Reprezentacja U16: Najmłodsi kadrowicze spotkają się w Giżycku
Od 11 do 17 sierpnia trwać będzie w Giżycku zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 16, na które powołania od trenera Jarosława Morawieckiego otrzymało 28 zawodników.
Najmłodsi kadrowicze stawią się bladym świtem 11 sierpnia na lodowisku Jantor w katowickim Janowie, skąd wyruszą w długą podróż aż na Mazury. Tam czekają na nich gościnne progi giżyckiego Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich.
Nad formą naszych kadrowiczów i bezpieczeństwem ich pobytu na zgrupowaniu czuwać będą oprócz głównego szkoleniowca, jego asystent Tobiasz Bigos, który jeszcze w ubiegłym sezonie śmigał po ligowych taflach jako zawodnik JKH GKS-u Jastrzębie oraz trener bramkarzy Marek Batkiewicz, fizjoterapeuta Łucjan Hachuła, a także serwisant Krzysztof Bieda.
Powołania od Morawieckiego otrzymali następujący młodzi adepci hokejowego rzemiosła:
Marek Augustyniak (MOSM Tychy)
Jakub Bielecki (GKS Stoczniowiec Gdańsk)
Mateusz Błotnicki (MKS Sokoły Toruń)
Oskar Borowiak (JKH GKS Jastrzębie)
Paweł Bujok (MUKS Naprzód Janów)
Wiktor Dziubanda (MOSM Tychy)
Antoni Gauvin (MKS Sokoły Toruń)
Adam Grzegorzczyk (MOSM Tychy)
Bartosz Jachim (GKS Stoczniowiec Gdańsk)
Jan Juchniewicz (GKS Stoczniowiec Gdańsk)
Jonathan Kaczmarek (GKS Stoczniowiec Gdańsk)
Mateusz Krok (MUKS Naprzód Janów)
Artur Kubara (UKS Zagłębie Sosnowiec)
Szymon Kucharski (MOSM Tychy)
Oliwier Kurnicki (GKS Stoczniowiec Gdańsk)
Kacper Malasiński (MMKS Podhale Nowy Targ)
Aleks Menc (MUKS Naprzód Janów)
Jakub Michalski (MMKS Podhale Nowy Targ)
Karol Moś (MUKS Naprzód Janów)
Patryk Napiórski (MKS Sokoły Toruń)
Paweł Pawlik (KTH KM Krynica)
Aleks Radwański (UKS Niedźwiadki Sanok)
Aleksander Rudnicki (GKS Stoczniowiec Gdańsk)
Eryk Schafer (MKS Sokoły Toruń)
Bartłomiej Spyrka (JKH GKS Jastrzębie)
Jakub Trzebunia (MMKS Podhale Nowy Targ)
Oliwier Tumidalski (KTH KM Krynica)
Kacper Ziarkowski (MKS Sokoły Toruń).
Na liście rezerwowych znalazło się 10 kolejnych zawodników:
Oliwier Szyszlo (MUKS Orlik Opole)
Mikołaj Bielaczyc (MUKS Orlik Opole)
Błażej Chodor (MKS Sokoły Toruń)
Piotr Cieplewski (MUKS Naprzód Janów)
Michał Gołębiewski (MKS Sokoły Toruń)
Jędrzej Jarmoliński (AH Legia Warszawa)
Adam Kowalski (MKS Sokoły Toruń)
Dawid Maks (GKS Stoczniowiec Gdańsk)
Jakub Musioł (MUKS Naprzód Janów)
Oskar Wrona (UKH Dębica).
Komentarze