Wyświetleń: 2957

Kryniczanie wygrali do zera z MMKSem

2010-02-14 01:53:13

Podopieczni Josefa Doboša zgodnie z planem pokonali młodzieżowców z Nowego Targu. Wygrana 6:0 nie do końca odzwierciedla wydarzenia z lodowej tafli. Pierwsza tercja zdecydowanie na korzyść gości, którzy bez respektu dla rywala przystąpili do tych zawodów.

Tylko dobrej postawie Daniela Kachniarza, Kryniczanie zawdzięczali bezbramkowy remis. Lekceważenie przeciwnika przed zawodami mogło okazać się nie opłacalne. Przerwa między tercjami zdecydowanie wpłynęła na korzyść Katehetów, w drugiej odsłonie widzieliśmy już zupełnie inny zespól.

Pierwsza bramka w tych zawodach padła w dwudziestej czwartej minucie meczu. Podanie Mateusza Dubla na gola zdołał zamienić nadjeżdżający Marcin Zabawa. Na 2:0 podwyższył Karel Horný, któremu z bulika odegrał precyzyjnie Adrian Chabior. Katecheci grali w tym momencie z przewagą jednego zawodnika, była to trzydziesta czwarta minuta meczu. Niespełna dwie minuty później grający w osłabieniu „mineralni” zdobyli swoją trzecią bramkę. Tym razem z kontrą 2 na 1 wyszli Mateusz Dubel i Grzegorz Horowski. Kapitalnym strzałem, skutecznie akcję wykończył ten drugi. Kolejne trzy bramki padły już w trzeciej tercji. Po raz drugi mający o jednego zawodnika na lodzie mniej Kateheci zdołali strzelić gola. Ta sztuka udała się Hornemu, strzał tuż zza niebieskiej znalazł drogę do bramki MMKS-u. Piąty gol to zasługa Dawida Kruczka, który mocnym strzałem spod niebieskiej pokonał Niesłuchowskiego. Zaledwie trzydzieści sekund minęło a Kryniczanie znów wznieśli ręce w geście tryumfu. Grę w przewadze wykorzystał Grzegorz Horowski, zdobywając tym samym swoją druga bramkę w tym spotkaniu.

Czyste konto w tych zawodach zachował Daniel Kachniarz, który zwłaszcza w pierwszej tercji miał sporo pracy. Do składu KTH dołączył obrońca, Bartłomiej Pociecha, na co dzień uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego. W składzie KTH nadal nie ma kontuzjowanych: Roberta Błażowskiego, Roberta Brocławika i Michała Zubka.

Kolejne zawody już w niedzielę. Początek godzina 18.00.

KS KTH Krynica Zdrój - MMKS Nowy Targ 6:0 (0:0, 3:0, 3:0)

1 - 0 23:14 Zabawa - M.Dubel - Horowski
    2 - 0 34:00 Horný - Chabior (+1)
    3 - 0 35:40 Horowski - M.Dubel (-1)
    4 - 0 45:06 Horný (-1, Pach)
    5 - 0 52:18 D.Kruczek - Chabior
    6 - 0 52:48 Horowski - M.Dubel - Zabawa (+1)

KS KTH: Kachniarz - Kramný, D.Kruczek, Horný, Chabior, Cieślicki - Ščibran (2), Pociecha (2), Horowski M.Dubel, Valušiak - Tyczyński (2), Dudzik, Rajski (2), T.Bulanda, D.Bulanda - Pach (2), Żołnierczyk (4), D.Dubel, Zabawa.

MMKS: Niesłuchowski - K. Kapica, Cecuła (4), Sulka, Neupauer (2), Woźniak - Nenko (2), Szumal, Puławski, Kos - Mrugała (4), Marek (4), Olchawski, Tylka, Leśniowski oraz Wiktor, Zwinczak.