTUR83M: polska to jednka mentalnie to dziura zabita dechami zeby transmisji meczy ekip ktore graja w europejskich puchara nie było ....
uniaoswiecim1324: jest jakiś czech ale zapomniałem jak sie nazywa
emeryt: a na jaka litere?
Matty22x: unia1324 a nie Michal Jurak?
uniaoswiecim1324: jakiś czech możliwe że to Jurak
Wujek_Marian: jesli to Jurak to bedziecie mieli z niego pocieche
Żółty Kacior: czy jest moze Kacap?
emeryt: Jurak to szwagier Baranyka,wątpie żeby tu zagrał
emeryt: poczekajmy na oficjalne info
uniaoswiecim1324: są gdzieś Juraka jakieś informacje?
emeryt: Jurak grał na farmie w Cincinatti
emeryt: przez pół sezonu zawieszony za bójke Joe Labradorem
Wujek_Marian: slynna "krwawa noc w Cincinatti"
emeryt: w Cincinatti az huczy,wszyscy ostrzo sobie zeby na starcie Jurak-Danton
Wujek_Marian: jedno jest pewne, Jurak ma lepszy nadgarstek niz Romek Mucha
emeryt: ba
Żółty Kacior: w phl lewy sierpowy ma lepszy tylko Gwizdek
emeryt: ciekawostka jest fakt że Jurak posiada nr buta 49,ma specjalnie dospawane płozy od panczen
emeryt: skurczybyk budzi groze...taki Mikius nosił dzis za nim torbe ze sprzetem
Wujek_Marian: prawda ze dzis ma kolacje z Panem Adamem?
emeryt: jeśli Jurak znajdzie czas to podobno będzie
Żółty Kacior: czy to prawda ze Pan Adam ma mu podarowac palete cebulowo-serowych?
emeryt: to na deser bo Jurak lubi pojeść
emeryt: na necie można wyczytac o legendarnym juz zakładzie Juraka ze Zdeno Nepopustilem
emeryt: Jurak zjadł wiadro knedli i popił to kafirem z Krasnystawu
Wujek_Marian: zdeno to ten z ruda broda z Jicina?
emeryt: ten sam
Wujek_Marian: pamietam jak na sparingu za cara zerwal siatke strzalem z polowy
emeryt: Car odesłał go jednak do domu bo oblał testy na skrzyni,mało skoczny był
Wujek_Marian: nieoficjalnie poszlo o łóżka...
JerSan: mam info ze pojawili sie w Sanoku obco, ale zeby zobaczyc zdjecia trzeba miec fejsa, ja niestety starej daty i nie mam takich cudow
Żółty Kacior: https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/t1.0-9/s851x315/10570551_10204598008298075_347420262385344624_n.jpg
Żółty Kacior: do uslug
Żółty Kacior: czy jest Kacap?
JerSan: Żółty cos nie wchodzi Twoja wklejka
LukaszNT: wchodzi, wchodzi a na niej Danton pręży muła
marcinuszek97: siemka :P
LukaszNT: hej, masz jakie przecieki zza płota od Jarosława?
marcinuszek97: nie widziałem go już dawno, z jego synem w noge ostatnio tylko grałem :P
LukaszNT: nic farby nie puścił?
marcinuszek97: e to dzieciak jeszcze
LukaszNT: niewtajemniczony powiadasz
marcinuszek97: jak spotkam Jarka to z nim pogadam
typer

Tabela I liga

Lp. Zespół M Pkt BZ BS
1 Naprzód 40 101 271 86
2 Nesta Toruń 40 93 264 101
3 Orlik 40 80 197 137
4 Legia 40 63 209 142
5 SMS I PZHL 40 46 123 195
6 1928 KTH 28 37 86 92
7 SMS II PZHL 40 21 79 220
8 UKH Dębica 40 21 114 370

Kalendarium